Ons tweede elftal. I Varia. Sportfestijn. CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX O/ E 'Is Bleek verleden week, dat het 2e elftal nog te ongeoefend was (treurig inderdaad), om het tegen V.V A. II tot een goed einde te brengen, Zondag 17 dezer scheen het er beter in en wist Hilver sum II met 5-1 naar huis te sturen. Dat wil echter niet zeggen, dat alles nu van een leien dakje ging; integendeel, er haperde hier en daar nog wel eens iets. En om nu te zorgen in de komende competitie qua spel en productiviteit een behoorlijk figirur te slaan, dient het volgende in acht genemen te worden. Bijv. de Middenlinie. Wanneer de rechtshalf niet zooveel naar het midden afwijkt en de linkshalf Debois, den bal meer naar den rechtervleugel overgooit, die vaak vrijstaat, wanneer op het linkergedeelte gespeeld wordt, zal dat zeer zeker het verband in het elftal ten goede komen. En wanneer Bieshaar als Center-half, niet in zijn oude fout van pingelen vervalt, maar veel meer door de vleugels aan het werk te zetten, het spel openhoudt, zou dit de productiviteit der voor hoede verhoogen. Wat de backs betreft, deze wijden absoluut veel te weinig aandacht aan hun halfspelers. Zij vergeten dat de halflinie de schakel vormt tusschen vóór- en achterhoede. Het is alweer gebleken, dat het veel moeilijker is den bal een klein tikje te geven, dan om hem ver weg te trappen. We hebben het kunnen leeren van de Duitschers en Oostenrijkers. Indi vidueel verspillen ze zoo weinig mogelijk kracht (door zuiver en vlug afgeven), om zoodoende in het geheel een enorme kracht te ontwikkelen, die elke tegenpartij noodlottig wordt. Dit kan alleen verkregen worden door geduchte training. Voor op- of aanmerkingen houd ik mij in- tusschen aanbevolen. JOOP. Wij ontkenen a/dTelegraafdie dit bericht van onzen Penningmeester kreeg. Tien jaren later. In 1912 bracht het elftal van Ajax een bezoek aan Weenen, waar tegen de First Vienna F. C. werd gespeeld. De overeengekomen vergoeding aan Ajax bedroeg toen 2000 kronen. Dezer weken is de First Vienna in ons land op tournée geweest en bracht daarbij haar tegenbezoek aan Ajax. Dat de Amsterdamsche club niet ,,met gelijke munt" terug kon betalen, zal een ieder, voor wie het woord valuta niet vreemd is, begrijpen. In Oostenrijksch geld omgerekend, ontving de Ween- sche club van Ajax aan vergoeding 23.OCO.OOO (23 millioen) kronen. 4 'b K- 12 uur. Temidden der nevelen, zoo zonnig en rein Ligt het sportveld, gelijk een tooneel in vlaggen-festijn. De artiesten zullen wel spoedig komen Want het groote Wintertournooi heeft een aanvang genomen. De menschen, ze komen per auto of fiets, Maar komen, dat doen ze, ook al hebben ze niets. De wegen worden in stofwolken gehuld Men stroomt naar binnen, 't is al méér dan gevuld. 2 uur. Als alles vol is, gaat het spel beginnen, Dan komen de matadors het tooneelperk binnen, Ze vullen met hun elven de helft van het tooneel, En de rest verdedigt het andere deel Aan het eind is de stand nog steeds 0—0, Het publiek zit te knijpen, 't is geen flauwe kul, Doch plots' stormt één speler naar voren, Om het vijandelijk doel met een kogel te doorboren. A 4 uur. Wat dan ontstaat is met geen pen te beschrijven Men zou er zoowaar nog onder verstijven, Het publiek schreeuwt, loeit en brult. De lucht wordt als het ware met onweer gevuld. En niet zoodra is het einde geblazen Of men stormt het tooneel op, als een stelletje dwazen, Om hem, die de eenige goal fabriceerde, Op de schouders te torsen, als een held, die triompfeerde 6 uur. Doch zijn allen des avonds reeds huiswaarts gegaan Ligt daar nog 't tooneel in glansvolle maan De sneeuw bedekt het veld met een srnettelpos vacht Er omheen /ie tribunes, die houden de wacht. Een diepe stilte heerscht er rondom Want een drukke dag is teneinde, voorbij en weer om. Het veld slaapt onder zijn witte sprei en ligt reeds stijf Met smachtend verlangen te Wachten op het volgend bedrijf- JOOP.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1922 | | pagina 4