Bericht. CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX het ook in het belang is van de vereeniging, waarvan men lid is, wanneer de A.V.B. overeen voldoend aantal scheidsrechters de beschikking heeft. Namens de Scheidsrechterscommissie van den A.V.B. W. KATOEN, Alexanderkade 13. Secretaris. Koog a/d Zaan 2-9-'22. Per Telegraaf. Zondagmorgen 10.30 uur aan het C.S. Onder de klok 2 man. 10.31. Onder de klok 3 man. 10.32. dito dito 4 man. 10.35. dito dito 5 van de zelfden plus één dame. 10.39. De trein vertrekt, zonder ons. 10.40. De zesde man duikt op. Wat nu te doen! Telefonische aansluiting betracht met 't Secretariaat der Athletiek Commissie. Geen gehoor, Koolhaas slaapt nog. (Vplgens de juf dóór. de telefoon). We wandelen onder de klok vandaan 11' uur. Wat nu! Volgens 't program vangen op dezen tijd de wedstrijden aan. 11.30. We staan voor 't terrein der R.C.K. Hoe we kwamen? Ik vertel U 't eens volgende maal. We hooren de stem der Jury „Ajax"!! „Niemand van Ajax hier?" „Ja! Ja! hier binnen we al". „Maar schreeuw niet zoo! we sijne niet doof!" Nou kom dan, jullie moeten kogelstompen. We voorzien ons van startnummers. „Nommero 50!" Mast vooruit jonge doe je best Hij gooit ongeldig. Maar mijnheer ik ben niet buiten de ring! Nou nog 2 maal 8.10 M. 200 punten. 49 Bierman zorgt ook voor 200 punten. 't Zelfde doet Jan Couton. Zarnen 600 stuks. De 15-pönders kwamen niet meer boven, 't Terrein was zoo zacht. We gaan verder met hoogspringen 1.20 M. No. 50 komt er niet over. 52 10 cM. verder, wat 51 hem 11a doet. Krukken enfin 't gaf toch punten. Met vèr-springen ging 't beter. Bierman 5.72V2 M. Bijl 5.22M. Volgend jaar verder hoor! Speerwerpen 75 M. wat een eind hè? ja! Dabrock—Bijl en Vlieger Samen. 100 M. Mast en Bierman le en 2e in de 3e Serie. Dabrock 2e volgende Serie. Op de 800 M. was Vlieger 2e; als ik goed telde 7 rondjesi De jongen was er draaierig van, 't ié te gelooven. Jan Couton draaide bij de 2e iron de vam de schijf. u De estafette liepen, we schitterend, 't terrein in aanmerking genomen. De volgende ploeg kwam in deb ring: Mast—j.r Couton—Bierman—Dabrock. In onze afdeeling was Bierman le vèr-springen, Mast snelste op de 100 M. en we 2e werden met de 4 X 100 M. 't Was een zeer goede prestatie, we hadden ook nog 2 in vallers in onze ploeg. We liepen en gooide 6701,33 punten bij elkaar, waardoor we 2e werden geplaatst in 't kampioenschap van Noord-Holland. Volgend jaar worden we kampioen of ik verspeel een pakkie tabak. Bijna vergat ik te vermelden dat we een stuk eere-metaal naar huis kregen te dragen met een middellijn van 10 cM. bij V2 cM. dikte, die 't niet gelooft kan zich gaan overtuigen. Ik kreeg meelij met Dabrock die moest hem vervoeren. Kermer werd 3e in 't kamp. van Ned. 1500 M. Mijn felicitatie. Volgend jaar zeker den titel hé. Au revoir! W. I. M. A. Zondag 20 en 27 Aug. hadden de vriendschappelijke wedstrijden plaats van Zeeburgia, ter gelegenheid van de opening van hun nieuw veld. De eerste Zöndag, nadat er eenige nummers VQoraf waren ge gaan als Athletiek, vrije oefeningen enz., kwam Zeeburgia I tegen een Ajax cómb. in het veld. Dèzé wedstrijd werd verloren met 3-0. Dé Ajax voorhoede was hier het zwakke punt. De mooie beker voor dezen wedstrijd bestemd ontging dus Ajax en men moest zich tevreden stellen met een troostprijs, een beker, geschonken door den heer Hoefman, eigenaar van de hoeve. De tweede Zondag hadden er 4 wedstrijden plaats en kwamen de Ajax- elftallen plus hunne reserves op visite. Het eerst kwamen in t veld Zeeburgia adspirapten—Ajax adsp. Hier bleken onze adspirantjes Wat spél betreft de meerderen, met een 0-5 overwinning legden zij beslag op een verguld emaille kruis met inscriptie. Daarna kwamen onre juniores in het veld, en gaven mooi: tactisch spel te aanschouwen. Met een 0-4 overwinning, verwierven zij ëèn zilveren medaille. Indien dit elftal onze juniores A vertegenwoordigt in de a.s. competitie/ belooft het veel. Zeeburgia IIl-Ajax comb, was nu aan de beurt. Het kwam mij voor (fat Zeeburgia steeds de buitenspel tactiek in toepassing bracht, waar onze voorhoede spelers in den aan vang dikwijls, op strandden, toch werd deze tactiek Zeeburgia noodlottig, doordien onze voorhoede tactischer en sneller op trad, zoodat Zeeburgia beineikte. dat dit faalden. Na levendige strijd behaalde Ajax comb, met 2-6 de overwinning en gingen met een zilveren beker naar huis- Het laatst jn het veld kwamen Zeeburgia II-Ajax comb., ook hier werd door Zeeburgia, die met een back speelde, de buitenspel tactiek toegepast, ook deze faalde, door het snel en tactisch spelen onzer voorhoede, met een 1-4 overwinning viel hun ook een zilveren beker ten deel. Het resultaat van deze wedstrijden is dat de A. F. C. Ajax 5 prijzen rijker is géwordén en de Ajacieden met vreugde op deze wedstrijden terug mogen zien. Als men bedenkt, dat het veld aangenaam gelegen is, tusschen bosch en vruchtengaarde waar het mede omzoomd is, dan snapt U dat het heerlijk was in 't lommer deze wedstrijden bij te wonen. G. H. K. vt/ 'f* i E E De Heer Koolhaas verzoekt oils nogmaals mede te deelen dat hij niet op kantoor voor Ajax-zaken wenscht opgescheld te worden. Een ieder neme hiervan nota! -J)

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1922 | | pagina 4