IL -c- I Voetbal. 1 j i Base-ball. j j CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX nóg niet, welke kans M.V.V. maar al te graag wilde benutten. Niet erg sportief, dachten we, maar De Boer wist den bal keurig weg te werken. Tot de rust bleef het o-o. In de tweede helft zien we M.V.V. de zaken vinniger aanpakken. Vooral hun centerhalf, speelde een ruig partijtje en maakte, dat het spel er niet vriendschappelijker op werd Van een inzinking in de achterhoede maakte Soons gebruik een zeer goede goal te maken Toen kwam de malaise. André was uitgespeeld, wat eigenlijk niet te verwonderen was, daar hij door z'n enkelblessuur een half jaar niet getrapt heeft. Een paar weekjes nog en hij is weer de Oude, dat weet ik zeker. Dubois die hem te hulp kwam, liet z'n eigen wing in de steek, terwijl Henk het achter niet uit kon houden en af en toe naar de centervoorwaarts-plaats wandelde, 't Werd ge woon een janboel en we zagen Martens en Delsen een poosje als back fungeeren, waar Henri tegen Soons leelijke woorden bezigde, omdat hij van een bal die »uit« was geweest, toch nog een goal wilde fabriceeren. Toch zag Theo nog kans den bal drie maal over het doel, en eenmaal tegen de lat te kanjerep, maar de keeper behoefde helaas niet te visschen Ook een juweel van een kopbal van Geestman dient vermelding, die ook al tegen de paal terecht kwam. M.V.V. vergrootte haar voorsprong met een hard schot, dat De Boer zeker gestopt zou hebben, als Henk z'n hak, de bal niet van richting veranderd had. Toen nog een foutje van Martens en 't was 3-0. De drie lijken, de poes, de kip en de haan waren gewroken. Toen we 's avonds naar de staotie togen, ging het peerd ook nog op hol, maar 't liep gelukkig zonder ongelukken af. 't Was dan ook welletjes De stemming was er geen duit minder om, in Eindhoven zongen we onder leiding van Henrizóó mooi, dat een mijnheer vroeg of we op Concourswaren geweest. Welnee, zei een schoffie, da's Aojaks die met 3-0 op ze broek heeft gehad. Wat zullen die kaerels dan schoon blaeren als ze gewonnen hebben, zei die meheer. En dat doen we een volgende maal, niet luitjes De waerheid Skelé'! 1J. S. Onze voetballers hebben zich Zondag 20 Augustus 1.1. niet bepaald schitterend gehouden. Verloor het eerste elftal met 3 o van de kranige M.V.V, ploeg, de combinatie, welke bij Zeeburgia op be zoek was, deed dit eveneens met dezelfde cijfers. Dat er verloren is, is niet zoo erg, maar wel, dat van de 15 aangeschreven spelers er liefst ZES ZONDER AFSCHRIJVING zijn weggebleven, dat pleit niet voor hun clubliefde. Moeten we het seizoen nu zoo beginnen!! Kom luidjes laten we afspreken, dat zoo iets nooit meer voor mag komen en volgend jaar zal de Hr. Egeman handen te kort hebben om de verschillende kampioensmedailles aan onze elftallen uit te reiken. Gelukkig kwamen Bieshaar c.s. met een 3-2 overwiuning op Alcmaria uit de Kaasstad terug. Het Bestuur meende in het belang van onze leden 3 trainingavonden te moeten vaststellen. DINSDAGSAVONDS voor de ADSPIRANTEN, DONDERDAGS voor de JUNIORES en A.V.B. elftallen en VRIJDAGS voor de N.V.B eltallen. Ik hoop, dat onze spelers niet verzuimen zullen van de goede lessen van onzen Jack partij te trekken, dat is niet alleen in het belang van onze vereeniging, maar ook van U zelf. Ik reken dus op een flinke opkomst hoor!!!! M. J. K. Toen ik onder kletterende slagregen Woensdag avond 1.1. naar het Stadion-slagveld trok, om ons negental ter overwinning te voeren tegen Blauw- Wit, had ik gedacht met zulk weer als aanvoerder alléén aanwezig te zijn; doch hoe verbaasd was ik, toen ik druipnat de kleedkamer binnenkwam. Daar stonden reeds onze 8 mannen, alle in het schoone witte shirt met zwarte broek (zoo hoort het), gereed direct ten strijde te trekken. Bravo mannen, voor zulk een opkomst, hoor. Voorwaar een schitterend voorbeeld voor clubs als: Blauw-Wit, Quick en Hercules, die alle on volledig of met 8 man tegen ons uitkwamen. Ook nu was Blauw-Wit slechts met 4 man. De Heer Bleesing verklaarde Ajax reglementair

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1922 | | pagina 7