Met Ajax naar Maastricht. CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Zij rekent er op dat alle leden, oud of jong, de avonden geregeld zullen bezoeken, daar een gezellig clubleven de band die U aan Ajax bindt doet versterken. Twee keurige Wilhelmina Billarts wachten op Uw verrichtingen, terwijl diverse bladen U op de hoogte van het sport-gebeuren in Nederland houden. We beginnen eerstdaags een groot Billart-tournooi en vertrouwen dat U ook tot de deelnemers behoort. Dam, schaak en diverse kaartspelen zijn mede aanwezig. Allen die mede willen werken om Ajax niet alleen de sterkste, maar ook de gezelligste veree- nigipg te maken, hebben de volle medewerking van De Clubavond Commissie, J. Schoevaart S. Tump J. Cluwen En zoo zouden we dan te Maastricht tegen M.V.V. ,,onze blijde incomste" voor het seizoen 1922/23 inluiden. Dat het een prettige en blijde incomste*' zou zijn. daaraan twijfelde niemand. Immers van oudsher is M.V.V. een prettige gastvrouw, die weet hoe hare gasten aangenaam bezig te houden. Bovendien is Maastricht een gezellige drukke stad, met een opgeruimde leutige bevolking, die met hun Lim- burgsch dialect, je dat prettige „Buitenlandsche gevoel geeft", over de grenzen te zijn. De paar uurtjes sporen, voor een Ajacied een „habbekras" vlogen dan ook om, en voor we het eigenlijk wisten stonden we in de Maastrichtsche Staotie, en vielen „figuurlijk natuurlijk" in de armen van het M.V.V. Bestuur, dat ons hartelijk verwelkomde, en voor keurig logies gezorgd had. Het diner, dat als ons oud Kampioens-elftal in elkaar zat, „ofschoon de kok een geweldige verliefde bui gehad moet hebben", bracht twee feiten naar voren. Heintje of Hein, heet absoluut Henri" vanwege een of andere Fransche Stamboom, en Koolhaas ,,Rienus". André stelde voor dit door een dronk vast te leggen, en z'n Dienskoll Wienskoiï allemackers Vickerskoll, gaven meteen gelegenheid te constateeren, dat het bier „verdumd costeleyk waer". Na het diner togen we nog even naar het clublokaal van M.V.V. „ach Ajax waar is het Uwe" en schaterden om de drop-mop van Heinpardon van Henri. Twaalf uur heit de klok geslagen, zei Reynolds „de Bestoer zegt naar bed" dronk alle glazen „bier met sucker" van de spelers leeg en dekte z'n jongens met moederlijke teederheid toe. 's Morgens werd ons een schitterende Auto-tocht aangeboden, en 't liedje van „Holland ik vind je zoo lief en zoo mooi met je bosch met je hei en je velden'', is absoluut op Limburg toepasselijk. Helaas waren er op dezen tocht, „schrik niet lezer'' drie dooden te betreuren. Een kat, een kip en een haan werden „spurlos versenkt" en waren wat je noemt ,,asje- weine". Het zal je er na gaan, schreeuwde een nijdige boer, die de twee helften van het poesse- beest aan elkaar trachtte te vloeken, en z'n woorden bleken maar al te profetisch. Immers werden er 's middags drie gaten in ons net geschoten, zeker voor ieder der cadavers een. Klokslag drie stonden we als volgt opgesteld: De Boer Hordijk Hoogland Martens de Kruyff de Bois Hamel' Geestman Brokman Delsen Buwalda Zoo op het oog een vrij sterk elftal. Martens en De Bois hebben in Mofïfrika ruimschoots hun sporen verdiend, over De Kruyff behoeven we niet te praten, en Hordijk als »international(half)< zou het als back wel boeren. Zoo dachten we tenminste. Voor de rust ging het tenminste vrij goed. We zagen een serie vinnige aanvallen, door Theo zéér verdienstelijk geleid. Delsen speelde de ballen keurig naar Buwalda, die met de noodige snelheid langs het lijntje rende en de ballen zéér goed voor zette. Om echter een paar spelers naar zich toe te lokken om dan den bal pas over te geven, zagen we niet van hem. Ook Hamel die echter weinig te doen kreeg, liet niet dat zien wat wij van hem verwachtten. Het is echter niet doenlijk deze spelers na één wedstrijd te beoor- deelen, bovendien liet het voeden zéér veel te wenschen over. Delsen kreeg eenmaal een »hondje« van een kansje, dat hij op twee manieren kon verwerken Hij aarzelde te kiezen, met gevolg dat het »hondje« niet in het »hokje« kwam. De Boer veroorzaakte een keer freekick, waarom weet ie

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1922 | | pagina 6