Voetbal. IV. Keepers. Athletiek. j j Base-ball. I j CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Leden wordt dringend verzocht eventueele adres- verandering steeds prompt op te geven. Spelers moeten dit, naast opgave aan het Secretariaat, eveneens doen aan het Secretariaat der Elftallen- commissie. My Zondag 20 Augustus a.s. zal de feestelijke opening van het nieuwe terrein van Zeeburgia plaats hebben. Behalve voetbal- zullen er dien dag nog athLetiek- eh gymnastiekwedstrijden gehouden worden, terwijl de muziek van de KLEINE KAPEL het verblijf op het terrein aan de Muiderstraatweg nog aange namer zal maken. Het bestuur van dezen flinken A.V.B.'er heeft uitsluitend Ajaxelftallen uitgenoodigd, hetgeen wij zeer zeker op prijsstellen. Het programma luidt: 20 Augustus. Van 2 tot 4 uur Gymnastiek en Athletiek, daarna Bekerwedstrijd Zeeburgia I versus Ajax 3 en 4 combinatie. Bijeenkomst Weesperpoort Gooische Stoomtram kwart over twee. 27 Augustus. Half elf Zeeburgia Adsp.—Ajax idem. Bijeenkomst W.P. kwart over negen. Kwart voor 12 Zeeburgia Jun.—Ajax idem. Bijeenkomst W.P. kwart over tien. Kwart voor 2 Zeeburgia IIIAjax-combinatie. Bijeenkomst W.P. kwart over twaalf. Kwart voor 4 Zeeburgia II—Ajav-combinatie Bijeenkomst W.P. kwart over twee. Voor deze wedstrijden zijn Bekers en Medailles beschikbaar gesteld. Bij gelijk spel wordt hoogstens 4 x 7min. verlengd. Mocht er in de verlenging een doelpunt gemaakt worden, dan wordt er niet verder gespeeld. Wij wenschen den club van Adriaans en van den Anker in de a.s. competitie veel succes toe en hopen dezen het volgend seizoen als N.V.B.'er te mogen begroeten. M. J. K. H.H. spelers, welke in de a.s. competitie als keeper wenschen uit te komen, gelieve dit mij p.o. te berichten. KOOLHAAS. Zondag 1.1. hebben een twaalftal leden onze kleuren in Alkmaar hoog gehouden. Onze Estafetteploeg wist van de 18 deelnemers de 4e prijs te behalen, terwijl Kermer wederom op een prijs beslag legde in den Koppelwedstrijd met den A.C.C.'er Komen (Kermer je zult nog een medaillekast moeten aanschaffen terwijl verschillende van onze 100 M. loopers het tot de demi-finale brachten. Moed houden Dabrock c. s.Zondag a.s. brengen jullie uit Wormerveer weer een prijsje mee hoor. Voor 27 Augustus hebben wij met een flinke ploeg ingeschreven voor de wedstrijden van Blauw-Wit in het Stadion. Daaf zullen behalve de jongere loopers voor ons nog uitkomen Couton op de 100 M., terwijl Tump, Wesling, Couton en Geudeker dien dag aan het nummer touwtrekken zullen deelnemen. Verschillende leden hebben nog verzuimd hunne inschrijving voor 31 Augustus in te zenden. De Commissie heeft bepaald, dat inschrijvingen na 21 Augustus ONHERROEPELIJK terzijde worden gelegd en de leden dus op den dag zelf NIET MEER ingeschreven worden, zooals elk jaar verzocht werd. M. J. K. O! Land van mest en mist, van storm en regenvlagen, ont woekerd aan de zee! even goed zingen we nog „ik heb U lief mijn Nééé-derland!(zeker omdat de Marken 3 om een cent zijn). Zes maal zijn we in't veld geweest om de Ajax-baseballkleuren te verdedigenvijf maal zijn we weggespoeld en zij die 't best zwemmen konden werden als overwinnaars verklaard Eén maal hebben we met een onvolledig team, ongenadig klop gehad. Pluvius! en Hercules!, als gij Ajax beter zult leeren kennen zult gij ervaren dat vocht noch kracht op den duur bij machte zullen blijken de onverzettelijke wil en ausdauer van Ajax te Jbreken. Ra! Ra! Ra! kalm lui ik ben nog niet uitgesproken. Ik wil er maar mee zeggen, dat, nu Ajax zich voor sportbe oefening in 't algemeen en voor voetbal in 't bijzonder heeft verklaard, we jullie een ander zullen laten ruiken. Maar luidjes laat me niet alleen in de kou staan, ik wil hier openlijk verklaren, dat zonder intense medewerking geen resultaten kunnen worden verwacht. Wil Ajax zich op de algemeene sportbeoefening toeleggen, otn waar danook in alle afdeelingen, in meer of mindere mate onze kleuren te doen zegevieren, ofom bij te dragen een physiek sterker ras te kweeken, moet dat goed \Vorden georganiseerd. Men kan niet verwachten, om bij Baseball te blijven, dat, als er geen oefenavond of middag wordt vastgesteld om onder behoorlijke leiding, de finesses van dit mooie-, moeielijke spel onder de knie te krijgen, succes gepaard aan animo zullen toenemen. Laten wij, als 't werkelijk ernst is om bij Ajax, all round sportlui te kweeken, ook niet afbreken wat door anderen wordt opgebouwd, maar getuigen dat in een gezond lichaam een gezonde geest schuit. J. ROODENBURGH. in Baseball. Hallo!! Met 243406 in het Zuiden! Met Bulletje? Ja, ja, ben jij daar Boonestaak? Waarom ben je vanmiddag niet met mij naar den voetbal-match A'damR'dam geweest?Flauwe vent hoor' Je lieve zuster zal je bedoelen. Nee hoor, ik kan den geheelen winter nog van Mijn heer Voetbal genieten, 's Zomers amuseer ik me liever met Mejuffrouw Base-Ball. Nee maar zeg, dat hadt je moeten' zien 1 Ik ben vanmiddag naar Ajax—Hercules geweest. Jonge, jonge, wat een spel. Die Hercules kreeg me daar op zijn body-protector* het is gewoon weg verschrikkelijk. Met 33 10 konden ze wat je noemt gaan hoepelen. De man op het eerste

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1922 | | pagina 3