Rust Roest Jaarvergadering. Het Duitsche reisje j j \r~~ CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Het eindresultaat is dat wij van de 14 ge speelde wedstrijden 7 verloren, 4 gelijk speelden, 3 wonnen. Het doel-saldo was 18-39- Het aantal tegenpunten is zeer groot, waarop natuurlijk de 11-0 tegen Blauw Wit VI en 5-1 tegen A. F. C. V, grooten invloed gehad hebben. De laatste wedstrijd tegen A. F. C., welke met 5-1 verloren werd, was ook weer een gevolg van groote onvolledigheid*. Aanvoerder 7e Elktal. Met belangstelling blijven wij de berichten van de overige aanvoerders tegemoet zien. Red. 4- s z E E LV_ Alvorens tot bovengenoemd onderwerp over te gaan, wil ik even eene beschouwing geven over den laatsten wedstrijd Ajax A junioresD.E.C. A juniores. Nadat Ajax den toss gewonnen had, koosde aanvoerder wind en zon in den rug. Bij den aftrap ontwikkelde D.E.C. een ge weldige druk op de achterhoede, die momenteel onthutst en de zenuwen niet beheerschende, slap in de verdediging was en het duurde dan-ook niet lang of D.E.C. doelpuntte weldra. Hierna herstelde Ajax zich langzamerhand en rust ging in met 0 1 voor D.E.C. die in de eerste helft prachtige staaltjes van com bineeren te zien gaf. In de tweede helft was Ajax in de meerderheid. Het duurde dan ook niet lang of Kermer zorgde voor den gelijkmaker. D.E.C. gaf de moed nog niet op en onze verdediging moest telkens handelend optreden, waarbij Jutte het voorbeeld gaf. Ook keeper van Heeswijk had goede schoten te houden, want de rechts binnen van D.E.C. bleek een geduchte schutter te zijn. De Ajax voorhoede kwam geducht opzetten, dank het uitstekend com binatie-spel van Schaap, Ingenbleek en Just Grootmeijer, waar door Burk de gelegenheid kreeg met een keihard schot No. 2 in het net te deponeeren. D.E.C. verslapte eenigszins en nadat eenige keeren op beider doelhelften werd gestreden, gelukte het Kermer het derde doelpuntte maken, waarmede dan ook de overwinning voor onze Ajax A juniores beslist was en deze aardige wedstrijd eindigde met het kampioenschap. Maar nu jongelui is het voor allen nog noodig zich verder te oefenen, vooral in het controleeren van den bal, het snel leeren passeeren enz. Wanneer gij u hierin flink oefent, dan zult gij veel vrijer en sneller in het veld kunnen spelen en gelegenheid hebben, de opstelling van uwe medespelers en die van uwe tegenpartij direct op te merken. Maar bovendien beoefent de athletiek, er is niets nadeeliger voor uwe spieren dan eene lange rust-periode: door athletiek te beoefenen staalt gij zenuwen en spieren. Rust roest. Hoe dikwijls hoort men niet spreken over een voetballer is een athleet. Voor keepers en zij die het willen worden, zou ik aanraden zich te oefenen in hoogspringen, speerwerpen, discuswerpen of kógelstooten. Hardloopen is voor eiken voetballer een vereischte, ten eerste om zijn snelheid, te vergrooten en het uithoudingsvermogen te versterken. In het ochtendblad van Zondag 7 Mei, las ik het volgende van den sportredacteur van „De Telegraaf": „Een eerste vereischte is daarom dat er verbetering kome in onze spelkwaliteit. Dat alleen is een gezonde basis voor onze internationale successen in de toekomst. Niemand zal ontkennen, dat de Denen, de Zweden, de Engelschen en de Belgen, om er slechts enkele te noemen, tegenwoordig beter voetballen dan wij. Zij hebben daarvan, afgezien van de verkregen resultaten de bewijzen geleverd. En wat deze voetballers kunnen, dat is ook in ons land moge lijk. Doch evenmin als dit dezen vreemdelingen zal zijn aangewaaid, komt het bij ons van zelf. Daartoe is ernstige oefening en training noodig en wanneer men nagaat wat op dit gebied door de leidende sportlichamen en door de clubs in ons land wordt gedaan, dan komen wij daarin stukken te kort bij andere landen. De athletiekbeoefening door onze voetballers, een eerste vereischte, laat zeer veel te wenschen over. Honderden voetballers raken nimmer een bal aan, behalve hoogstens eens per week tijdens een wedstrijd. Van een doelmatige leëfwijze in het belang van de sport hebben velen zelfs geen notie; anderen, die er wel notie van hebben, vinden dit te lastig, wellicht onnoodig, óf zij hebben het niet over voor de sport. Dat talrijke spelers nimmer de spelregels ter hand hebben genomen, is schier bij iederen wedstrijd te constateeren". Moge nu elke Ajacied dit ter harte nemen, dan ben ik er zeker van dat het volgend jaar de elftallen er beter voor staan dan thans en ten laatste rijst bij mij de vraag, waar is onze oude estafetteploeg? Is er niet een nieuwe te formeeren? G. H K. Oefenavonden. Het Bestuur besloot gisterenavond de oefenavonden als volgt vast te stellen: Dinsdags: Athletiek. Woensdag: Vervalt. Vrijdags: Voetbal. Zaterdagmiddag: Athletiek, Voetbal en Honkbal. Deze wijziging werd vastgesteld om het beoefenen van de Athletiek in Ajax aan te moedigen. De Jaarvergadering van Ajax wordt gehouden op 5 Aug. as waarschijnlijk in de groote vergaderzaal van De Industrieele ClubVijgendam, Alhier. Agenda wordt later bekend gemaakt. Alhoewel de ploeg niet geheel volledig naar Duitschland kan gaan besloot het Bestuur den toer te doen doorgaan. Op 22 dezer, des morgens om 8 uur uiterlijk bijeenkomst in het C. S. Verder gaat de reis zooals reeds eerder aangegeven. Wij spelen 3 matches en hopen dat het elftal, alhoewel niet vol ledig, een gunstige indruk zal achterlaten. Wij spelen nog enkele wedstrijden vóór het vertrek in de formatie zoo als wij in Duitschland zullen spelen om de spelers zooveel mogelijk aan elkaar te wennen. Waarschijnlijk zal Jan v. Dort op de centerhalfplaats spelende, als captain fungeeren.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1922 | | pagina 4