SI Onze lagere elftallen CLUBNIEUWS Broekmaan, Hoogland en Couton ontkwamen aan de algemeene malaise. Wat jammer Theo dat je geen Siameesche tweeling bent, dan konden we je broer op de vleugel zetten. Delsen gaf eenmaal een geweldige knoert, die een beter lot verdiend had. Schrok je er van, Hein?? Het was een onzer slechtste wedstrijden in dit seizoen, maar voetbal nu maar eens in de Sahara, 't Is maar goed dat we niet naar Spanje gaan, want daar noemen ze zulk weerguur. 't Is om een beroerte te krijgen, m'n dicht-ader gaat er van. open. De musschen vallen dood van 't dak, Poes ligt op ape-gapen, En was m'n ijskast niet zoo klein, Dan kon ik daarin slapen, M'n boordje is pureé helaas, En zweeten als een ouwe kaas, O jas en broek ik haat je, Vive het vijgenblaadje. 'k Hoor blèren, We saan kampioen, En loat de klok maar luiden, Wat zalig smaakt m'n deksel pils, In »de Poort van Muiden«. Heusch als ik nu nog spelen moest, 'k Zei tegen Staal, speel zelf, verroest, Je bent abuis m'n goeie man, Schrijf maar een ander an. Laat voorstanders van 't zwcetvoetbal, Etcetera maar draven, Dan kunnen we het heele stel, Misschien meteen begraven, Dan staan we met een treur-gezicht, Maar innerlijk een boel verlicht, En snottren schreiend: ,,N.V.B." Dat was het beste wat je dee. 'kWou dat 'k een man in bonis was, Weet je wat ik doen zou, Dan vloog ik fijn naar Zwitserland, Knus, boven op de Jünkfrau, Maar 'k ben een arme proletaar, Ach was ik maar een vischje, Of, Heere was ik Mozes maar, Die in het biezen kistje. TRIC-TRAC. v A. F. C. AJAX Met genoegen plaatsen wij hieronder de in drukken van den aanvoerder van Ajax VII, den Heer A. Wiggelaar, dien wij dank zeggen voor zijn wilwillende medewerking om iets uit den boezem der lagere elftallen te vertellen. >Naar aanleiding van het desbetreffend verzoek in het Clubnieuws, grijp ik gaarne de gelegenheid aan eenige regels te schrijven, omtrent de ver verrichtingen van het 7e elftal waarvan ik het genoegen had, gedurende het afgeloopen seizoen, aanvoerder te zijn. Ik geloof dat het 7e elftal het afgeloopen seizoen, in verhouding met de andere lagere elf tallen van Ajax, niet bepaald een slecht figuur gemaakt heeft. Welke plaats op de ranglijst wij ten slotte ingenomen hebben is mij momenteel echter niet bekend. OP eenige wedstrijden kunnen wij dan ook met voldoening terugzienen wel in de eerste plaats, de returnmatch tegen Blauw Wit 6 in het Stadion, welke in een gelijk spel 3-3 eindigde, waarbij wij zelfs in de laatste minuteh nog een 4e goal fabriceerden, welke echter wegens buitenspel on geldig werd verklaard. Gezien de uitslag der eerste ontmoeting met de zebra's, op ons terrein 11-0 in ons nadeel, was dit zeer zeker een mooi resultaat. Ook het gelijke spel te Weesp, tegen de af- deeling kampioenen die gewoon zijn, op eigen terrein, eiken wedstrijd met 5 of 6-0 te winnen, was een mooie prestatie. Deze resultaten zijn dan ook een groot deel te danken aan den werkelijk goeden geest en vurigen wil om te winnen, die het geheele seizoen in ons elftal geheerscht heeft. Als blijk hiervan kan dienen, dat wij, met slechts 10 man spelende, R. A. P. op eigen terrein met 1-0 sloegen. Het, bijna eiken wedstrijd onvolledig zijn van ons elftal, was echter oorzaak dat wij eenige wedstrijden met den oneven goal verloren, wat volledig, zeker niet noodig was geweest. Opvallend mag genoemd worden dat deze wedstrijden 's middags gespeeld werden, wanneer toevallig ook het ie elftal in de Meer speelde.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1922 | | pagina 3