i 1^. CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Zuid-Duitsch juniores-elftal dit team te kloppen. Men deelt ons onder meer de volgende resul taten mede: NürnbergOld Boys Basel: i-o. Freiburg: 4-3. Kickers Würzburg: 4-0. Bayern Kitzingen: 4-3. Nürnberger Fussbalverein 4-0. Turnvercin Fürth 7-1. Nürnberg: 12-1. Pfeil Sandow Ngb: 5-1. Uit deze resultaten spreekt een groot overwicht op de tegenstanders en de groote roep, die er uit gaat van de geheele F. C. Nürnberg, Kampioen van geheel Duitschland in 1921, sterkt ons inde overtuiging dat wij iets geheel bizonders op onzen grond te aanschouwen krijgen, een wedstrijd die voorzeker een avondwandeling naar de Meer waard zal blijken. De opstelling van het elftal luidt: Hans Treutinger (17 jaar) Ludwig Thaler (17 j.) Hans Endress (16 j.) Fritz Hanft Fritz Seubert Edm. Thomas (17 jaar) (17 jaar) (171/, jaar) Carl Burkhardt Hans Reiss Max Bloch (17 jaar) (18 jaar) (18 jaar) Hermann Deinsen Otto Reichenberger (18 jaar) (18 jaar) In de voorhoede schuilen dus de oude Heeren en de Elftal-commissie kan nu reeds aan de hand van deze gegevens een tegenpartij op papier stellen. Wat betreft de aankomst der spelers (13) en 1 leider wachten wij nog op telegrafische berichten. De ploeg zal drie dagen in ons land blijven. Een of meer bestuursleden van Ajax zullen met het ploegje een paar uitstapjes, maken, wellicht naar Zandvoort, en wij hopen dat de jongens met de beste herinneringen aan Ajax naar Zuid- Duitschland zullen terugkeeren. Reijn. Claeszenstr. 2. J. J. GROOTMEIJER. Over de Juniores, het Eerste en vooralde warmte vj/ T» Ik had mezelf beloofd eens een héél, héél lang stuk te schrijven, maar het gaat niet. De wil was goed maarhet is te heet, véél en véél te heet. De inkt in m'n potje staat langzaam te pruttelen en de damp slaat van m'n regels ai. Af en toe valt er een zweetdruppel van m'n voorhoofd, die met een sissend geluid op het nog gloeiender papier valt en meteen verdampt. Naast me hoor ik een ouwe jonge-dame tegen d'r papegaai zeggen: heb je zoo'n last van de warmte Lorrie«, waarop het gesnavelde gedierte met een godde loos »verrrrrek« antwoordt. »Moet je nog een klontje Lorrie????* zeurt de stem weer. »De Koorrrrrrs«, schreeuwt het wei-opgevoede dier terug. Maar waar zou ik ook weer over pennen, sodehein wat een hitte, o ja over het Juniores kampioenschap. De Jochies, (eenigen laten zich drie keer per week scheren en hebben een meisje of zes), hebben dat toch maar kranig geleverd, 't Was een aardige wedstrijd en een keurige prestatie om het van een 1 o achterstand tot een 31 overwinning te brengen. Schaap was als centervoor een juweeltje en als hij nu maar geen vegetariër wordt en flink biefstuk eet, kunnen wij nog plezier van hem beleven. Ook Just Groot- meijer is uit het goede hout gesneden en Kermer, (vooral als hij niet alles alleen wil doen), mag er ook zijn. In de Half-linie schitterde Jutte, die Hordijk-allures heeft, terwijl de Wit een keurige partij backte. Heeswijk in de goal had er zin in, en dan gaat het best. Jammer dat hij zich niet altijd geheel geeft, want hij zou een tweede De Boer kunnen worden. Goed aangevoerd door captain Vundering maakt het geheel een goede indruk. De spykes moeten echter eens flink ge bruikt worden, vooral daar de ^Zuigelingen* van Germania met Pinkster komen en dan moeten we toch ook een goed figuur slaan. Na een speech van den Praesus die er warm, en een kogel-fleschje, dat er lauw inging, kwamen dé Spartanen in het veld. Velen die dachten, dat dit hun galgen-maal (wedstrijd) in de eerste klasse was, zijn voorloopig tenminste bedrogen uit gekomen. Het spreekwoord »een slechte Back is beter dan een goede scheidsrechter* zou ik hier mooi kunnen toepassen, en de Spartanen zullen Fons wel dankbaar zijn. Voor een verslag is het veel te heet, ik volsta dus met een paar losse aanmerkingen. In de eerste plaats, Boer geef me de vijf kerel, het was dik, dik in orde. Ik heb je bewonderd boy en als ik een meisje was, een aardig meisje, mocht je 'savonds een Kruislaantje met me maken. Ook

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1922 | | pagina 2