iv. I Clubavonden j CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Ingeschreven is in de eerste afdeeling, w.i. zullen mededingen: Elftallen spelende in de 2e en 3e klasse N.V.B. en in de ié klasse N.H.V.B. Als eerste prijs is een Lauwerkrans beschikbaar gestéld. We wenschen het Ajax vertegenwoordi- gènd team veel succes en een frissche temperatuur. Bij voetbal in de maand Juni is dit laatste toch onontbeerlijk. I Men zegt in de kleedkamers, i dat ook dit seizoen weer tal van uit- noodigingen bij het Secretariaat inkwamen tot het spelen van buitenlandsche wedstrijden. dat eveneens verschillende sterke buiten landsche clubs hebben getracht in Amsterdam tegen Ajax te spelen. dat onder meer de sterke Bolton Wan derers" door tusschenkomst van de vereeniging ,,de Zwaluwen" op het Ajax-terrein wilden uitkomen. dat het Ajax-bestuur gemeend heeft deze invitatie niet aan te moeten nemen. dat Ajax n.l. een reputatie heeft te ver dedigen die eerst na 20 jaar hard werken is verkregen. dat idie reputatie binnen een halfjaar kan vergooid worden. dat ons team op het oogenblik niet voldoende sterk is om met succes tegen een sterke beroepsclub te spelen. dat nog steeds enkele Heeren op de ziekenlijst staan. dat de Zwaluwen dus verzocht is zelf een combinatie in het veld te sturen. dat waarschijnlijk verschillende Ajacieden het roode Zwaluwen-hemd sullen aantrekken. dat het zelfs niet onmogelijk is dat wij dezen zoo bizonder belangrijken strijd binnen onze poorten gespeeld krijgen op een avond in de week. dat dit nog een mooi slot van het seizoen zou worden Zwaluwen-Bolton Wanderers in de Meer. dat de Ajacieden dus hopen dat dit zaakje voor den bakker komt. dat inzake den Juniores Internationalen wedstrijd tegen Nurnberg nog geen verdere be richten zijn binnengekomen. dat wij dus voor het verschijnen van het volgend Clubnieuws hopen iets hieromtrent in de kleedkamers opgevangen te hebben. Belangstelling uit het Buitenland i De Heer W Botsch, Zivilingenieur te Eichwalde/ Berlin deelt ons mede dat hij een verzoek aan Ajax heeft, voortkomende uit zijn belangstelling en Idealisme in de voetbalsport. Sedert 20 jaren is hij een groot voorstander van het voetbalspel. De Heer W. B. heeft vele malen tegen Neder- landsche clubs in het veld gestaan. Hij kent onze vereenjging alleen van naam. Toch is hem de naam Ajax steeds 'bijzonder symphatiek geweest, een symphatie welke gegroeid is met de schitte rende persberichten, die in den loop der jaren over Ajax gelanceerd werden. De Heer B. stelt zich thans voor, in Eichwalde/Berlin werkzaam zijnde, zijn vierde vereeniging op te richten. Dit geeft hem reden zich tot ons te wenden. Hij heeft n.l. het plan, die nieuwe vereeniging ,,Ajax" te noemen, de „F. C. Ajax", die de eerste en eenigste club van dien naam in Duitschland zal worden, daar dit in Duitschland volgens Patent gewoonte is. Hij verzoekt dan verder om mededeeling van de clubkleuren en om antwoord dat wii zijn verzoek inwilligen en de nieuw opgerichte ver eeniging de hem zoo symphatieke naam ,,Ajax" kan dragen. De Heer B. is overtuigd, dat, zoo hij spoedig zijn jonge lui kan mededeelen, dat het verzoek is ingewilligd, zij met verdubbelde energie aan het werk zullen gaan de vereeniging omhoog te werken. De Heer B. besluit dan met de hoop uit te spreken dat wij geen verkeerde uitlegging aan zijn verzoek zullen geven en geeft de ver zekering ons van de groei en bloei van het Duitsche Ajaxsteeds nauwkeurig op de hoogte te houden. Natuurlijk heeft het Amsterdamsche Ajax ge antwoord geen bezwaren te hebben tegen de doop »Ajax«, dat Ajax hoopt dat het pete-kind groeien en gedeien moge opdat deze club moge worden een parel aan de kroon van het Duitsche voetbal. Vrijdag 19 en 26 Mei a.s. Clubavond in Café »de Poort van Muiden«. Diverse sportbladen liggen steeds voor de leden ter inzage. Twee keurige Wilhelmina biljarts.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1922 | | pagina 3