Athletiek. (r~~ CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX onzen uitwedstrijd I i gespeeld. Thans rest onzen jongens neg een thuiswedstrijd tegen D.E.C. Wint Ajax dezen strijd dan is ons jonge team kampioen, wint D.E C. dan zijn de Overgangers- juniöres kampioen en spelen de ploegen gelijk dan zijn Seylhouwer's kinderen de gelukkigen. Men ziet dat deze ontmoeting over belangrijk wordt. Het Ajax Bestuur neemt intusschen maat regelen dat deze match als voorwedstrijd voor AjaxrSpartaan op 21 Mei a.s. zal worden gespeeld op het eerste veld. Aanvang om 12 uur precies. Het behoeft geen betoog dat alles wat belang in het Ajax-spel stelt, vroegtijdig aanwezig zal zijn om de aanmoedigingen langs het veld te doen daveren Het geheele seizoen hebben onze jongens op eenzame stille velden gestreden en met succes 1 Laat het ,,Ajax is kampioen" thans voor de jon geren door de tribunes daveren 1 Wij hopen het later voor hun te doen als ze Ajax in de groote Westelijke vertegenwoordigen. Wij vertrouwen dus op een groote belangstelling van leden en donateurs voor een van ,,the big matches" van dit seizoen. J. J. G. I I 'O vty In aansluiting op mijn vorige mededeeling in ons clubblad, deel ik onzen leden mede, dat in overleg ,met onzen trainer Reynolds, door ons is bepaald, de oefeningen voor athletiek te houden evenals in het vorige seizoen op Woensdagavond van 7 - 9 uur, en tevens dat voor hen die dezen tijd niet mocht schikken, en voor hen die het wer kelijk serieus opnemen om iets te presteeren in eventueele wedstrijden, wij ons ook des Zater dagsmiddags van 3 tot 5 uur ter beschikking houden, dus alzoo twee maal per week. Boven staande sluit echter niet in dat op de overige dagen het verboden is zich een weinig te oefenen bijv. in starten, een korte sprint, of iets dergelijks. De gelegenheid is er altijd, daar een onzer ter reinknechts steeds aanwezig is tot afgifte van spikes of verder oefengereedschap. Tevens wil ik onzen athletiekers hierbij een kleine wenk geven, n.l. dat ieder zich voorziet van eigen spikes, daar zulks vanzelf sprekend beter is dan dat men ze in bruikleen heeft van Ajax, daar vanzelf sprekend eigen materiaal altijd is te prefereeren boven spikes die vandaag door die en morgen door een ander worden gedragen. Voor het eventueel koopen van spikes kan men zich het best wenden tot den Heer Reynolds, daar deze op dit gebied een specialiieit is. Tevens kan ik tot mijn blijdschap onzen leden mededeelen dat deze oefeningen en al wat hier aan vast zit met de grootste aandacht en appre ciatie door ons Bestuur zal gevolgd worden, en wel om de groote waarde, door dit college hier aan gehecht, In verband hiermede heeft het Be stuur dan ook ons eerste terrein Middenweg en kleedkamers onder de tribune geheel ter beschik king gesteld en gaan onze oefeningen vóór, alle eventueel te houden sporten e.d. Dus jongens allen nu trouw opgekomen, en toont door een flinke beoefening der Athletiek, dat ge het allen meent met ónze voetbalsport, daar een goed getraind en geoefend athletieker meer kans heeft een goed voetballer te worden in de competitie dan degeen die alleen maar komen voetballen en dan verplicht, omdat zij een aanschrijving krijgen. Tevens wordt ook de aan gename stemming verhoogd door een zoo groot mogelijk aantal en zal daardoor de kans op ge zellige trips ook veel grooter zijn, daar ik dan meer materiaal tot mijn beschikking heb, want men begrijpt zeer goed dat men niet iederen wedstrijd weer dezelfde menschen kan uitzenden, zulks ook in verband, met de liefhebberij die men voelt voor deze of geene tak der athletiek, bij voorbeeld de een neemt liever deel aan de lOO M een ander aan de 400 M., weer anderen lange afstanden, sommige zullen meer liefhebberij ge voelen voor kogelstooten, speerwerpen, hoog springen of anderszins. Aller opkomst is gewenscht, daar men niet ongerust behoeft te zijn, dat men geen beurt krijgt, of langs het lijntje zal moeten wachten. Tevens had ik nu gaarne definitieve opgave, van hen die wenschen deel te nemen aan de wedstrijden te Hattem op Zaterdag 27 Mei 1922, en welke bestaan uit polstokhoogspringen, 100 en 1000 M., hardloopen, speerwerpen, verspringen, kogelstooten en estafetteloop, daar dan Woensdag of Zaterdag a.s. reeds met de oefening kan be gonnen worden, en waarop we dan tevens kunnen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1922 | | pagina 3