IV. Onze juniores aan de spits j j CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Na afloop kwamen zij tot de minder aangename ontdekking dat zij waren opgesloten, en er voor hen niets anders opzat dan over het dak te gaan en Pannie uit zijn slaap te wekken door tegen de ruiten te tikken, hetgeen deze natuurlijk direct in de waan bracht tegenover inbrekers te staan, en dit voor hem voldoende reden was om naar zijn browning te grijpen, waarna hij, misschien nog wel met eenige teleurstelling, door de ruiten de deemoedige gezichten gewaar werd van eenige zijner tochtgenooten. Wat mij echter gevaarlijk voorkomt voor een elftal dat eenige uren later moet spelen, was de toer die Frisia ons uit liet halen, door het beklimmen van den Öldenhoven. Voor dit experiment is namelijk noodig minstens *180 treden te beklimmen op een maar steeds rondgaande steenentrap waarop het pikdonker is, en waarop notabene (toevallig) misschien wel 20 meisjesmoesten worden gepasseerd, eveneens bezield met hetzelfde doel, Leeuwar- den in vogelvlucht te mogen zien. Dat ieder blij was dat het aanhoudend rondgaan afgeloopen was, kan men zich begrijpen, of zulks ook de donkere trap gold weet ik niet. Tevens konden wij gratis het groote kosthuis bewonderen, hetgeen een onzer de opmerking deed ontvallen,, dat de kost hem daar te goed koop was en de oppassing te best en hij maar liever in de Klanderij voor eigen rekening dineerde. Van den wedstrijd zelf alléén nog dit, dat de grond onze spelers wel wat te'hard was, waardoor de balcontrole zeer bemoeilijkt werd. Alleen werd ons plezier wel eenigermate be dorven, door een ongeluk van een onzer, doch eenmaal weer in midden gaf deze steeds weer,, als altijd, de seintjes voor dit of dat, ja zelfs op de terugreis> toen wij met een overvolle coupé aan een der stations arriveerden, was hij het,weer, die wel willend zijn plaatsje verkleind-e om aan een alleraardigste jongedame een zitplaats te bieden, waarvan allen profiteerden door weer een leuke en aardige reisgenoote rijker te zijn ge worden. Hiermede eenige indrukken weergegeven hebbende, waaruit wij tevens de ondervinding hebben opgedaan, dat deze trips niet alleen voor het spel, doch ook voor de onderlinge verstand houding zeer bevorderlijk zijn. Ja zelfs werd mij achteraf verteld dat deze toer voor ons clubje ook nog een engagementsfuif tengevolge zal hebben, daar een onzer tochtgenoten Ook het slachtoffer van de volle coupé's is geworden, in dien voim, dat hij vanaf Alkmaar op de schoot van een jonge dame heeft moeten reizen, met als resultaat, waarschijnlijk een engagement. En hiermede behoort nu weder de Frieslandtour ook tot het verleden. Bijvborbaat excuus vragende, mocht ik in een of ander te te openhartig geweest zijn, of mijn neus voorbij gesproken te hebben, hierdoor mijn kans op £en volgend meegaan te ver spelen, om zoodoende de leukste tijden te missen welke in het voetbal zich voordoen. M. S. vj/ De kampioensvlag halfstok! vt/ Na de nederlaag gisteren te Haarlem geleden tegen R.C.H. waarbij deze jongere Haarlemmers op eervolle wijze ons team versloegen gaat de Aja'x-kampioensvlag wis en zeker halfstok! Het komt ons voor dat in onze gelederen een periode van reactie is ingetreden, waardoor onze spelers het feu-sacré, fighting spirit of welke mooie namen men anders hieraan ook geeft, missen. Laat ons eerlijk zijn, zooals de ploeg de laatste weken speelt is het ten eenenmale geen kampioens team. Na de doelpuntenregen van eenige seizoenen achter elkaar zitten wij tot het merg in de drooge moeson. Slechts een dikke twintig doelpunten wisten onze voorhoedespelers bij elkaar te trappen Na afloop van den wedstrijd tegen R.C H. keken onze eerste-elftallers elkander in de kleedkamer dan ook veelbeteekenend aan. Men was het er roerend over eens beter eervol nummer twee in de W. E. klasse te eindigen, dan als nummer een de eer van het Westen te moeten op houden zonder een redelijke kans op succes. Daarbij komt dat André de Kruyfif dit seizoen zeker niet meer zal spelen en dat Rutte op een dergelijke wijze meehinkt dat het beter is absoluut rust te nemen dan de zaak te verergeren en slechts een deel te geven van hetgeen hij inderdaad kan presteeren. Alles te zamen genomen moeten wij dus tevreden zijn over den alloop van het seizoen. De voorhoede heeft wel is waar slechts ten deele teleurgesteld doch de verdediging heeft getoond de beste te zijn in Holland. En zoo gaat de kampioensvlag dan langzaam maar zeker naar beneden om in het Clubhuis voor latere gelegenheden bewaard te blijven. Onze Stadion-buren zullen onze taak moeten overnemen, als tenslotte niet het heilige- vuur in onzevgelederen komt om te redden wat er te redden valt. Thans is de vlag-halfstok Zullen wij Blauw-Wit nog beletten om de finish als eerste te passeeren? Wij hopen maar vreezen met groote vreezei! Maar een ding is zeker: Are we downhaerted No not at all boys 1 1 Next year better! I Het eerste elftal van onze juniores, n.l. juniores A heeft dit seizoen een goede kans om het kampi oenschap van de hoofdafdeeling der juniores in de A.V.B. te winnen. Dit elftal heeft het afgeloopen seizoen voorbeeldig gespeeld. Tegen de coming-men van BI.-Wit alleen werd achter het Stadion met 2I verloren, doch op ons terrein werd met IO gewonnen. Tegen de D.E C. juniores werd in

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1922 | | pagina 2