MAANDAG MEI 1922. j I Holland-België j j Met Ajax II naar „Frisia" Dit als inleiding bedoeld en onzen spelers een woord van dank voor de wijze waarop zij Ajax in Leeuwarden hebben vertegenwoordigd. Men kon daar maar niet begrijpen, dat een voetbalclub een tweede elftal kon hebben met die capaciteiten als ons tweede bleek te bezitten. Maar nu iets over de tour zelf. Ook ditmaal werd ons natuur lijk de angst niet gespaard, zooals zoo dikwijls voorkomt, door het te laat komen van een der spelers, hetgeen hij echter, eerlijk bekend, dubbel heeft goed gemaakt door ons te verrassen met zijn aankomst in de Klanderij (het Hotel), toen wij reeds ge zellig met de Frisia-mannen de kansen van den wedstrijd zaten te bespreken. In den trein leverde onze vriend Meijer voor de zooveelste maal weder het bewijs, dat hij niet alleen kan voetballen, doch met zijn vertellingen evengoed het gezelschap kan bezighouden; tenminste eer wij er erg in hadden waren wij in Enkhuizen gearriveerd en had menigeen zich de tranen in de oogen ge lachen over de vertellingen van flegmatieke Engelschen. minia tuur voetballers, enz. Tevens konden wij bij het vertrek van den „zeesteamer" constateeren, hoe aandoenlijk het bekende lied uit „de Jantjes" aandoet: „Als de tros wordt losgesmeten", enz. Het werd dan ook door allen uit vollen borst medegezongen en scheen op de achterblijvende Enkhuizer meisjes ook nog indruk te maken, hetgeen viel te constateeren uit het vele gewuif en kushandjes, welke ons werden nagezonden, hetgeen natuurlijk als gevolg had dat Kik voorstelde, maar liever in Enkhuizen een partijtje te spelen. Na eenige ongerustheid, welke de deining der zee ons be zorgde, in verband met het te gebruiken diner, en eenige jong leurstukjes met een soepterrien van Pannie bewonderd te heb ben, arriveerden wij na een voorspoedige reis te Leeuwarden, om daar op een allerhartelijkste wijze door het Frisia Bestuur te worden ontvangen. Ook van de zijde van het publiek konden we niet klagen over te weinig belangstelling in de vertegen woordigers van het beroemde „Ajaxteam". Dat een goed voetballer tevens in het bezit van een goede en gezonde maag kan zijn, werd voor wij naar bed gingen op afdoende wijze door eenige jongelui gedemonstreerd. Wat mij echter het meest Verwonderd heeft, is dat onze Jack wel eeris aan verstrooidheid lijdt; dit bleek uit het feit d'at hij de kamerdeur van een der lui aan de gangzijde op het nacht slot deed, zonder te constateeren dat op die kamer nog 4 andere personen waren, die nog een oogenblikje bleven napraten. A.s. Vrijdag vanaf S1/^ uur zullen de toegangs bewijzen voor Holland- België uitgegeven worden. De toeloop voor dezen match is zoo enorm dat voor de Open Tribune slechts een zeer klein percentage, door den N.V.B. werd toegewezen. Reeds .iU dient men zich op teleur stelling voor te bereiden. Het Ajax-Bestuur staat geheel buiten de distributie en heeft gedaan wat het kon doen om iedereen zoo goed mogelijk te helpen. De kaarten worden gedistribueerd in de Poort van Muiden (Clubavondzaal) Linnaeusstraat Alhier. Nogmaals wordt ieder er op attent gemaakt dat op het straffe van royement verboden is de plaatsen tegen duurdere prijzen te verkoopen. Alle nummers zijn wederom genoteerd. Allereerst een woord van dank aan onzen Secretaris, den Heer Grootmeijer, die deze toer a la minute voor elkander gebracht heeft, en hierdoor ons deze gezellige dagen heeft bezorgd. De bedoeling van deze is niet een getrouw voetbal verslag te geven van den gespeelden wedstrijd. De uitslag, een gelijk spel 3—3, demonstreert voldoende hoe er gespeeld is, en dat nog wel met ons tweede tegen een Noordelijke eerste klasser, die op de derde plaats staat. En dan gezien het aanlal internationale spelers, die gekozen worden uit de Noordelijke competitie, dan zou ik haast zeggen, Ajax behoeft nog lang niet bang te zijn, daar hierdoor voldoende woidt gelogenstraft de eenigszins down stemming, waarmede enkele onzer volbloed Ajacieden rondloopen; neen geen nood n..g, want Ajax ,is nog lang niet op zijn retour.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1922 | | pagina 1