Varia Honkbal. CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX anders gedacht en gedaan hebben, en verkleinen we daardoor natuurlijk onze voetbal-prestatie, in de eventueele afdeeling waarin we zullen spelen. Daarom dus nü direct overgegaan tot de zoo hoog noodige voorbereiding, namelijk de athletiek, en deze beoefend in zijn veelzijdige vertakking, als loopen, hoog- en verspringen, speerwerpen, enz. Ja ik durf haast zeggen, wat ge beoefent is goed, want het geeft in ieder geval staling dér spieren, en zelfvertrouwen, en dit komt U later altijd te pas. Nu behoeft ge dit niet te beschouwen als een onaangename voorbereiding, in het geheel niet, want dit is juist de keerzijde ervan, dat ook de athletiek zijn plezier meebrengt. Stel U maar eens voor zooals bijvoorbeeld de wedstrijden verleden jaar te Wormerveer. Toen gingen we daar ook met een elftal naar toe (medegerekend de sup porters). Aan zulke sporttrips zijn natuurlijk ook, en dit moet ge maar tusschén de regels doorlezen, zijn pleziertjes verbonden, en vanzelf geeft hetdan nog grooter plezier en vol doening, als men dan, zooals toen met zijn zessen uitkomt en 4 prijzen mee naar huis brengt. Dus goed bekeken bereiken we hiermede niet alleen een goed getrainde en sterke body voor het aan staande voetbalseizoen, doch ook een aangename en nuttige zomerpasseering. Ik hoop dus, 11a deze kleine toelichting, te mogen rekenen op een algemeene deelname en geregeld bëzoek op onze aanstaande oefentijden. In ons volgend clubnieuws hoop ik, na overleg met den trainer Reynolds, mede te deelen, de vaste tijden en uren op welke het eerste veld speciaal beschikbaar zal zijn voor oefening. Allen dus opgekomen, opdat we aan het einde van het seizoen kunnen zeggen, hier zijn we klaar voor het voetbal, en dan tevens in het bezit van een flinke kast met medailles en kransen, zooals deze nu reeds bestaat door de behaalde successen met voetbalwedstrijden. Inmiddels verwacht ik nu reeds de opgaven van hen die wenschen te worden ingeschreven voor geregelde deelname. Gelieve mij dit dus schriftelijk te melden, tevens met opgave van juiste adres en leeftijd, zulks in verband met indeeling en voor deelname aan eventueele wedstrijden/Het ligt tevens in de bedoeling ook onderlinge wed strijden te houden, waarvoor door het Bestuur eenige mooie prijzen beschikbaar gesteld zullen worden. Ik verwacht dus een groote deelname, opdat wij reeds bij de in den adnvang van het seizoen plaats hebbende wedstrijden, direct eenige koppels kunnen uitzenden, opdat dan ,,Ajax" niet alleen als voetballende-, doch ook als athletiek- vereeniging van zich zal doen spreken. Binnenweg De Secretaris Afd. Athletiek Telefoon Z 1179 M. SMIT. P.S. Zoo juist bereikte mij een bericht uit Hattum, waarin verzocht werd om deelname aan de daar op 27 Mei a s. plaats hebbende wedstrijden, als 100 Meter harloopen, 1000 Meter idem en estafetteloop. Voor deelname hieraan verwacht ik per omgaande bericht, om met de eventueele deelnemers dan de nog resteerende tijd te kunnen besteden voor training, als voorbereiding. Nog steeds blijft de Heer Roodenburgh, Nieuwe- weg 38 opgaven tegemoet zien van candidaten, die zich met dit spel a.s. zomer Onledig willen houden. Er bestaat evenwel geen aanleiding om de Athletiek te verwaarloozen, waarover de Heer Smit in dit nummer een en ander zegt. Beide sporten kunnen uitstekend samen beoefend worden. Voor het Nederl. XI tal, dat a s. Maandag tegen Denemarken in het veld komt zijn twee AjaCieden, n.l. Fons Pelser en Hordijk gekozen, met welke benoeming wij deze spelers gelukwenschen. Onze hartelijke gelukwenschen en veel succes!! Als reserves fungeeren de Boer (goal)Couton (back);/ de Kruijff (half) en Delsen (voor). Het Ajax con tingent is dus wel vertegenwoordigd a s. Zondag binnen de poorten van het Stadion! (De twee Ajacieden hebben schitterend gespeeld en onze naam hoog gehouden!) Red. Een Ajax-combinatie vertrekt a.s. Zondag naar Frisia te Leeuwarden. De wedstrijd zal Maandag middag a.s. op het Frisia terrein gespeeld worden. De Combinatie is verzwakt door het uitvallen van Boer, Couton, André e a. Niettemin; goed weer,

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1922 | | pagina 3