CLUBNÏEUWS Crawl, en nog een andere slag. Grootmeijer mistte, hoe is het Gos-mogelijk óp zoo'n veld, drie hondjes van kansen, Lucas stond blijkbaar op »drijfzand« Van der Lee kon niet met dev polsstok overweg, en alleen Buijen die de hoogte c had, gaf een mopi schot op doel. Maar er in kwamen we niet. Eindelijk echter kwam het. -Wij kregen een vrije schop, nou een meter of twintig van het doel. Tump zou hem nemen, en hij nam hem hoor. Ach du lieber wat een kuoert. Dat noemen we in een voetbalterm *i6oo« of te wel Slag bij Nieuwpoort. Allemaal, vriend en vijand, waren in de war, de keeper o.a. kreeg shell-shock Maar de stand was weer gelijk. Na de rust waren we ingespeeld en maakten er op ons akkertje nog een stuk of drie puntjes bij. De wedstrijd wonnen we dus, bovendien kregen we een keurig bewerkte zilveren lauwertak als prijs, maar ze krijgen mij met geen tien paarden meer naar Sloten, 't- Zijn prettige tegenstanders, daar niet van, maar op dat slagveld niks hoor, geef mij maar rijst. J. S. Are we downhaertedj En hoe staat het met de Kampioens-kansen vroeg m'n vr.end Nurks spottend. Prachtend, sir, prachtig. Nu komen we er zéker, 't Kon niet mooier: Zég idioot, je heb toch geen zonnesteek ge kregen met die kou f jullie staan potdome No. 3 van boven. Juist schandvlek, juist. Die zetter van de Maan dagmorgen-krant krijgt een tien van me, da's bepaald een Ajacied. Hij had ons nummer drie van onder moeten zetten, maar dan liep het te veel in de gaten Als je me nou Daar snap je niks van hé, ja het buskruit heb je niet uitgevonden, weet ik, maar toch wil> ik probeeren je dit duidelijk te maken. Kijk, weet je welke Club er achter is? Go-Ahead, die uit Deventer. Dat doen ze zóó, zie je. Elk jaar begint deze club een paar wedstrijden te verliezen. Gek hé. En terwijl alle persmuskieten zoemen, dat het nu uit is met de suprematie van G.-A. en al de A. F. C. AJAX een of andere club aanwijzen voor het kampioen schap, gnuiven de G.-A. spelers en begin nen van zich af te bijten. Zachtjes hoor, héél zachtjes. 1-0 en 2-1 3-2. Maar.... dan komt de eindspurt. En die faalt nooit, zie je. Nét als de club »die nog No. 1 staater over denkt een feestdiner aan te leggen, komt G. A. roet in het menu gooien. En dat doen ze nu al een jaar of zeven achter elkaar, 'n Pracht recept, van Santen. Maar wat heeft dat nu in vredesnaam met Ajax te maken grimlacht Nurks, die komt er tóch niet meer. Zoo stomgeboorengaatnooitover« snap ie dat niet, kan je pandoeren »Zeker,< schreeuwt Nurks woedend, ja, maar wat gaat jou dat aan. £al ik je zeggen begrafenisondernemingNu staan we No. 3 hé en we hebben er nog vijf te spelen. Nü komt de »vijf van de laatste slag* zie je, de Eindspurt. En als onze jongens willen, heilig willen, is ie voor de bakker. Dan komen we er, dan komen we er zéker. Let op, de Zetter moet ons weer bovenan plakken, maar, om er te blijven zie je. Jammer dat we van H.B S. een keer op ons broek gehad hebben, want dan werden we wéér ongeslagen kampioen. Daar heb je niet van terug hé, zuur merakel. En ga nu naar de Kruislaan Nurksie, je weet wel »de Nieuwe Ooster« en zoek vast een plaatsje. »Voor je woning heb ik toevallig een goeie kennis TRIC-TRAC. I Athletiek. j Nu het voetbalseizoen weder ten einde spoedt en het tijdstip weer nadert, wat meermalen wordt aangeduid met de „voetbalschoenen opbergen"., geeft dit voor mij redenonze leden eraan te herinneren dat hiermede nu niet een rustpoos moet intreden, of de gedachte moet post vatten, nu zullen we maar weer het komende seizoen afwachten. Neen jongens, want dan staan we de komende competitie als zoo velen onklaar, onge oefend, en hebben minstens weer een halve compe titie noodig om ausdauer, enz. te verzamelen, teneinde tegen onze concurrenten op te kunnen. Tevens raken we hierdoor achter bij anderen,,die

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1922 | | pagina 2