[r Honkbal Onze Juniores. IV. CLUBNIEUWS DER A. F C. AJAX ili De volgende spelers hep'oen zich opgegeven voor de Honkbalvvedstrijden M. Koolhaas, J. Schoevaart, J. J. Grootmeijer, J. Roodenburgh, J Pelser, A. J. de Kruyf, J Bieshaar, P. Prins, R. Vundering, C. Geudeker, J. Martens, C. de Bois, L. Wintershoven, Joh. C. Dabrock, A. Mol. Wellicht kunnen wij dit lijstje nog aanvullen? Wij stellen ons voor 't eerste seizoen met 2 negentallen in te schrijven, tenzij de toeloop zóó wordt dat er nog een negental bij moet. Even- tueele candidaten gelieven zich spoedig op te geven, want vóór den I5en April moeten wij de spelers opgeven bij den Bond. Dat gij Ajacieden U niet direct opgeeft wijt ik aan de onbekendheid met de finesses van spel en regels, maar zullen die langzamerhand inburgeren, dan zal de Baseball sport, de populaire zomersport in Nederland worden. Dan zal het spelers en supporters naar onze zonnige velden doen trekken, tot heil hunner ribbenkasten. Nieuweweg 38 J. ROODENBURGH. Zooals de leider vau het Baseball opmerkt kunnen nog eenige liefhebbers geplaatst worden. Baseball is inderdaad een spel de beoefening waard en wij kunnen onze w.l. niet genoeg ani- meeren zich voor deze prachtsport op te geven. Red. 1 I vt/ Het is naar aanleiding, van het feit dat de Secretaris van de Elftallencommissie in ons vorig clubblad, even onze Juniores als voorbeeld stelde, dat ook ik over de juniores wedstrijden een paar woorden wil zeggen. Het is jammer, dat wanneer A of B juniores een thuiswedstrijd trekken, er zoo weinig lieihebbers zijn die deze wedstrijden bijwonen, waarlijk zij zouden evenveel genieten dan van wed strijden derhoogereelftallen Hetis,zooalseensports- man onlangs zeide: (die tegenwoordig was bij een Junioreswedstrijd), een genot, die jongens te zien spelen, met welk een enthousiasme zij hunne kleuren verdedigen van het begin tot het einde. Hij had gelijk, want vooral de B juniores zetten er alles op, eiken wedstrijd te winnen. Naar ik verneem speelt het A elftal eerstdaags tegen D.E.C. A thuis, en ik hoop menig voetbal liefhebber daar te zien en hun oordeel te vernemen. Het zou ni t onaardig zijn, indien bij den wedstrijd BI -Wit 1Ajax I, onze juniores A, dan hunne uitwedstiijd tegen BI.-Wit A, als voorwedstrijd speelden. Het zou goed zijn om aan andere voor aanstaande clubs te toonen, hoe beide clubs hunne reserves kweeken. Onze Secretaris, Organisator en de Secr Elftallen-commissie, zullen er wel raad op weten, dit tot stand te brengen. Werkelijk beide clubs kunnen op hunne juniores trots zijn. Bij een beetje ruime bekendmaking door sportpers en redacteuren, kunnen verschillende clubs in Amsterdam, die nog niet aan de juniores competitie deelnemen, opgewekt worden een volgend jaar er aan deel te nemen. Er zijn nog vele clubs, die achterwege zijn gebleven. Dit eerste jaar is gebleken, dat, wat de classificatie van de juniores betreft voor eenige clubs geen gelukkige was, er zijn er die veel te hoog en andere die te laag ingedeeld zijn, maar daarom mag deze competitie niet veroordeeld worden, doch moet terdege in stand gehouden worden Hoe denkt onze Secretaris Grootmeijer over dezen voorwedstrijd? Zou er, indien beide Secretarissen de schouders er onder zetten, dit niet tot stand zijn te brengen in 't Stadion? Moge dit schrijven er toe bijdragen, de overige elftallen in den A.V B op te wekken, met evenveel enthousiasme hunne verdere wedstrijden te spelen, als onze juniores. G. H. K. In verband met de gesteldheid van den Stadion- ground werd door Blauw Wit in het begin dezer week bezwaar gemaakt tegen een voorwedstrijd Blauw Wit juniorus-Ajax juniorus. Wel kregen wij j.l. Donderdag van ter zijde bericht dat de wed strijd eventueel toch kon gespeeld worden doch op dat moment was een groot deel der juniores reeds aangeschreven voor Ajax V, dat tengevolge van schorsirjg van verschillende spelers, zeer on volledig tegen Blauw Wit IV in het veld moet. De opzet is heel aardig geweest van den Heer G. H. K. maar voor ditmaal was het helaas niet mogelijk. Red.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1922 | | pagina 3