IV. (p= CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX De inschrijving voor plaatsen voor Holland- Denemarken voor werkende en adspirant leden blijft opengesteld tot en met a s. Vrijdag 17 Maart. Na dien moeten alle aanvragen te*- zijde gelegd worden. Naar verluidt gaat Gupffert binnenkort in training. Zijn knie is weer beduidend beter en als hij de overvloedige pondjes vleesch er af ge traind heeft, krijgen we misschien weer spoedig een internationale linkervleugel. Het is vrij zeker dat Ajax I in Juni as. naar Spanje gaat om drie wedstrijden te spelen, w. o. een tegen Barcelona, een van de sterkste Euro- peesche clubs, welke ons elftal reeds eenige malen, en ook nu weer, heeft uitgenoodigd. Het wordt langzamerhand tijd om voorberei dende maatregelen te treffen voor de beoefening der Athletiek. De leider van deze afdeeling, de Heer M. Smit, is reeds ter zake diligent en ver zoekt opgave van die leden, waarop a.s. zomer beslist kan gerekend worden. De leider vertelde ons dat hij zich voorneemt de zaken het komende Athletiek seizoen krachtig aan te pakken en alle jongeren dienen hem dus te steunen. Men geve zich onverwijld op. Het adres van den Heer M. Smit is: Binnenweg, Amsterdam. Nog een week of zes, en de Honkbal oefeningen en wedstrijden beginnen weer. Diegenen, die zich gedurende de zomermaanden met dit spel willen amuseeren en hierdoor de spieren in conditie houden, gelieve zich aan ons op te geven. De Heer J. Roodenburg, de initiatief-nemer van dit kloeke Amerikaansche spel zal waarschijnlijk voorloopig met de leiding worden belast. Voor den op 26 Maart a.s. te Antwerpen te spelen wedstrijd België-Holland zijn drie Ajacieden uitgenoodigd n.l. Fons Pelser, Henk Hordijk en Delsen. Wij meenen namens alle Ajacieden dit drietal in ons blad met deze benoeming te moeten geluk wenschen. Voor geen van het drieial wordt het de vuur doop daar deze spelers reeds eerder de oranje trui droegen. Veel succes jongens II Moge jelui spel dermate kranig zijn dat we jelui in het Stadion te Am- terdam tegen Denemarken allen persoonlijk aan het werk kunnen zien. Ajax V, nummer 10 van het ranglijstje, slaagde er j.l. Zondag in de aan den kop gaande Water- graafsmeer-menschen te kloppen. Moge het een aansporing zijn van nu af geen wedstrijd meer te verliezen. Wij kunnen nog met gemak naar de vijfde of zesde plaats klimmen! Maar dan moet er ook gewerkt worden 1 De Ajax-ruine speelt Zondag tegen de Bloem gracht om 12 uur tweede veld Middenweg. Voor geneeskundige dienst en brancards is gezorgd. Oproep aan de Veteranen. v}/. Veteranen, bleeke broeders, Gordt je wapenrustig aan, Scharrel al je voetbalspullen, Tusschen het oud-roest vandaan, Scalpen wil ik aan m'n gordel, Gooi de vredespijp in 't vat, Veteranen, Manne-Broeders, We gaan op het oorlogs-pad. Laat je kousen duchtig stoppen, Kijk, je broek is ook kapot, Neem dus crinoline-ballen, Dat is „reuze" voor de mot, Krab de schimmel van je schoenen, Sla de ouwe spijkers plat, Veteranen, nu in training, We gaan op het oorlogs-pad. Knieën buigen, touwtje springen, Laat eens zien wat of je kan, Voorzichtig met je breuk hoor ouwe, Kassi japi,zachies an, Eerst een straffe „oudp klare", Dan een „slappe cats" of wat, Veteranen, Ouwe-reuzen, We gaan op het oorlogs-pad. Wég zijn zorgen, wég zijn kwalen, Je gevoelt je als een vorst, Ventlief, wees vooral voorzichtig, Hier zijn watten voor je borst, Je neemt afscheid van je kinders, Van je Opoe en je kat, Veteranen, Ruigbebaarden, We gaan op het oorlogs-pad. Zweetend, kuchend, buiten adem, Koeien modder in je baard, Hol-je Trap-je Lig-je Kreun-je, Nét een aftand sch Hobbelpaard, Na de big-match ga je huiswaarts, Schuifelen we naar de stad, Komen krakend, zuchtend, steunend, En dorstig van het oorlogs-pad. TRIC-TRAC. -J)

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1922 | | pagina 4