r 1 Van ons Tweede I i Clubavond Varia CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Mutters niet heeft kunnen constateeren dat de bal het doelviak passeerde, wonnen wij toch met 2o! Hoe is 't gos mogelijk 1 Met dat al staan onze papieren hoog. Wij hebben nog een heel zwaar programma. Uit tegen Blauw-Wit, Haarlem, V O.C., U V.V. en R.C.H. en thuis tegen Spartaan, U.V.V. en V.CbQ. waarvan nog menig puntje in handen van de tegenstanders zal achtergelaten moeten worden. Onze gevaarlijkste concurrent lijkt ons Haarlem en als wij aan den Schoterweg kunnen winnen dan kan Dirk de katnpioensvlag laten wasschen, of niet natuurlijk! Kampioen kan maar één elftal worden en als het niet anders kan zulLen wij onze tegenstanders eveneens bejubelen zooals men 't ons zou gedaan hebben. Onze kansen staan echter goed, te goed om ze weer te laten glippèn Daarom volhouden mannen Ajax IIHaarlem 11. Na de lange rustperiode van ijsvermaak en moddervelden kwam ook ons tweede elftal weer eens in 't veld, n.l. tegen de Haarlem-reserves. Aanvankelijk bleek het schaatsenrijden de heeren nog danig in de onderdanen te zitten; het vertoonde leek het eerste kwartier op alles, behalve op voetbal. Lang zamerhand kwamen de Ajax-spieren echter weer een beetje los, maar in de ongelukkige Haarlem-dito's was geen beweging te krijgen. Trouwens, de geheele Haarlem-ploeg was slechts een schaduw van het roemrijke, gevreesde roodbroeken-team van vroeger jaren. Daar maakten onze jongens dankbaar ge bruik van, om de oude rivalen thans met een gevoelige neder laag naar de stad hunner vaderen terug te sturen. Regelmatig werd de score opgevoerd, en het einde bracht een 70 over winning. Laat ons echter deze overwinning niet te optimistisch stem men, wanthet was nog lang niet je dat! Zooals ik reeds zei, was de doelpuntenregen geenszins het resultaat van schit terend spel der onzen, maar uitsluitend te wijten aan het meer dan slechte spel der tegenpartij. De rood-gebroekte achterhoede was lek als een zeef, waarbij naast de bekende gaten nog een groot aantal minder gewenschte openingen te vinden waren, terwijl ook het overige deel van het elftal als de bekende kippen, verstoken van de niet minder bekende koppen, door elkander liep. Het geheele elftal was een hopeloos wrak! Geen wonder dat het onze daarbij gunstig afstak! Wel werd af en toe heel aardig gecombineerd, doch als geheel werd er te peuterig gespeeld; vooral in het middenveld, waar open spel een noodzaak is, werd het spel veel te kort gehouden: noch middenvoor, noch centerhalf waren in dit opzicht berekend voor de, weliswaar, zware taak. De vieugel-halfs, benevens- de achterspelers vormden het beste deel van het elftal. Inmiddels, we mogen tevreden zijn. ons doélgemiddelde is terdege opgëfrischt en last not least, de moed zit er nu in! Volgende week tegen de Zebra's, „the big match of the Season". Play up, boys! Blauw-Wit II—Ajax II. Het is gebleken, dat mijn pessimisme niet ongegrond is geweest. Met een 3—0 nederlaag werden onze jongens naar huis gezonden. Naar ik hoorde door de heilige plichten jegens 't Vaderland was ik tot mijn spijt niet in de gelegenheid de begrafenis bij te wonen moet het nog al rauw toegegaan zijn. Keeper Smit werd voor een twintigtal minuten buiten gevecht gesteld, Bakker moest tengevolge van een blessuur eenigen tijd in den strijd de arena verlaten, terwijl meerdere op minder Zachtzinnige wijze „geplant" werden. De lichte voorhoede kon het tegen de robuste Zebra's niet bolwerken; terwijl de achter hoede, na langen tijd de hevige druk, door de Stadionbewoners op ons doel uitgeoefend, weerstaan te hebben, tenslotte eveneens sneuvelde. Drie doelpunten waren het logische gevolg, waartegen onze'onmachtige „Stürmers" geen enkel wisten te plaatsen. Hiermede zijn Onze kampioenskansen, die toch reeds gering waren, maar door een overwinning op Bl.-Wit weer aanmerkelijk zouden stijgen, tot nul komma nul repetent gereduceerd. Soit! Maar op een eervolle plaats moeten wij toch komen. Laten wij, zooals verleden jaar in dien onvergetelijken wedstrijd tegen Spartaan II, ook nu weer de handen in elkaar slaan en elkaar beloven, nu geen puntje meer lós tè laten! Afgesproken?! KIK. v«r E vk 'i- „Voor de. spelers van het eerste." Door bemiddeling van onzen Secretaris, ont vangen we voortaan geregeld „de Sportverslagen Ajax betreffende" van bijna alle Nederlandsche bladen. Wilt U dus, weten wat „de Pers" van U zegt, komt leest en OVERTUIGT U. Als je in het eene verslag leest, „dat je er niets van terecht bracht „neem slechts een ander, die je hemelhoog prijst. Geeft A. je een kans voor het Nationale team, zegt B. dat je je schoenen maar aan de wilgen moet hangen, enz. enz. „Goede Vrijdag" Ouderwetsche Clubavond „met dames" pandoer-wedstrijden, Vlotbrug, Eieren- tikken. Pracht-prijzen. Bal na. Nachtpermissie. De Commissie. Correspondentie. Vlokkie, D. Ke.a. Waar blijven jelui Red. T E Ajax I, natuurlijk zonder eventueele internati onals, speelt op 26 Maart a.s. tegen de Meiderichèr Spielverein 1880 uit Duisburg-Meiderich. Deze Duitschers zijn dit seizoen bizonder sterk. Hun doelverdedigèr werd in 12 wedstrijden slechts enkele malen gepasseerd.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1922 | | pagina 3