Training-avonden. j I Van ons vierde elftal. j "M CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX r~ 134 pardon fluitist in tien lessen. Vijf en dertig cent in de doos. Plots kwamen vier straatjongens voorbij Klompen, gaten in de kousen en gescheurde hesjes. Maar hun gezichten straaldeu, ze hadden gijn. Ze hadden de uitslag gelezen en nu zongen, nee, ze brulden in het Hoog-Haarlemmerdijks, het volgende lied, op de wijs van O. mijn Beppie, Beppie, make a steppie, steppie, steppie. Zondags gaan we voor een. duppie, Naar ons cluppie, cluppie, cluppie, Leve' Aejaoks, leve Aejaoks. Want daar zien we Wim en Heintje, En Jen de Natris langs het lijntje, Leve Aejaoks, leve Aejaoks. Want daar zien we Hordijk voeren, En is Frans Keton an 't knoeren, Doar krijgt Fons de bal boven op z'n slof, Daar stopt Boer de hardste skuivers, Vangt ze in z'n lange kluivers, Doar het iedre club dit jaar een reuze sof. Maar helaas een week daarna kwam katoentje met z'n fluit en die blies het heele vertelseltje uit Wat geeft het ons of we op hem razen en tieren, dat ie Anti-Ajax is, dat ie het nooit zal leeren enz., enz. Dat twee spelers als kwajongens het veld uitloopen en op zoo 'n manier denaam onzer vereeniging naar de bliksem hflpen. Daar maken we de zaak maar erger mee. Wat we wel moeten doen? Zondag alles er op. Be-Quick dat het westelijk-elftal met 3—0 sloeg, eens laten zien wat we kunnen. Niet sputteren als de bal niet precies op je been komt en niet blijven staan en je handen in de hoogte steken voor vermeende buitenspel gevallen. WERKEN, tot het laatste oogenblik. Are we downhaerted boys, never. TR1C-TRAC. Wij kunnen hieromtrent mededeelen dat voort aan op Djnsdag en Vrijdag des avonds de gebruikelijke oefeningen op het Ajax-terrein zullen plaats vinden. Wij zijn er j. 1. Zondag op uitgetrokken, om ons vierde elftal nog eens in actie te zien en de hernieuwde kennismaking is ons meegevallen Onze vierde elftallers ontvingen op het Ajax-terrein nummer twee van het ranglijstje, n.l. A.D.W., een elftal dat ongeveer 100 K.g. zwaarder is dan het Ajax-elftal. Wel is waar wist onze vierde reserve-ploeg geen overwinning te behalen, maar het vertoonde spel was gedurende het grootste deel van den strijd technisch beter dan dat onzer tegenstanders Voor de rust kregen wij een onverkwikkelijke geschiedenis. Dabrock struikelde en viel per ongeluk met zijn arm op den bal. Scheidsrechter Cats gaf hierop een merkwaardige beslissing, n.l. een straf schop en waar v. Hesteren voor de pauze ander maal gepasseerd werd, ging deze met 2 0 in ons nadeel in. Na de thee scoorde A D- W. spoedig een derde punt dat v. Hesteren o.i. had kunnen voorkomen. Hierna kwam het ware feu sacré er echter in. Onze voorhoede, uitmuntend door de half-linie gesteund, kwam telkenmale terug. Geestman maakte nummer een en niet lang daarna Brink het tweede tegenpunt. Beide goals uitstekende doelpunten en onhoudbaar voor den goed spelenden A.D.W.doelman. Wel werd nog hard voor den gelijkmaker gewerkt maar het bleef slechts bij dit pogen. Het einde bracht ons een niet verdiende neder laag met 3 2. De achterhoede v. Hesteren, Deen en Bogaart leek ons ditmaal het zwakste deel van het elftal. De doelverdediger vangt den bal uit stekend, maar mist de flair om krachtig op te treden, als man en bal in zijn buurt zijn. Het derde doelpunt had hij zeker moeten voorkomen. Zijn stijl is echter uitstekend en het is aan geen twijfel onderhevig of v Hesteren wordt een zeer bruikbaar doelwachter. De backs Deen en Bogaart hebben wij meer dan eens beter, zelfs stukken beter gezien. Deen speelt blijkbaar te veel, hij lijkt ons over-trained, wat aan het einde van het seizoen bij meer spelers merkbaar is. In de half- linie Möhrs en Dabrock de besten. Bakker hoede zich voor te robust spel. Meer kalmte en zuiver aangeven zal zijn spel ongetwijfeld ten beste

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1921 | | pagina 6