SCHUTTING VLAKTE voor Reclame doeleinden te huur. I ^4 1 I i IngezonÖen. i I VERLOREN. VER~LÖREN Nadere inlichtingen bij J OUDHEUSDEN, - Zeilstraat 40. r I 12 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX E 'e Van onze Enquête-commissie. Voorgesteld alsadsp lid M. Goudsmit, Geldersche- kade 47,geb. 26 Jan. 1906,doorj. Spookenv. Pareren. D. Tabak, Hemonystraat 14, door het bestuur. E I Geachte Redactie! Het is treurig/ dat niettegenstaande het bestuur geen kosten/en moeite spaart, zijne leden in de gelegenheid te stellen een goede training te bekomen, er weinig door de lagere elftallen van gebruik wordt gemaakt. Ze achten deze training niet noodig voor hen. En zie ze eens in het veld 1 Spreek hun over de training dan verbeelden zij zich al heele bazen in het veld te zijn en dit niet noodig te achten. Bij welke club vindt men de wêerga hiervan, dat een bestuur geen moeite en kosten spaart voor een goede training! Ajax! Zij zorgt voor hare reserves! Doch nu iets anders. Bij verscheidene A. V B. clubs heeft somwijlen eene versterking plaats van die elftallen die kans hebben opeen hooger plaatsje. Het tegenovergestelde heeft bij Ajax 9 plaats gehad. Dit elftal stond er zeer goed voor en werd gehandicapt door o verplaatsing van zijn mid voor, zijn spil en zijn linksbuiten en later zijn keeper. De drie eerstgenoemde naar het 8ste. Volgens mijne bescheiden meening staat het 8ste elftal veel te hoog in de competitie, n.l. 3e klasse A. Naar de sterkte van het elftal te oordeelen, ware het oeter geweest een paar afdeelingen lager in de 3e klasse, b. v. C of D te spelen en dat verder in deze klasse A het zevende ware gesteld. Ajax 9 kwam tegenover versterkte elftallen uit in zijne afdeeling. Na 6 wedstrijden gespeeld te hebben verloor het toen 3 achtereenvolgens. De laatste met een onvoltallig elftal in Diemen. De aanvoerder van het 9e bleef steeds in contact met densecr. van de elftalcommissie, hém steeds rapporten verstrekkende dat er voor dit elftal nog wel goede spelers te vinden waren. Dóch verscheidene die verleden jaar in het tiende of elfde speelden, wenschten niet voor het 9e uit te komen; zij achten zich een hooger elftal waardig. Echter zij, die in het 9e eenige wedstrijden hebben mede gespeeld, zouden gaarne weder van de partij zijn. Vóór dezen laatsten wedstrijd was een ieder opge komen Waarde elftalcommissie! Help dit elftal weder aan zijne goede spelers. Misschien is het geen nieuw denkbeeld, maar toch zou ik den afgevaardigden in den A.V.B. willen adviseercn, om het volgende seizoen een overgangs-competitie in het leven te roepen van adspirant naar werkend lid, b v. hetgeen nu de afd. L en M in de 3e klasse A.V.B. zijn, bijv met een leeftijd grens van 17 jaar en die vóór 1921 niet overschreden wordt. De juniores kunnen zich dan meer oefenen en dit zal de voetbalsport zeer bevorderen en niet zooals het nu voorkomt, dat men voetballers ontmoet in het veld van 30 jaren of te wel veteranen die niet bepaald voetballen in de waren zin, doch meer van hun lichaamskracht gebruik maken, hetgeen het spel naar beneden haalt. G. H K. Op het Ajax-terrein bij den wedstrijd Ajax- D F C. een goud armbanddameshorloge. De vinder gelieve zich te wenden tot den Heer Th. Jorna, Kanaalstraat 5111, alhier. door den Heer J. Rijsdijk, Graaf Florisstr. 1 een Kodak fotografietoestel (6 X 9» nummer 99409), tijdens den wedstrijd Ajax—D.F.C. op de over dekte tribune. Beleefd verzoek aan den vinder, het toestel tegen goede belooning aan den verliezer terug te bezorgen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1921 | | pagina 8