""NI \r~ IIO CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX mijn zegsman specifiek als volgt kan neerleggen; een en ander dus naar aanleiding van het vraagstuk „waarom Ajax II dit jaar niet weder Kampioen is": 1°. omdat Ajax II dit seizoen zoo verharend veel competitie en vriendschappelijke wedstrijden heeft moeten spelen (soms 3 X per week) waardoor dit Elftal over-trained, over-speeld, en nu reeds bijna uitgespeeld is. (Het stenografisch verslag van mijn Reporter vermeldt een onduidelijk leesbaar teeken, waardoor het woordje „veel" voor verschillende uitleggingen vatbaar wordt). 2°. omdat het Bestuur onzer Vereeniging geen enkele gele genheid heeft laten voorbijgaan om Ajax II dit seizoen de sub. 1 bedoelde vele vriendschappelijke, dus trainingswedstrijden te te bezorgen. Zeer te apprecieeren! 3°. omdat Mr. Jack Reynolds het Tweede Elftal te goed acht voor zijn aanwezigheid, resp. ervaring tijdens de wedstrijden van de Reserves. 4°. omdat sommige Heeren van het Eerste Elftal dit seizoen te veel aan zich zelf hebben gedacht en te weinig aan het gemeên belang belang van hun Vereeniging, door b.v. Zaterdags avond, elf uur, of 's Zondagsmorgens 9 uur, ja, 's middags 1 uur nog niet met absolute zekerheid te kunnen vaststellen of ze om 2 uur voor het Eerste zouden kunnen uitkomen, vanwege een of ander luttele blessure of een lichte verkoudheid of anderszins. Het rapport van mijn Insider vermeldt duidelijkheidshalve nog: begrijpelijk is het dat een schaatsenrijder nog een heele nacht bedenktijd, resp. flinken vorst noodig heeft om vast te kunnen weten of hij den volgenden morgen zijn reuze tocht kan gaan ondernemen; doch dat een voetballer voor een enkel of een knietje of een holle kies pas vlak voor den wedstrijd weet wat hij kan (of wil) doen, wil er bij mij niet in." „Bedoelde Heeren van Ajax I vergeten dat door hunne gewaardeerde late kennis geving, er steeds een of meerdere spelers van de Reserves moeten „gereed gehouden worden" om event, in te vallen. Hierdoor wordt Ajax II absoluut on noodig verzwakt. 5°. omdat de Elftalcommissie dit jaar een verkeerd standpunt heeft ingenomen, door het niet onmiddellijk laten invallen van den speler uit het Derde erftal, in dezelfde opengekomen plaats van het Tweede, b.v. indien de geregelde linksbinnen uit het Tweede op een tribune moet figureeren bij het Eerste, of inderdaad moet spelen voor het Eerste, dat dan niet terstond de linksbinnen uit het Derde werd genomen (of althans een der meest geschikte uit het Derde) enz. enz. Dit „enz" slaat natuurlijk op de opvolgend lager liggende elftallen. 6°. omdat, behalve de in het begin aangehaalde gemiste belangstelling, ook Fortuna het Tweede dit seizoen leelijk in de kou heeft laten staan: getuige juist de verloren wedstrijden als 0—1 tegen Haarlem II, 2—3 tegen A. F C. II of 1—2 tegen U. V. V. II. (Dit als tegenwerping tegen Walker's artikel in ons vorig Clubblad). Wedstrijden dus, die nèt met de „odd" goal zijn verloren. Mijn Reporter vermeldt nog bovendien dat tijdens die wedstrijden reuze pechs door het Tweede zijn geboekt, welke met een schimmetje van geluk die wedstrijden in even- zoovele overwinningen hadden moeten veranderen. Als je A zegt, moet je ook B zeggen: Resumeerend komt mijn bron van Informatie derhalve tot de conclusie: a. dat dank zij de backbone der Reserves, ons Eerste Elftal toch Kampioen wordt dit jaar. b. dat wat dat betreft, het Tweede Elftal niets is te kort ge schoten dit seizoen. c. dat ondanks alles, of beter, in het gezicht van alles en van de innerlijke verzwakking waarmede het Tweede heeft moeten tobben dit seizoen, de Reserves het er nog best afbrengen. d. dat de praktijk dit zal bewijzen (raadplege den a. s. eind stand van Ajax II). e. dat de gedeeltes van opbouwende kritiek uitgesproken of geschreven over Ajax II steeds bijzonder gewaardeerd zijn en steeds zullen worden door de geregelde klantjes van het Tweede en meer speciaal doo P. J. PRINS. P.S. Aan de geachte Redactie van ons Clubblad wordt beleefd in overweging gegeven geregeld de competitie standen van Ajax II, III, enz. te publiceeren, waardoor de resp. spelers steeds zullen weten hoe hun elftal ervoor staat; een en ander moet bevorderbaar zijn aan de grootere individueele belangstelling van de spelers aan de door hun te winnen wedstrijden, en de meerde waarde die te geven is aan een 1—0 uitslag boven een 0—0 uitslag, in hét gezicht van de concurreerende teams. Waarvan wij acte nemen. (Red.) Praatje. 'k Zat >onoverdekt't Was nog vroeg-maar als je geen diploma hebt een diploma dat recht geeft op een overdekte zitplaats plus een idem voor je dame, wel, dan moet je er wat voor over hebben als jc een mooien wedstrijd wilt gaan zien. 'k Zat bovenaan- dan zie je het spel 't best, en als de éérste klassers je vervelen, dan kun je je omdraaien en genieten van de Bijenkorfers van de menschen, die je in de week een regenscherm dat je niet aanstaat, of een paar schoenen, die boven je financieele krachten gaan, desalniettemin en desniettegenstaande willen »aansmeren<. Maar met sport heeft het werkwoord verkoopen gelukkig niets te maken 'k Dwaal van mijn open tribune af. Aan mijn linkerhand waren de meeste plaatsen al bezet, rechts, van mij een open ruimte die steeds kleiner werd gepraat en gelach vulden de lucht. »Mag ik misschien daar zitten liefste?* 'k Keek op; hoogst verwonderd zoo buften- gewoon teeder te worden aangesproken. Dat ben ik niet gewend. Maarde geachte spreker had het niet tegen mij. Zonder dat ik er iets van gemerkt had, was er een meisje naast mij komen zitten, een lief, innemend bekje. Laat zitten wat zit, bromde ik nijdig, maar haar metgezel oordeelde het blijkbaar beter zelf naast die vent te gaan zitten. Aldus geschiedde.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1921 | | pagina 6