r Clubavonden. j 0 j Diverse sportbladen liggen steeds voor de leden ter inzage. 18 Maart a.s gezellig „Kurkje"' op het Billard Extra-tijöing. I j 1 I Ajax II in 1920—21. j CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX A 109 dat op 5 Juni ons terrein in bruikleen gegeven kan worden voor de wedstrijden, door die ver- eeniging te organiseeren. De Nordisk Film Cy. wil de Duitsche Sportfilm voor Ajax afdraaien. De minister van Vermaak, Jan Schoevaart, zal deze kwestie ter hand nemen en zich met de Nordisk Film Cy. in verbinding stellen. De Heer Fr. Schoevaart is nog niet in de gelegen heid rapport uit te brengen over de e v. installatie van de warmwaterinrichting in de kleedkamers. Hij is nog ter zake diligent. De Heer Oudheusden brengt dc kaartverkoop van Blauw Wit ter sprake, waarover in ons blad nadere aanwijzingen te vinden zijn. Na rondvraag wordt deze bijeenkomst door den voorzitter om 12 uur gesloten. ,,De Bisschop'' ondersteund. (Krantenbericht). Honderden menschen stonden hedenmiddag te staren naar het Café de Bisschop op den hoek van den Dam, waar eenige werklieden bezig waren zware steunbalken te plaatsen tegen den erker op de tweede verdieping Naar men ons mededeelde is tusschen het gebouw van Gend Loos en ,,De Bisschop" een scheur ontstaan, vermoedelijk een gevolg dat de populaire Voetbalclub ,,Ajax" geregeld Vrijdagsavonds Clubavonden geeft, die zóó druk bezocht worden, dat dit gebouw topzwaar is geworden. Vrijdag 4, 11, 18 en 25 Maart a.s. Clubavond in Café de Bisschop Dam. De Commissie. Binnenkort komt in het Rembrandt-theater een film, die alle Ajacieden belang in moet boezemen. De Universum Film Act. Ges. Berlin, heeft namelijk een film vervaardigd die op systematische manier het geheele gebied van de voetbalsport omvat In methodische opeenvolging wordt hier vertoond, hoe de voetbalspeler getraind moet worden. Ook wordt de techniek van het edele trapspèl als (koppen, klemmen, voorzetten etc.) behandeld. In dit gedeelte is ook de kleinste beweging met de tijdloep opgenomen, wat ten doel heeft, dat alle details, die anders het oog ontgaan, nu zéér langzaam voorgesteld worden. Op deze wijze wordt o.a. ook het werk van den keeper gedemonstreerd. Verder behandelt de film de techniek van het voetballen in truc-teekeningen, als trough-pas enz. enz. Het behoeft geen betoog dat wij U opwekken deze film, die eenig in z'n soort is, te gaan zien. Verheugend is het eindelijk eens ln de Ajax pers den Iaatsten tijd kritiek te lezen over ons Tweede. Ja, zelfs hoort men tegenwoordig onder Ajaxleden spreken over het Reserve elftal. Neen, nog beter: per Circulaire van 8 Februari j.l. werd officieel door het Bestuur onzer Vereeniging, via onzen 2en Secretaris, een kennisgeving verstrekt, waaruit blijkt dat Ajax II de aandacht verworven heeft van anderen dan de geregelde spelers van het Tweede. Waarom dit zoo frappeert? Wel, doodeenvoudig, omdat men bij de wedstrijden van het Tweede (want dit speelt inderdaad nog eenige matches per jaar tegenwoordig) bijna nooit of te nimmer personen aanwezig vindt, (behalve dan die binnen de krijtlijnen yan het veld) in de gedaante van Bestuursleden of E. C.-leden of heel gewone Ajaxleden. Een bof is het zelfs als het Tweede met 12 man op het veid staat, dus over een eigen grensrechter beschikt. Nog slimmer een toer is het gebleken dit seizoen, elf Tweede Elftalspelers steeds bij elkaarte kunnen trommelen. Reeds is het voorgekomen dit jaar dat het Tweede met slechts 10 spelers (waaronder nog eenige geblesseerde) gedurende 1V2 uur de Ajaxkleuren heeft trachten te verdedigen. En dit is nu een klein vereenigingtje als AjaxSic. Een clubje dat beschikt over misschien 100 a 200 „namen" van gewaardeerde mannenleden, die als voetballende leden onzer Vereeniging staan ingeschreven. Maar nu ter zake: op het oogenblik schijnt Ajax II weer zeer favoriet te zijn, te oordeelen naar de hierboven gesignaleerde belangstelling. Vandaar dan ook dat ik het als een staaltje van mijn plicht acht, nu ook hiereens een greintje van mijn belang stelling in Ajax II te toonen. Vóórdat we verder theoretisch debatteeren (d. w. z. in aansluiting op het in de eerste paragraaf genoemde) is het noodzakelijk hier direct te constateeren dat de praktijk, ondanks alles, duidelijk elke accusatie of insinuatie tegen het gedegeneerde Ajax II en alles-wat-daarmee-annex-is, heeft weerlegd. Over degradatie gevaar van ons Tweede, heb ik het hier dus niet; die idéé komt in mijn vocabulaire niet voor. Ik bedoel in dit chapitre meer in het bijzonder te spreken over de redenen etc. weshalve Ajax II in 1920—1921 niet weder Kampioen harer afdeeling is. Voor dit doel heb ik mijn Insider geinter-^ vieuwd (omdat ik zelf te weinig oordeelkundig ben, en ik ook zelf helaas geen wedstrijden van het Tweede dit jaar heb kunnen gadeslaan) zoodat ik U nu de ontvangen gegevens en tips van

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1921 | | pagina 5