r~ Van onze Bestuursvergadering i 108 CLUBNIEUWS DER A. F. C. A J AX alle aanvallen liepen op onze stabiele verdediging te pletter. Na de rust was er geen windje meer aan de lucht. Rustig speelde onze ploeg verder en won gemakkelijk met 3 0. Na afloop was al spoedig de 21 van 't Stadion bekend en schalde ons Clublied door het kleedlokaal. Nadat Jan Grootmeijer ons elftal officieel namens alle Ajax- leden had gelukgewenscht, daar voorzitter Egeman ziek en te bed was, narr. Dr. v. Prooye namens V. O. C het woord en feliciteerde Ajax recht hartelijk met het z.i. volkomen verdiende kampioen schap. Tal van personen complimenteerden daarna onze ploeg. In de beste, stemming werd het feest daarna voortgezet en het (2-1—3-0) jubellied zal nog lang in onze herinnering voortleven. Het was een fraai slot van een fraaie dag Bestuursvergadering öp Woensdag 16 Febr. j.l. in de Oporto Baralhier. Voorzitter de Heer W. F. Egeman. Aanwezig het voltallige Bestuur. De door den Heer Koolhaas vervaardigde notulen worden goedgekeurd. In zake Ajax-Blauw Wit wedstrijd wordt beslo ten ons tot Blauw Wit te wenden om gezamenlijk stappen bij den N. V. B. te doen, ten einde dezen wedstrijd vóór de Districts-wedstrijden te Heerlen te spelen.*) De secr. van het Jasper Warnerfonds, welke ons verzocht nogmaals tot het mooie doel (een Bondsgebouw) bij te dragen, zal om nadere inlichtingen in zake het fonds gevraagd worden, waarna wij zullen beslissen. In verband met de in het komende voorjaar te organiseeren toer, zijn weer tal van brieven uit Z Duitschland, Spanje, Tsecho-Slowakye enz. ter tafel. Na discussie wordt besloten thans definitief een toer naar het Zuiden (Zwitserland) te maken. De secretaris zal zich met de eerste Zwitsersche clubs in verbinding stellen. De leden W. Bruynestein, J. Buitenkant en W. V. Etteger zullen onvoorwaarlijk gevolg te geven hebben aan de aanschrijvingen van de Elftallencommissie daar anders gestraft zal worden. De N.V.B. heeft dit verzoek afgewezen omdat alles reeds voor Heerlen geregeld was; de wedstrijd tegen Blauw Wit wordt dus op 13 Maart a.s. gespeeld. Verschillende brieven zijn ingekomen van leden, die het, bewuste schrijven hebben gekregen naar aanleiding van het wegblijven bij wedstrijden. Op voorstel van den Heer Egeman wordt een Bestuurscommissie, nl. de Heeren H. D. Dade, Koolhaas en Tump aangewezen om het Bestuur ten spoedigste rapport uit te brengen over de geste van de Elftallencommissie en speciaal van haar secretaris. Ten einde een juist rapport te krijgen kunnen alle wl. en adsp. leden, welke het een en ander over de werkwijze der Commissie naar voren kunnen brengen, hetzij gunstig of ongunstig, zich tot den secr. der Commissie, den Heer Koolhaas, wenden. De Heer Jan Schoevaart geeft inzake de kwestie Möhrs-Elftallen-commissie verslag van zijn onder houd met den aanvoeder Möhrs. De Heer Grootmeijer doet mededeeling dat de Regl. Commissie, nl. de Heeren J Westenberg, C. Geudeker en Grootmeijer, ongeveer met hun taak gereed zijn en spoedig diverse voorstellen zullen indienen. De Heer Grootmeijer brengt verder rapport uit over de Vergadering van West. Eerste Klassers te 's-Gravenhage gehouden. In verband met de benoeming van den Heer Grootmeijer tot Bestuurslid van deze vereeniging waardoor hij geen afgevaardigde meer van Ajax kan blijven, wordt de Heer Koolhaas tot afge vaardigde benoemd. Als reserve wordt de Heer Dade aangewezen. Op isten Paaschdag zal een Ajax combinatie West-Frisia te Enkhuizen ontmoeten. Op den zelfden dag zal >Altona« uit Hamburg, een der sterkste Duitsche clubs, waarin o a. de bekende international Jager speelt, te A'dam tegen Ajax komen spelen. Eenige verzoeken van Liefdadigheids-Instellingen om tijdens Ajax Blauw Wit bloemenverkoop op onze terreinen te houden, worden uit principieele overwegingen afgewezen. Den A V. B., welke Bond weder beslag op onze velden wil leggen voor de Schoolwedstrijden, zal bericht worden dat wij onze goedkeuring niet aan dit verzoek kunnen hechten wegens de schade die de honderden jongens bij de vorige gelegenheid aan hebben gebracht. Amstels Gymn. Verg. zal medegedeeld worden

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1921 | | pagina 4