LI YLAND BORST Timmerlieden, Aannemers en Makelaars. CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 10 7 KANTOOR EN WERKPLAATS: lste Oosterparkstraat 90-92 - Telef. Z. 4377. WERKPLAATS: Binnen Brouwerstraat 17-19 - Telef. N. 6603. zoo fiks zijn hoofd er onder zetten en dan dat edele lichaamsdeel letterlijk en figuurlijk zóó goed gebruiken, dat alles gesmeerd gaat. Is hij er niet, geloof ons, dan merk je dat wel. Hoogland is 'n aardige speler, maar hij ligt eeuwig op zijn buik. Dat is nu vreeselijk grappig, vooral omdat hij in negen van de tien gevallen den aanval stopt. Echter het is geen tactiek om er veel bij te winnen. André zou toch 'n pracht-speler zijn, als hij ]/2 seconde per handeling sneller was. Tactisch is hij een onzer beste spelers, doch aan snelheid mangelt het wel eens. Met dat al was de half-linie dus niet op volle sterkte, en dat verklaart veel. Daarenboven mankeerde Delsen op het appel! Delsen, die gewoonlijk per wedstrijd twee taken vervult, (hij speelt zelfs wel eens back-, halfback en forward tegelijk) is momenteel niet te vervangen. Debois had dus een ondankbare taak. Ten slotte vlotte het ook in de verdediging niet al te best en zelfs Boertje had zwakke momenten. Ondanks alles hebben wij echter gewonnen Barend van Hemert beweert, dat v. Dort handje-bal heeft gespeeld bij het tweede goaltje! May bel Jan van Dort houdt vol van niet en zegt dat hij den bal er ,,in-gebuikt" heeft! Hoe dit zijde heer Wolf, de ster uit het Oosten, gaf goal! En dan hoef je geen apekool te maken, want dan is het afgeloopen. Wij hebben dus genoten van 'n flinke match, met tal van goede spelmomenten en de noodige spanning. De rust, die met Io voor D.F.C. kwam, had schijnbaar de Ajaiceden goed gedaan. Het was 'n lieve lust om te zien, hoe de heeren het zaakje daarna aanpakten. Zooals gezegd er haperde hier en daar wel wat, doch tenslotte vlogen er toch een paar ballen langs v. Hemert, die nog altijd een bezienswaardigheid is en den bal door 'n aanraking met zijn schoen ioo M. ver uittrapt. Een kreet van verlichting ontsnapte aan veler boezem, toen het winnende puntje in de touwen danste Het werd tijd! Er is niets meer te verliezen, willen wij den kampioensvlag in top zien. Met Heintje en Joop terug komt alles in orde! Dan zal Ajax zegevieren. OBSERVATOR. Zondag 27 Febr. 1921. V. O. C.—Ajax0—3. Ajax voor de derde maal Kampioen! Het is alzoo een feitNa de nederlaag van Blauw Wit tegen Spartaan en onze overwinning op V. O. C. is het kampioenschap weer binnen. Voor de derde maalOnze gelukwenschen aan onze spelers, waarvan verschillende zich de laatste weken veel opoffering getroost hebben om body en spieren in den besten welstand te brengen. In verschillende bladen lazen wij dat het Ajax-spel jl. Zondag niet veel beteekende, maar ik durf zonder overmoed beweren, dat ons spel herinnerde aan de beste dagen 1 Wat heeft de Boer schitterend gekeeptDe wijze waarop hij voor de rust een bal over de deklat wipte, was Göbel waardig. Fons en Couton prima! De halflinie nog prima-er! André deed ditmaal niets onder voor Joop en Henk en het was een lust om het hoogstaande spel van deze voetbal-genialen te volgen. In de voorhoede was het ook al in orde. Theo scoorde twee uitmuntende goals en de overige vier Heeren kunnen wij geen pluimen genoeg geven. Al be weerden na afloop eenige critici, dat ze het wel eens beter van Ajax gezien hebben, durven wij zonder aarzelen schrijven Dit was de beste match van Ajax in het afgeloopen seizoenVoor zulk spel niets dan lofl Reeds met de pauze hadden wij een io voor sprong. Nadat de Natris den bal subliem vrij had gemaakt, schoof Brokmann hard en laag in het net. V.O.C. had intusschen niet stil gezeten, doch

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1921 | | pagina 3