Boksen. f?z CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 55 =^1 naar parterre. Delsen, zoek het niet bij de buren van Schindeler. Boer, geef niet thuis 1 Potdicht je huis, man Dan Neen, ik wacht nog even Met het vierde den polder in. 7 Nov. '20. ,,Wil je me een plezier doen", zegt Smit tegen mer Natuurlijk, zeg maar op, glunderde ik terug. Nou, het vierde moef morgen naar de Germaan, en je hebt ja gezegd, dus reken ik op je. Van morgen heb ik dertien afschrijvingen gekregen, dus heb ik, nog heel wat te regelen, hier Dinges jij moet morgen voor het vijfde spelen, gelukkig daar heb je van der Hum ook, wil jij morgen met het achtste naar A. B. C. 3 gaan, wat, wil je alleen rechtsbuiten spelen, nou ruil dan met de rust, hé, ja beslist, ik zal er met den aanvoer der over spreken. Jij trapt zeker met het zevende mee, hé, vraagt ie deemoedig aan een andere Ajacied. Nee meheer, ik kan niet, want me zussie moet morgen ziek worden en ik heb, ge loof ik, een winterteen, 'n Prettig baantje, Secre taris van de Elftal-Commissie, en het wordt zoo gewaardeerd! De Zaterdag-middag en Zondag zijn rustdagen ,,of niet natuurlijk" en iedere speler moet je op den juisten tijd, op de juiste plaats, in het juiste elftal zetten, en als juist die speler afschrijft, moet je dadelijk den juisten invaller bij de hand hebben. Maar ik dwaal af, en zoo stond ik dan Zondag om één uur in den polder. Een joggie, die een vlieger de lucht in probeerde te krijgen, maar met een overbelaste staart sukkelde, ,,de vlieger natuurlijk" hielp me -op den goeden weg. Een pracht kleedkamer. Echt knus, negen bij twaalf noemen ze dat, 't was zeventien jaar geleden dat ik hier was geweest, en toen was het al primitief. In een hoek stond een gloeiend potkacheltje. Met je eene poot moest je buiten de deur staan, want anders had je kans, dat je je achterste brandde. In de andere hoek het buffet. Zure, toover en negerballen, toffé's; cara mels, dribbel-drabbel en boterkoeken. De bier en kogelfleschjes stonden tegen de kachel, ,,om ze op temperatuur te houden", denk ik. De buffet chef bewaakte z'n schatten met argus-oogen, wat wel noodig bleek. Een Germaan-supporter, die twee caramels in z'n mond stopte en één cent deponeerde, kreeg een vinnig protest. Blaef met je pooten van de karmels of, leeleke vreethannes. Je bent zeker bang, dat ik van jou centen in de O.W.-belasting angeslage wor slamiel. Dat tuig van de riggel, ze koste me meer inge kocht. Van den wedstrijd zal ik niet veel vertellen, alleen dat Dabrock ons leelijk in den steek liet, waarvoor we hem vriendelijk danken, en Cohen geen been kon verzetten, daar hij op nieuwe schoe nen probeerde te spelen. Met ons negenen tegen een volledig Germanen-elftal hebben we gedaan, wat we doen konden. Met de rust was de stand nog O O. Na de rust kreeg de verdediging het al te hard te verantwoorden en werden er vier gaten in het net, ,,dat er niet was" geschoten. Jammer dat Brink en Geestman, die beiden veel voor de toekomst beloven, zoo'n pech met hun schoten hadden. Ook een kopbal van Brink dient vermelding. Over het geheel een geestdriftig ploegje, dat heusch de noodige punten wel in de wacht zal sleepen. Keeper Rausch had z'n beau jour en hield er verschillende knoerten uit. De Germanen, een stel stoere knapen, die een ruig partijtje hoogpitten. Toen we naar de kleed kamer terugkeerden, wist de heele polder, dat Aejoks met vier nul op ze broek had gehad. Een luizig stel, die Germaonen hé. had je niet gedach. Toen ik een beetje water vroeg, om de koeien- U-weet-wel uit m'n haar te wasschen, zei de buffet chef tegen z'n zoon Klaossie wijs jij Meheer de sloot es, meheer wil hier de baoden gebruiken. J. s. I 'S* 1 Naar aanleiding van het onder dit opschrift in ons vorig nummer geplaatste artikel, heeft de heer M. Smit gemeend te moeten opkomen tegen de, volgens zijn opinie, aanranding van zijn goede naam Afgezien van het feit of de Heer S. prin- i

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1920 | | pagina 7