Ajax II bleef in Haarlem met 4—1 de meerdere van H. F. C. II. Ook ons tweede elftal was zeer onvolledig. Geudeker scoorde niet minder dan vier doelpunten, waartegen de A.F.C.'ers een doelpunt stelden. Wij wonnen zoodoende met 4I, hierdoor weereen plaatsje op het lijstje naar boven gaande. 1 I MixeÖ-Pickles. I iv._ J] 54 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX naar den Haag te gaan, Zondag te bed mocht blijven, Delsen, die zwaar verkouden was en Goosen, die zijn voet verbrand heeft. Hoogland speelde nu linkshalf. In de voorhoede was Jan v. Dort weer present, terwijl deze linie overigens in dezelfde formatie als tegen A.F.C. speelde. In dezen wed strijd was Fortuna eindelijk weer eens met ons. Wij kregen door de 3-0 meer dan wij verdienden. Brokmann scoorde twee fraaie goals (zoo doorgaan Theo!) en het derde punt kwam uit een door Jan de Natris fraai genomen hoekschop. De Boer heeft zijn doel keurig verdedigd en o.a. een straf schop gehouden. Het terrein bleek tamelijk ongelijk en de bal maakte door het effect van den grond dergelijke caprioles, dat goed voetbal onmogelijk was. Het peil van den wedstiijd bleef laag, maar met ^at al gingen wij met twee winstpunten naar Mokum terug. Door de Utrechtsche verrassing zijn wij thans nog slechts één punt op de Stadionbewoners achter en als wij Zondag tegen U. V. V winnen, belooft 28 Nov. a.s. iets bizonders te worden. De spanning is nu reeds ten top!! Het belooft wat! Reporter. VII. De roode broeders. Over 28 November a.s. 'n Goede buur is beter dan een verre vriend. Dat spreukje gaat niet meer ep met onze rood huiden A F.C. heeft haar tenten in Amstelveen opgeslagen en met haar is een stuk Amsterdamsche voetbalhistorie uit de Meer verdwenen. Het is overigens voor A. F. C. te wenschen, dat zij in Amstelveen een nieuw leven begint, want het is wanhopig mis mét de Kooy'sche garde Het elftal speelde zeker een klas minder dan Ajax en de uitslag, 3—0, geeft in geen geval de juiste krachts verhouding weer. Borneman, die als steeds merkwaardig-gelukkig keepte, hield er een schoon aantal ballen uit? doch het beste werk werd door de half-backs verricht, die een betrouwbaar deel zijn van de A.F.C.-ploeg. De voorhoede is nihil. Addicks moet spoedig verleeren zijn goed spel te ontsieren door nijdig gedoe. Hij is een speler van de betere soort, maar er is weinig noodig om hem uit zijn even wicht te brengen. Drie-nul Zoo speelden en wonnen wij dus de derde derby. Nummer drie van de acht I De volgende ronde gaat de clou worden. Blauw Wit Ajax! Daar staan de stomme woorden, waara-an half Amsterdam zich vergaapt. Wanneer ons volgende clubblad verschijnt is het gebeurd Zal voetbal-Mokum voorloopig ver lost zijn van de spanning. Dit clubblad-nummer is dus een laatste gelegen heid om eens even iets te beweren over dien wedstrijd. Blauw Wit Ajax! Onmenschelijke spanning zal er dien dag zijn in het Stadion. De Blauw Wit-bellen zullen rin kelen en de rood-witte toeters zullen brallen. Er zal voetbal-waanzin zijn. Tallooze slachtoffers zullen den dag met beven en vreezen tegemoet zien. De meisjes en vrouwen zullen gillen en piepen van ontzetting, als van Diermen's harde schoten op de Boer afsuizen. Als het net triljen zal, 'n importe voor een rood- of blauwwitte goal, zullen er eerwaardige, heeren, geposeerde mannen, krankzinnig gek doen van vreugde. De voetbal zal 28 November a.s. in 't Stadion alles overheerschen. Wie wint Jan v. d. Berg moet maar weer annonceeren a la Storm-Linart Wie wint Het jeukt me, om iets brutaals neer te schrijven, iets geweldig brutaals Neen, ik pas Maar, Jo Pelser snapt het wel! En alle Ajacieden snappen het!! Blauw WitAjax Vooruit, mannen De schouders er onder Sterkte in je knieën. Brok, verhuis met je schoten

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1920 | | pagina 6