(Z= 53 =^1 -X- Clubbericht. -Z- Wedstrijdprogramma. Zondag 21 Nov. a.s. Afgevoerd de volgende ondersteunende leden: G. A. Schmedes; J. Lammen Jr.; H. Krop; L. Prins; M. A. v Adelberg; A. Doornik; P. H Meijer; A. v. d. Berg. Nieuwe leden. Aangenomen als werkend lid: Elftal lencom missie j Van week tot week. j I J) CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Uitslagen7 Nov. 1920. Ajax IA.F.C. I 3 0; Germaan IAjax IV 4—0; Ajax VBlauw-Wit IV 32; Ajax VI O.D.E. Ill scheidsrechter niet opgekomen. Uitslagen: 14 Nov. 1920. H.B.S. I Ajax I: O3 H.F.C. II—Ajax II 1 4; A.F.C. V—Ajax VI 4—6Ajax VII—D J.K. I o-2 Ajax VIIIIncasso Bank I o8 Ajax IX T.O.G. IV 3-0. Ajax I-U.V.V. I. Ajax VV.V.A. III, 2 uur Kruislaan I. Zondag 28 Nov. a.s- Blauw Wit IAjax I. E. van Gelderen. Als adsp. lid F. Rikkers. Bedankt als lid J J. Grootmeijer. Reijn. Claeszenstr. 2 J J. Grootmeijer, Telefoon Z. 5005. Secretaris. ik- Zondag 7 November 1920. Ajax—A.F.C. 3—0. Het gaat crescendo met onse hoofdploeg. In 'n wel eenzijdigen, doch niet geheel onaantrek- kelijken wedstrijd heeft Ajax de zesde overwinning in deze competitie bevochten. A.F.C. maakte on tegenzeggelijk een poovere indruk en het kan ons niet verwonderen, dat de roodhemden tot de hekkesluiters behooren. Onze eerste-elftallers beginnen zich duchtig te roeren. Er wordt aangepakt. En wat meer zegt, er wordt uitstekend gevoetbald. I11 dezen wedstrijd heeft Ajax eenvoudig met den tegenstander ge speeld en het is uitsluitend te danken aan het taaie verdedigen van Borneman en Fortuna (Bor- neman Co 1) dat het bij drie doelpunten is gebleven. Over onze verdediging niets dan lof. Een extra salut d'honneur aan Couton, die alle critiek op zijn spel in den laatsten tijd uitgeoefend, dood- backte. Onze middenlinie is in orde. Vóór is en blijft het: volmaakte techniek, zónder finishing touch Zelden zagen wij zulk af-spel, en het is eenvoudig een raadsel, dat zulk voetbal niet productiever is dan nu het geval is. Er is geen twijfel, of de spelers zijn stuk voor stük hunne plaats in het elftal waard. Zelfs Rutte heeft in dezen wedstrijd goed gespeeld en de eer van de E. C. gered door blijk te geven van vee' aanpassingsvermogen. Wij hebben in ons vorig nummer eenigszins uitvoerig het geval-Rutte besproken en de heeren Elftal commissie-leden zullen zich ongetwijfeld geluk- gewenscht hebben met den Zondag van 7 Nov Het is echter niet hun verdienste, indien Rutte zich na vier, vijf wedstrijden begint aan te passen aan het aanvalsspel onzer voorhoede en wij nemen geen woord terug over de averechtscbe politiek, die wij in het vorig nummer signaleerden. Om tot den wedstrijd terug te keeren Ajax heeft thans getoond serieus kampioens-candidaat te zijn. Het lijkt ons overbodig door veel woorden de ploeg tot voortgang op het goede pad te in- spireeren. A F. C. heeft aan den lijve gevoeld, welke kracht er in de Meersche gladiatoren schuilt, en onze mannen zullen thans zelf wel het meest beseffen, wat op het spel staat. Dat onze aanval wel doelpunten kan maken, is Zondag bewezen. Bij het uitstekende vleugelspel van de Natris en Gupffert (die dezen middag geweldig in vorm was) moeten ook uit de legio kansen wel doelpunten komen. Er is dus reden tot optimisme. Indien a s. Zondag van H.B S. wordt gewonnen (een der gevaarlijkste uit-wedstrijden) gaat het er patent uitzien. Wij zullen zien Zondag 14 Nov. Wij zijn er in geslaagd ook H. B. S te over winnen. Wij misten de Kruijff, die Zaterdagavond plotseling spit in zijn rug kreeg en in plaats van

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1920 | | pagina 5