(r~ Biauw Wit—Ajax. 52 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX dit resultaat al voldoende zijn, docb voor ons, die naast de beoefening van ons spel moeten toezien op de bloei, de groei van onze vereeniging is dit resultaat niet bemoedigend. Wij hebben namelijk deze cijfers getoetst aan 'de cijfers, welke wij in vroegere seizoenen, in hetzelfde tijdvak hebben kunnen boeken. Niet onaardig is het deze cijfers even in te zien Gesp. Gew. Gel. Verl. Goals Punt Gem. 1916 49 32 8 9 174 60 72 1.47 1917 37 21 5 11 101 53 47 1.27 1918 40 30 4 6 156 48 54 1-60 1920 44 20 6 18 79 94 46 1.05 Voor onze lezers, welke deze cijfers niet opper vlakkig voorbijzien, wil dat zeggen, dat wij sinds 1918 een derde gedeelte van de kracht van ons wedstrijdwezen hebben moeten inboeten en dat de oogenschijnlijk fleurig uitziende cijfers slechts te danken zijn aan de uitstekende resul taten van de wedstrijden van AJAX I, II en III. En dat nog wel, terwijl 't aantal werkende leden is toegenomen en het aantal in de competitie spelende elftallen met vier verminderd is, waar door verschillende krachten vrij gekomen zijn, die over de andere ploegen gedistribueerd konden worden. Waar de fout dan wel zit Natuurlijk voor namelijk bij een groot aantal «werkende* leden, werkende leden die in naam slechts WERKEND zijn, maar overigens beschouwd kunnen worden als KIJKENDlid van Ajax Die het de E. C- secretaris steeds moeilijk maken om voor elke futiliteit af te schrijven, om op de tribune onder het genot van een sigaretje de prestaties van Ajax I te kunnen volgen. Die hun kameraden in den steek laten als hunne medewerking niet ge mist kan wordenInderdaad, wij hebben te veel van deze lieden, die Ajax binnengerold zijn, oogen schijnlijk om te voetballen, maar inderdaad om voor- een appel en een ei toegang tot onze wed strijden te krijgen. Daarnaast komthet onsvoordatde leiding in onze vereeniging niet uit de menschen haalt hetgeen te halen valt. Wij weten wat het zeggen wil, elf elftallen bezieling tot den strijd te moeten inblazen, hoe moeilijk het is te moeten zorgen, dat alle krachten naar de juiste plaatsen gerequireerd worden. Jan Pelser, Marius Koolhaas enFransSchoe- vaart waren de leiders, die dat recept kenden Die de spelers tot daden inspireerden, door woord en daadl En met de herinnering aan het werk aan deze energieken willen wij de leading-men, meer bedoeld de Elftallen-Commissie van Ajax toe roepen Waakt, waakt voor het naderend onheil, de degeneratie van het voetbal in de lagere Ajax-elftallenWant het komt! De cijfers hier boven zijn de kenteekenen van een komend verval 1 En dat te voorkomen zal Uw moeilijke maar eervolle taak zijn. Commissieleden, waakt, there is something rotten Sloten, 15. XI. '20. J. J. G. 4- Op Zondag 28 November a.s. zal de wedstrijd Blauw Wit-Ajax in het Stadion gespeeld worden. De belangstelling voor dezen •wedstrijd belooft, gezien'de prestatiës van Blauw Wit en Ajax, zeer groot te worden. Onze vereeniging heeft maatregelen getroffen, dat al onze leden in de gelegenheid gesteld worden plaatsen voor dezen wedstrijd te krijgen, zonder daarvoor uren te moeten wachten bij voorverkoopers. Wij raden U dan ook aan, wilt U niet daarenboven het gevaar loopen in handen van opkoopers te vallen, ondergeteekende vóór a. s. Zaterdag 20 Nov. te berichten, of U eenige toegangsbiljetten wensch te ontvangen. De prijzen voor dezen wedstrijd zijn als gewoon: Paddock2.50 Overdekte tribune (middenvak) 2.— (zijvakken) 1.50 Open 1.— Staanplaatsen langs het veld 0.60 achter de doelen 0.40 Jongens0.10 Alleen die aanvragen worden genoteerd, welke vergezeld gaan van een postwissel met het verschuldigde bedrag. Beleefd verzoek geen geld in brieven te verzenden, welke niet aangeteekend zijn en geen geld in couvert aan het adres van ondergeteekende af te geven, daar een en ander slechts moeilijkheden geeft bij eventueele abuizen. Men zende dus alleen postwissel waarop vermeld: bijv. 2 open tribune Blauw-Wit—Ajax, f 2.—, naam en adres. De plaatsbewijzen worden op Vrijdagavond 26 Nov. a.s. op Clubavond in Café de Bisschop, Dam, Alhier uitgegeven tusschen 8-IOV2 uur. Beleefd verzoek bij eventueele telefonische gesprekken aan gaande deze plaatsbewijzen alleen des avonds Z. 5005,op te roepen 'en geen telefoon-kantoor aan te vragen daar onderge teekende niet ten kantore op te roepen zal zijn. Niemand behoeft dus teleurgesteld te worden, daar alle leden gelegenheid hebben eenige plaatsen te bestellen. Reijn. Claeszenstraat 2 GR0OTMElJER, Telefoon Z. 5005 Secretaris.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1920 | | pagina 4