U f7~ CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 5i Y LAN D BORST Timmerlieden, Aannemers en Makelaars. KANTOOR EN WERKPLAATS: lste Oosterparkstraat 90-92 - Telef. Z. 4377. WERKPLAATS: Binnen Brouwerstraat 17-19 - Telef. N. 6603. (k. niet binnen zijn, juist zijn. Is inderdaad overwonnen dan is deze victorie hopenlijk de eerste stap op den goeden weg, die leidb naar een eervolle plaats op de ranglijst. Gesp. Gew. Gel. Verl. Doelp, Punten Gem. v. t. 5 I 4 9 22 2 0.40 Ajax VU is een elftal dat mooi begonnen is maar nu weer afzakt. Gisteren hadden wij het genoegen, het blijft altijd een genoegen naar wedstrijden van Ajax-elftallen te kijken ook al is het dan geen Ajax I, met onzen voorzitter een brokstuk te zien van den wedstrijd tegen D. J. K. I. welke wedstrijd eindigde in een 2-0 nederlaag. Gedurende het éerste halt uur, dat wij van dezen strijd hebben genoten, bleef de stand gelijk maar aan het overwicht van D. J. K., dat werkelijk fanatiek en voortreffelijk speelde, was gemakkelijk af te leiden, dat wij geen overwin ning zouden boeken. Het doel werd uitstekend verdedigd en ook de verdere verdediging speelde niet onverdienstelijk doch het geheel was te mat om tegen de vurige Jonge Kampioenen te kunnen overwinnen. Wij hebben reeds eenige malen het zevende zien spelen en toen met meer succes, maar het bovenomschreven feit, dat eenige krachten naar Ajax VI zijn verhuisd, zal aan het mindere succes niet vreemd zijn. Aangepakt jongens en getracht de goede vorm van de eerste wedstrijden terug te vinden Gesp. Gew. Gel. Verl. Doelpunten Punten Gem. v t 5 2—3 76 4 0.80 Ajax VIII. Hoe lager hoe zwakker! Gisteren de vierde nederlaag geleden, liefst met 8 o tegen kantoor-trappers, de Incasso Bank. Wij hebben van vroegere jaren de ervaring dat de I. B. een pittig spelletje kan geven, maar een acht-nul is toch wel wat veell Nog geen enkele maal hebben de achtste elftalspelers het zoet der overwinning geproefd. Slechts een enkel gelijk spel gaf ons een puntje, één punt dat te weinig zal blijken om ons van de laatste plaats te redden, welke ons ongetwijfeld ten deel valt als niet spoedig versterking aangebracht wordt. Gesp. Gew. Gel. Verl. Doelpunten Punten Gem. v t 5 1 4 4 21 1 0.20 Ten slotte Ajax )X, dat de rij sluit met twee overwinningen en een gelijk spel, terwijl nog niet werd verloren. Bravol Wij kunnen tenminste, als wij de balans afsluiten deze paar winstpunten nog goed gebruiken. Wij troosten ons maar de woorden: ,,Eind goed, al goed", doch of wij goed doen ons met deze woorden een weinig* moed in te spreken, is nog aan twijfel onderhevig. Gesp. Gew. Gel. Verb Doelpunten Punten Gem. 3 2 1 v t 8 3 5 1 66 Over de adspiranten valt weinig te schrijven. De laatste olficieele berichten van den Bond brengen ons de tijding, dat alle door de adspi ranten gespeelde wedstrijden van onwaarde zijn en een nieuwe indeeling bekend gemaakt zal worden. Wat maar goed ook is, niet jongens? Tot heden toe werden verschillende groote over winningen geboekt maar deze werden behaald niet tegen jongens, maar tegen kinderen welke zoo juist uit de luiers kwamen en .dat is van geen beteekenis. Als de nieuwe indeeling bekend is zullen wij eens iets naders en dan van heusche wedstrijden onzer adspiranten schrijven. Tot heden was het slechts poppenkast. (18o, 14o, 22 o!) De volgende maal was het zeker 91 o gewoiden. Resumeerende hebben onze elftallen dus thans 44 wedstrijden gespeeld, waarvan wij 20 wed strijden gewonnen hebben. Van deze 20 over winningen komen er niet minder dan 13 op naam van onze 3 eerste elftallen en blijft het restje of 7 overwinningen voor de overige 6 elftallen. De laagste 6 elftallen wonnen dus gemiddeld tot heden ieder één wedstrijd! Voor lieden, die van de redeneering uitgaan, dat wij het spel zonder meer voor het spel spelen en die niet sympathiseeren met wedstrijden, moge -A

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1920 | | pagina 3