Ajax IV 3 1 2 2 10 2 0.67 Ajax V 3 1 257 20 67 Ajax VI. Met dit elftal was het oorspronkelijk heelemaal mis! Hier doet zich echter het geval voor dat het elftal in een afdeeling werd in gedeeld, waarvan de respectievelijke tegenstanders bestaan uit pootige en grootere spelers, terwijl ons elftal eerst was samengesteld uit lichte spelers. De gevolgen bleven niet uit en de eerste vier wedstrijcen werden evenveel nederlagen, waarbij ons elftal letterlijk aan flarden werd ge trapt. Thans echter is hierin verandering gekomen. Onze E.C. heeft bereids verandering in de opstel ling -gebracht en eenige zwaar-gewicht menschen in het team opgenomen, waardoor wij zelfs gisteren de eerste overwinning konden behalen, tenminste als de gegevens, welke wij uit de Telegraaf moeten putten, daar de officieele uitslagen nog A 50 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX IV. bovenste helft van het ranglijstje zal innemen. En het is mogelijk. Men oordeele zelf: Gesp. Gew. Gel. Verl. Doelpunt, pnnten Gem. v. t. 5 2 2 1 1611 6 1.20 Over Ajax III kunnen wij met onverdeelde lof schrijven. Wij hebben van nabij aanschouwd, dat dit team op weg is het kampioenschap van zijn afdeeding te behalen. Het geheel zit goed in elkaar en het is dubbel jammer, dat wij den wedstrijd tegen R.C.H. II, toen de ploeg nog niet voldoende ingespeeld was, hebben verloren. Na deze onge lukkige ontmoeting is het van een leien dakje gegaan. Zoo goed zelfs, dat wij thans aan den kop gaan, om daar hopenlijk tot Mei a.s. te blij ven. Het derde heeft ons in den loop der jaren reeds aan zoovele kampioenschappen geholpen, dat het terwille van de traditie feitelijk verplicht is, dit jaar weer eens voor een kampioensplak te zorgen Gesp. Gew. Gel Verl. Doelpunt.'punten Gem. v. t. 6 41 175 9 1.50 Hiermede hebben wij voorloopig afgedaan, om met satisfactie de resultaten te memoreeren van onze 'succesvol spelende elftallen. Wij leiden U thans naar lagere regionen, waar meer duisternis heerscht en waar meer voetballeed wordt geleden door slappe wedstrijden, voortkomende uit onvol ledige en onvolledige elftallen. En dan dringt on middellijk de vraag bij ons naar voren: Wordt aan de overige elftallen dezelfde zorg besteed, als -aan de drie eerste ploegen? Wordt in dezelfde mate belang gesteld in het spel der jongeren? Wij vermeenen van niet!! Hoe is het anders mogelijk dat voorheen kranige ploegen als Ajax IV en Ajax V, welke elftallen parels waren aan de kroon van het voetbal in den Amsterdamschen Voetbal Bond, zoo in de versukkeling geraakt zijn Ajax IV en Ajax V, waar is Uw heil gevaren? Aan spelers hebben wij geen gebrek! Is het in derdaad onmogelijk, om uit onze organisatie van 400 werkende leden, twee elftallen te vormen, die met meer succes dan thans het geval is, onze eer in den A.V.B. eerste klasse ophouden? Deze teams toch moeten bestaan uit spelers, die straks stuk voor stuk geroepen kunnen worden, de beste plaatsen in hoogere elftallen in te nemen. In die elftallen moet nota bene de room van het Ajax- voetbal opgenomen zijn. En dat is tot heden voor ons een desillussie geblekenEn blijft die slappe toesta.nd van deze teams bestaan, blijft de kern van onze elftallen, waaronder wij Ajax IV en Ajax V allereerst kunnen indeelen, duf en dor, dan verzekeren wij U, dat wij zoo niet spoedig dan toch zeer zeker later de wrange vruchten hiervan zullen plukken. Wij achten het daarom, als door de vereeniging daarvoor aange wezen Bestuursfunctionnaris, plicht hierop te wijzen. Reeds nu 1 Nu de competitie in den A.V.B. eerst kort begon en het zeer wel mogelijk is voor de leiders verandering te brengen, geestdrift te brengen, (waar nog al een en ander mankeert), in deze elftallen. Dit donkere punt voert tot aftakeling 1 Voorbeelden als Ajax (Leiden) R.A.P., Volharding, H.F.C., Quick, Hercules, u ziet ze zijn voor het grijpen, en thans weer Sparta, H.V.V. e.a., laat ons deze voor oogen houden, op dat we niet later, als wellicht een nieuwe voetbah generatie ons ouderen verdrongen heeft, het jonge geslacht als erfenis een club achterlaten met een mooie geschiedenis maar met een moeilijke toekomst. Dat hebben de spelers, die onze ver eeniging machtig maakten, allerminst verdiend. Hieronder de resultaten van de eerste door Ajax IV en V gespeelde ontmoetingen Gesp. Gew. Gel Verl. Doelp. Punten Gem. v. t.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1920 | | pagina 2