S 99 Ajax 10. Ajax 11. Ajax A adspiranten. Ajax B adspiranten. Ajax C adspiranten. Nieuwe werkende- en adsp. leden, welke nog niet voor een elftal opgegeven zijn, ge lieve naam, voornamen en volledig adres, alsmede de plaats, welke zij in een elftal innamen, b.v back, links-half enz,, op te geven aan den Secr. der Elftallen-Commissie. 2e Jan Steenstr. 37. F. SCHOEVAART, Clubavond. CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX C. de Nijs, J. A. Ilsen, G Jurgens, P. H. Kla- renbeek, A. W. J. v. Klaveren, C. Kreuger, W. J. Rijsterborgh, H. D. Smit, E. v. d. Berg, A. Wigge- laar, J. Wijnands, J. Spook, A. A. Mechanicus, H. de Vries, A. J. J. van Gooi, M. van Nassau, H. P. C. van Beek, M. Roos, A. Smit, J. F. J. Raatsie, P. A. Otten, D. van der Linde. J. van Heeswijk, J. Schweppe, C. Liedermoy, J. P. J Raatsie, W. v. Gelderen, P. Vunderink, H. L. Syberden, J. C. Grootmeijer, H. Harinck, J. A. Burk, F. Kermer. J. van Hesteren, A Muller, H. G. Schuurman, F. H. H. Smit, M. W. W. Arens, P. Liepertz, A. G. Swarte, B. Schagen, K Hollmann, W. Ingenbeek, P. H. Paulsen. P. Zeehandelaar, H. Lissauer, H. K. Smit, O. H. Dabrock, H. J. Verlee, E. H. Höhle, C. van Gelderen, G. H. Kellersman, P. van Tol, T. van Veen, J. van Meijer. Secr. Elft.-Comm. De op grootsche wijze in het „Clubnieuws" aangekondigde officieeie opening van een reeks van „Clubavonden" kunnen wij als uitstekend geslaagd beschouwen. Dadelijk bij het binnentreden van het voor ons bestemde zaaltje bemerken wij, dat het een gezellige en knusse, boel zal worden. Aan de beide zijden der zaal treffen wij ettelijke tafels met stoelen aan, terwijl zich aan het einde hiervan nog een billart bevindt. Zoo langzamerhand was het tegen half negen geloopen, en zouden de wereldberoemde wedstrijden en races een aanvang nemen. De Heer Jan Schoevaart kondigt tegen negenen met lpiden stem het begin van den grooten Pandoerwedstrijd aan, en wordt er speciaal nog door den Heer De Haan op gewezen, dat de „ZWABBER DER ZWABBERS" een extra prijs zal ontvangen. Vijf minuten voor negenen zijn er ettelijke pandoer clubjes van 4 personen geformeerd en weldra zien wij aan elk N- der tafeltjes een viertal vuurroode gezichten, welke zich steeds maar reppen en haasten om vooral geen kostbaar minuutje verloren te laten gaan. (De ijverige Commissie had voor lijsten gezorgd, waarop het aantal behaalde punten van elk te spelen spel stond vermeld). Aan de eene kant zien wij Wim Guppfert zitten schudden, dat het een belang is terwijl aan de andere zijde eenige Heeren van bij de veertig met bezweete gezichten en druk dampend een „praatje" zien uitzoeken. Aan het gindsche einde der zaal zien wij een nieuwe affaire „De Vlotbrug": Als kassier treedt de Heer Oudheusden op, terwijl Haan voor de diverse boekingen der punten zorgt. Klokke tien is het pandoeren afgeloopen, en alras zijn de diverse winnaars bekend. Dan komt Oudheusden als een echte „spullebaas" van de kermis met rood gezicht handen in de zakken, door de zaal, steeds maar schreeuwend: „vijf stooten voor een duppie, wie moet er nog" waarmede hij een groot succes blijkt te hebben. Andriesen heeft langen tijd de leiding met ca. 65 punten, en maakt al verschillende veronderstellingen betreffende zijn eerste prijs n.l. de groote voetbalkoffer, waarop hij een speciaal oog schijnt te hebben. Later bleek helaas, dat een ander, tevens voetballer, met den buit schoot zou gaan. Na Andriesen neemt de Heer Aulkema (een ondersteunend lid) de leiding over met 78 punten, terwijl tegen 12 uur Haantje aan de beurt komt en met 86 punten de eerste prijs, n.l. de voetbalkoffer in de wacht sleept. Direct na den Pandoerwedstrijd kwam aan de beurt: „Inter nationale -koppelrace achter levendige motoren". Voor dit num mer bestond eveneens groote deelneming. De starters waren Jan Schoevaart Haan. Nadat de verschillende koppels waren ingedeeld, liepen of sukkelden de eerste koppels. Uitslag: No. 1 Dabroekv. d. Weerden. Tweede serie: MastB. v. d. Kasteele3e serie Vunderink—Kamp. Speciaal de koppels Oudheusdenv. Puffelen, de dikke Visser met een adspirant hadden veel bekijks en hebben een tijdlang de lachspieren in werking gebracht. Op een moment lag onze penningmeester, broekspijpen opgestroopt, eenige zwemdemon- straties op den grond te geven, toch steeds maar roepende: „vijf stooten vooi een duppie op de „vlotbrug". De demi-finale bracht tot resultaat: Dabroek- v. d. WeerdenMast—v. d. Kasteele. Deze twee koppels moeten om den eersten prijs loopen. Jassen worden uitgetrokken, boorden afgedaan en daar ging het. Uitslag: gelijk. Op order van de commissie overloopen. Weder spannend; doch met uitslag: gelijk. Daar zien wij onzen Jack Reynolds aankomen, welke aanstalten maakt om massages te verrichten. Haan loopt met een handdoek de deelnemende koppels af te veegen, te bewuiven etc. Weder zien wij de finale. Van de Kasteele heeft zijn mooiet jacquet uitgedaan en doet allerlei pogingen om de leiding te krijgen Het blijkt echter op den duur, dat het jongere koppel, Dabroekv. d. Weerden een grootere Ausdauer heeft, en alzoo wint met een wiellengte ver schil. Om 12 uur werden de prijzen door den Heer De Haan met een toepasselijk woord uitgereikt, terwijl tevens de Heer Oudheusden als eenig aanwezig zijnd lid van het Dage- lijksch Bestuur nog een woord van opwekking tot de aan wezigen sprak om de clubavonden steeds trouw te blijven bezoeken. Nog het volgende zij vermeld: Bij den pandoer wedstrijd was gebleken, dat Kamp de grootste zwabber der zwabbers was. Zijn prijs bestond uit een groote rol closetpapier, terwijl de Heer-Jan Schoevaart er nog een velletje schuurpapier voor de goéde orde aan toevoegde. KEES.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1919 | | pagina 3