r Begunstigt onze Adverteerders I De Scandinavische toer. 1 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 59 En stevige schotels en 'n zalvend kampioen spat-je Ajax fuivend! Dansjes en praatjes. Babbeltjes over het geval. ,,Het groote geval!" U weet wel! Delsen, in z'n vtille kracht, hield 'n schitterende rede op de feestcommissie en 'n mevrouwtje, dat mooi zingen kan maar het niet deed, werd de dupe var» zijn grappige speech! Feest in Kras! Feest in de harten van de ware Ajax-broederen. Ajax ongeslagen Kampioen. Daar gaan we, pianist, zet eens even in 'n Juichkreet dav're Als onze lezers dit blad in handen krijgen zal onze ploeg met de begeleidende officials reeds te Kopenhagen aangekomen zijn, om via Malmö naar Stockholm te vertrekken indien de Zweedsche Regeering tenminste geen roet in het eten gooit, want op heden, Woensdag 11 Juni, dus 36 uren vóór het vertrek, wachten onze reizigers nog op het bericht dat de Regeering van Zweden toe stemming verleent! Alle andere formaliteiten zijn goddank achter den rug! Het heeft heel wat voeten in de aarde gehad eer het zoover was. Er is gesjouwd, geloopen, gefotografeerd, ge seind, geschreven tot in den treure. De laatste hindernis moet nog genomen worden, maar dan zal Ajax ook de grootste toer ondernemen, welke ooit een Nederlandsch'clubelftal heeft gemaakt, n.l. een voetbalreis van 14 dagen, rësp. naar Stockholm en Kopenhagen Wat betreft de deel nemers kunnen wij mededeelen, dat ook de Natris waarschijnlijk niet achter zal blijven en ten slotte nog meegaat, dat ook F. Pelser den toer zal meemaken, zoodat het elftal wellicht in volledige opstelling de groote Deensche kampioenclub Bold klubben ,,Frem" zal ontmoeten. Het gezelschap zal dan uit 21 personen bestaan. Vrijdag 13 Juni gaaj het gezelschap des morgens om 7.45 op reis. Des middags hoopt men te Osnabrück aan te komen, waar hét middageten zal worden gebruikt. Nog Vrijdagavond komt men te Hamburg aan waar dien nacht wordt gelogeerd' Zaterdagmorgen gaat de tocht over Rostock-Warnemünde naar Kopenhagen, aankomst Zaterdagavond. Een ge deelte' van den Zondag zal ons gelegenheid geven met de Denen kennis te maken, des namiddags gaan wij via Malmo" met den nachttrein (voor slaapwagens is gezorgd) naar Stockholm waar wij Maandagmorgen vroegtijdig zullen arriveeren. Na ons hotel opgezocht te hebben gaat het gezelschap het schoone van Stockholm bewonderen doch we hebben het vermoeden, dat de lange reis den Heeren danig in de beenen zal zitten en men reeds vroegtijdig naar bed gaat! Dinsdag 17 Juni komen wij dan voor de eerste maal tegen een Zweedsche eerste klasser in het veld. Woensdag brengt ons weer een dag om volkomen op ons verhaal te komen en Donderdag 19 Juni gaan we voor de tweede maal naar Stockholm's Stadion. Op Vrijdag 20 Juni worden de koffers gepakt en gaan we met den nachttrein naar Kopenhagen, waar wij Zaterdagmorgen in de armen van Overman zullen vallen. Zondag 22 Juni d o v, brengt ons een harden noot te kraken, De Boldklubben zal het Smit lastig maken. Wij hebben den Maandag om van den schrik te bekomen daar Dinsdags de Boldklubben Frem niet veel goeds in den zin heeft! Hiermede is het internationaal Ajax-pro- gramma ten einde en gaat het huis toe, dat wel licht Vrijdag 27 Juni zal worden bereikt of via Hamburg of via Fredericia. In het laatste geval gaat de terugreis dus door Sleeswijk-Holstein. De ploeg zal dus niet alleen sportief veel kunnen ge nieten maar ook het genot dat een dergelijke reis door Duitschland, Denemarken en Zweden zal schenken moge een belooning zijn voor onze wak kere spelers en officials, welke een zwaar, zeer zwaar seizoen achter zich hebben.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1919 | | pagina 3