T V CLUBNIEUWS Werd de wedstrijd in Amsterdam tegen een onvolledig D.F.C. II met 9-2 gewonnen, het resultaat van den return match aan den Marketten- weg, waarin op een volledig D.F.C. II, onder aanvoering van Lotsy, een 6-1 overwinning werd behaald, is bepaald schitterend te noemen, te meer daar de Haan en ten Herckel afwezig waren Onze reserves doen in het bescheiden milieu, waarin zij, na jarenlangen strijd, eindelijk dit seizoen hun intrede hebben gedaan, werkelijk niet voor de groote broers onder. Zij speelden dit seizoen, de kampioenswedstrijden inbegrepen, in het geheel 14 competitie-wedstrijden, welke zonder uitzondering gewonnen werden; zelfs een gelijk spel hebben de concurrenten niet kunnen forceeren. Het doelgemiddelde, 55 goals voor en slechts 12 tegen, demonstreert voldoende de kracht van de jongere, in clubjaren deels reeds oude, Ajacieden. Het elftal dat Zondag 18 Mei te Dordrecht het kampioenschap der geheele Res. West. ie Klasse behaalde, bestond uit de volgende spelers •m Andriesse, Piet Prins, Busbach, Wesling, Andté de Kruyff, Goosen, de Vos, Knol, Geudeker, Koöge, Debois doch ook Bieshaar, ten Herckel de Haan, Ziegler en last not least de sympathieke Piet Maasen, deelen in het succes. Piet Prins zij hier hartelijk met het succes van het onder zijn aanvoering spelend elftal gelukge- wenscht. Een ongeslagen kampioenschap, als door Ajax II behaald, is in de Res. ie Klasse een zeldzaamheid, ja haast een unicum. Dat het kampioenschap entre-nous uiterst ge zellig is gevierd Mrs Panny Bill zou het U kunnen vertellen! Met een musicus als Jan Goosen, die tegenwoordig, naast zijn benijdens waardige voetbal- en eetcapaciteiten, ook aanleg voor straatmuzikant schijnt te hebben, is succes trouwens reeds van te voren verzekerd. De 18e Mei 1919 zal voor de jongens van het tweede onvergetelijk blijven en zeker voor ELZORRO. A. F. C. AJAX 55 Uit onze Bestuursvergadering. Bestuursvergadering gehouden op Vrijdagavond 23 Mei 1919 in Palais Royal. Aanwezig het vol tallige Bestuur met uitzondering van den Heer Dade, welke door ambtsbezigheden is verhinderd. Verder is ons eerelid, de Heer Chr. Holst ter vergadering. Notulen der vorige 2 vergaderingen worden na eenige kleine wijzigingen goedgekeurd. De Heer Gfootmeijer doet eenige mededeelingen inzake besprekingen, welke gehouden zijn tusschen de West. ie klasse A vereenigingen, inzake ver menging met de 1 B klasse. Door het Bestuur wordt een onderzoek ingesteld naar het feit dat een w 1. der vereeniging de „legende" heeft bevestigd dat de secretaris een aantal plaats- kaarten aan opkoopers zou hebben verkocht, liefst nog wel met een „zoet winstje". Een nauwkeurig onderzoek brengt aan het licht dat de houding van bedoeld w.l. alleszins afkeurenswaardig ge weest is. Inzake de Scandinavische toer deelt de secre taris mede, dat Kopènhagen ondanks eenige tele grammen, nog geen beslissing heeft genomen. Men besluit nogmaals dringend te telegrafeeren. Eenige brieven van het Deensche en Zweedsche consulaat zullen door den secretaris verder be handeld worden. Ingekomen stukken. De Heer Swaap ver zoekt voorverkoop voor wedstrijd Nederl. elftal Zwaluwen, welk verzoek ingewilligd wordt. In verband met de enorme opkooperij-geschie- denis zijn verschillende klachten binnengekomen. Daar ook thans deze brieven alleen klachten in houden, maar geen der klagers een goede remedie voorstelt, worden de klachten voor kennisgeving aangenomen. De gewone verzoeken om steun of verkoop van gebruikte ballen kunnen niet worden inge willigd. Amsterd. Postharmonie verzocht het Bestuur voor het Muziekconcours een of meer prijzen beschikbaar te stellen. Wordt afgewezen. De Onderwijzers Sportorganisatie, welke banken in bruikleen heeft gehad, zegt het Bestuur dank. Verschillende verzoeken tot het spelen van

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1919 | | pagina 3