Clubbericht. Wedstrijdprogramma. Scandinavische toer. Nederland—Zweden. Ajax II Kampioen der Reserve Westelijke le Klasse. 54 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX .denken van een verslaggever van een der dagbladen, die zich laat inlichten door één der partijen! Echter genoeg hierover! Wij herhalen hier nog eens uitdrukkelijk ons protest tegen de spelers, die hebben medegewerkt dezen wedstrijd tot een parodie op 'n sportmeeting te maken. Zeer bizonder betreuren wij het van den aanvoerder van A.F.C., dat zijn beheersching niet evenredig is aan zijn voet baltalent, waardoor hij onopzettelijk de oorzaak is geworden van een tumult onder spelers en kijkers. Hoe weinig er overigens noödig is om de slechte elementen ond^r de spelers en toe schouwers tot activiteit aan te sporen en de nauw bedwongeu hartstochten te ontketenen, hebben wij Zondag j.l. gezien. Het dreigde een chaos te worden en de verdienste van Mutters is, dat hij heeft laten doorspelen. Daarmede was de situatie betrekkelijk gered. Betrekkelijk! Want de moreele strop is er niet mee teniet gedaan Uit den aard der zaak moesten wij even bij het onverkwikkelijke gebeuren stilstaan. Van den wedstrijd zij vermeld, dat de 2-0 uitslag in ons voordeel een vrij goed beeld geeft van de krachtsverhouding. .Het eerste doelpunt ontstond uit een on stuimig opdringen der geheele Ajax-voorhoede en middenlinie. Het was Jo Pelser, die uit een rechtschen voorzet het leer in het doel kopte. Borneman sloeg den bal weg,- doch van Dort zette er op zijn beurt zijn hoofd onder en het ding vloog in de touwen!. Daarop zorgde Wim Gupfert (hij was vanmiddag de „oude") voor een „behendigheids-doelpunt" door Borneman 't leer uit de handen te loopen. 'n Schadelijk momentje voor de Rood zwarten doelman! De strijd ging overigens tot de rust veelal op de A.F.C.-helft. In de tweede helft had A.F.C. in het begin eenig overwicht. Smit redde vele malen hoogst verdienstelijk. Hoe hard beide elftallen ook werken, het gelukt niet meer den bal over de begeerde lijn te werken. Nog slechts weinige minuten zijn te spelen, als geheel onver wacht Kooy behalve zijn voeten tevens zijn vuisten gaat aan wenden Voor het overige zie boven! Het slot leek op alles, behalve op 'n partij voetbal en wij zijn dankbaar, dat doelpunten in "deze periode uitbleven. ZONDAG a.s. Ajax gaat Zondag a.s. naar Breda! De laatste loodjes! Het is de laatste kans voor voetballend-Holland om Ajax dit seizoen te kloppen! N.A.C. zou zich „beroemd" kunnen maken door nü aan onze jongens 'n nederlaag te bezorgen! Maar wij vreëzen voor ze! Er zit heilig vuur in Joop's schoenen en in die zijner makkers. Zoo dicht bij de veilige haven stranden Dat nooit, zegt Joop! M'n beste wenschen, Pelser! Nog één maal 90 minuten volhouden en het record, het ongeslagen behalen van het Nederlandsch Kampioenschap, is gevesti'gd. Nogmaals: be succesful! vt/ 4> vt/ TjT IL- UitslagenZondag 18 Mei 1919. Ajax IGo-Ahead I: o-o; D.F C. II-Ajax: 1—6; Ajax XII—R.C.A II: i 5; Ajax d adsp. Blauw-Wit c adsp 3 O. Zondag 25 Mei 1919 Ajax I-AF.C. I: 2 0. A.s. Zondag te Breda: N.A.C.—Ajax Vertrek Zondagmorgen Centraal Station. Bijeenkomst half zeven precies onder de klok. Terug in Amsterdam ongeveer 8 uur Zondagavond Ajax 5—S.C.A. 2, 11 uur, eerste veld. 12Ahrends 2, 2 uur, tweede veld. d adsp Swift adsp., 10 uur, tweede veld. Tot ons genoegen kunnen wij berichten, dat de toer thans definitief tot stand is gekomen. Het gezelschap zal op Vrijdagmorgen, 13 Juni a.s via Bentheim, Hamburg, Kopenhagen naar Stockholm vertrekken. Wij spelen aldaar op 17 en 19 Juni; vertrekken vervolgens naar Kopenhagen om op 22 en 24 Juni de kampioenen van Denemarken te ontmoeten en komen dan via Hamburg weer terug. De reis zal 14 dagen duren. Wij deelen den leden, welke plaatsen besteld en betaald hebben, mede, dat de plaatsbewijzen kunnen worden afgehaald op Woensdagavond 4 Juni a.s. 7 icd/g uur in Café Oost-Indië, Watergraafsmeer. Ten einde vele liefhebbers een onnoodige wan deling te besparen deelen wij mede dat alleen betaalde plaatsbewijzen geleverd worden. Daar de Commissie niet alle aangevraagde plaatsbewijzen heeft kunnen leveren zal een klein aantal (de laatste inschrijvers) teleurgesteld moeten worden. Deze leden ontvangen hun geld eveneens Woensdagavond a s. terug. Reinier Claeszenstr 2. J. J. GRGOTMEIJER, Secretaris. Waar ieders belangstelling in de laatste weken begrijpelijkerwijze voor een groot deel op de verrichtingen van het eerste elftal is geconcen treerd, is het verklaarbaar, dat onze tweede- elftallers hunne kampioenswedstrijden tegen D.F C. II, den Kampioen der Res. West. ie Klasse B., bijna onopgemerkt hebben beëindigd. j\

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1919 | | pagina 2