*i TYP6N III. i Jan Bedaard! Ingezonden. 4° CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX s „Is die plaats vrij meneer?" „Zeker! Voorzichtig schoof hij langs mij heen wrong zich tusschen de ijzertjes haalde de kampioens uitgaaf te voorschijn en las alsof hij rustig in de Universiteitsbibliotheek zat in plaats van op de Ajax-tribune 't Begin l 't Krantje werd opgevouwen verdween in z'n groote jaszak. Hij keek toe kalm zwijgend koud! 't Publiek rondom schreeuwde - be rispte noemde namen moedigde de spelers aan vloekte alleen m'n buurman zal stil naast mij roerloos volgde kalm het spel trok langzaam aan z'n sigaar de blauwharde oogen volgden strak den bal maar op z'n gezicht geen spoor van emotie van meêleven. 't Scheen hem weinig te kunnen schelen hij lachte alleen even toen de Kwatta-stadslui waar wij ,,midden-tusschen-in" bleken te zitten bij dë eerste goal dansten en rondsprongen van vreugd 't Ging verder. Goal! I - i I Hoera! Gebrul, gezwaai met hoeden en wandelstokken De heele boel staat op lacht! lacht! Alleen hij zit stil roerloos-onbewegelijk 1 Rust. ,,'n Mooie wedstrijd meneer 1" „Ja! ze spelen goed!" „Wie bedoelt u? Nu zal ik dan toch weten voor wie hij is nu zal hij dan toch z'n kalme neutraliteit prijsgeven! 'k Wacht af. „Allebei!" Toch zou ik het weten! De Natris had den bal teutte even héél eventjes maar. Toen-opeens brak hij los heftig: „Vooruit Jan! Vlug dan Vlug! Rauw-snerpend klonk het De menschen die voor ons zaten keken even achterom. Hij trok weer aan z'n sigaar schijnbaar kalm maar ik wist dat hij een der onzen was l W. 6 April '19 VLINDER. vU 'f» E vj/ S E 'h 3 Amsterdam, 31 Maart 1919. Den Weled. Heer Secretaris der A. F. C. „Ajax" Amsterdam. Weled. Heer, Zondag 23 dezer, woonde ik den wedstrijd Ajax Haarlem bij en kwam door omstandigheden, pas te 2 uur op het veld. U kunt zich waarschijnlijk wel herinneren dat op die klok alle plaatsen reeds uitverkocht waren. Op de overdekte tribune hadden zich zelfs reeds een aantal supporters staande opgesteld, waarvoor oogenschijnlijk geen zitplaatsen meer waren. Ik heb geprobeerd alsnog een zitplaats te bekomen, aangezien ik mij natuurlijk niet kon indenken dat het nóodig was dat meerdere men schen zouden moeten staan, die recht hadden op een zitplaats. Mij is daarbij opgevallen dat eeriige spelers van lagere elftallen een koffertje naast zich op de banken hadden neergezet, welke één of meerdere plaatsen in beslag namen. Op mijn vraag of deze koffers van de banken konden worden afgenomen, kreeg ik ten antwoord dat de plaatsen zouden worden bezet door spelers, die zich nog aan het verkleeden waren. U zult begrijpen dat ik, aangezien de wedstrijd inmiddels reeds begonnen was, geen verdere moeite deed, mij door één der Heeren orde-commissarissen 2 plaatsen, (ik was met eene dame) te laten aan wijzen. Ik kon en kan echter nog niet begrijpen dat het mogelijk is meer plaatsen te „reserveeren", vooral niet bij een dergelijke belangrijken wedstrijd Mijn verzoek is nu van U gedaan té krijgen, dat U bekend maakt, eventueel in het „CLUBNIEUWS" dat dergelijke dingen niet zijn geoorloofd, waarna ik het recht krijg, bij weder voorkoming van een dergelijk geval, mijn eigen rechter te zijn, door mij te beroepen op bekendmaking in deze. Aangezien er 'nog verscheidene belangrijke wedstrijden op het programma staan, zoudt U mij ten zeerste verplichten als U het bovengevraagde, ook al ter bevordering van de goede gang van zaken, in het eerstvolgend verschijnend „club nieuws" op wilt nemen U beleefd dankend voor de te nemen moeite, teeken ik, Hoogachtend, F. A. HEINRICH. (Het Bestuur deelt mede, dat het dringend ver boden is, tasschen e.d op banken te zetten, ten einde plaatsen te reserveeren).

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1919 | | pagina 8