\r Varia. i Veteranen olie- en modderballade. J) CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 31 Begrijp goed, dat als de chef je op het kan toor een standje maakt en je geen opslag wil geven, begrijp goed, zeg ik je, dat Ajax er de schuld van is en laat dat in je verslag terdege qitkomen en schrijf b.v.: „Met ruw, in-gemeen spel trachtte Ajax onze onberispelijke-spelende ploeg te overdonderen". Of wel kleineer haar aldus; „Van het superieure spel der Ajacieden hebben wij hoe genaamd niets bemerkt en die bestaat dan ook alléén in het verwarde brein van eenige hoofd stedelijke fanatici". Weet wel, dat als Maandag morgen bij het ontbijt de boter ransig smaakt of het brood oudbakken is, niemand anders dan de Natris er de oorzaak van is en neem dan je pen en Tdad neer; „De Natris probeerde op allerlei manieren onzen eminenten linkshalf te nemen", of wel: „De Natris is ons al héél erg tegengevallen moet dat nu de rechtsbuiten zijn van ons nationale elftal? Het is gewoon belachelijk 1" Je zult eens zien, jongelief, hoe goed dat je doet en hoe het je opkikkert Maar vooral, beste jongen, koel je wraak aan Smit Hij is keeper, weet je, en je kunt hem dus niet al te best van gemeen of ruw spel betichten, maar je kunt hem kleineeren. Kleineer hem, m'n beste jongen, kleineer hem! Kleineer hem, als de thuisclub heeft verloren en je daardoor niet te spreken bent. Kleineer hem, als je meisje je heeft laten schieten, óf als de deurwaarder beslag bij je heeft gelegd, óf als je je boordeknoopje niet vast kunt krijgen! Hij is er de schuld van, weet je! Laat het hem voelen! Kleineer hem, als je nijdig bent, doordat de aardappels niet gaar waren, of de pap aangebrand was, of de borrel slecht smaakte. Begrijp, dat lals je straks kiespijn hebt, óf kleerluizen, óf Spaansche griep, óf als je tante doodgaat en alles aan de kerk vermaakt, of als je je trein mist, begrijp, dat je dan je woede aan Smit kunt koelen 1 Laat het niet na! Spaar hem niet! Schrijf gerust, dat hij den heelen middag in het doel stond te schutterendat hij een erg onbetrouwbaren indruk maakte; dat, als de voor hoede der thuisclub ook maar eenigszins behoorlijk geschoten had, het goaltjes tégen Ajax zou hebben geregend, „want Smit in het doel toonde zich uiterst onhandig". Als hij een schot houdt, schrijf dan toch vooral, dat hij „zwijnde", dat „Fortuna met hem was", dat hij „uiterst gelukkig was" of nog beter: „de bal kwam echter toevallig tegen het lichaam van Smit aan". Nogmaals, m'n jongen, je zult je verkropt gemoed opgelucht gevoelen na zoo'n verslag en al je voetballeed is verdwenen. Geloof mij, dat ik altijd blijf je toegenegene Vader. De brief van zoonlief luidt: Utrecht, April 1919. Lieve Vader Heb naar Uw raad gehandeld, doch mij er niet al te best bij bevonden, daar ik een paar maal leelijk er door in m'n hemd ben komen te staan. Verslaggevers in andere steden buiten Amsterdam hebben mijn voorbeeld gevolgd. Ajax heeft nog wel geen wedstrijd verloren, maar ieder een weet nu toch uit onze verslagen, dat ze ruw en gemeen speelt en er van eehig superieur spel bij haar geen sprake is. Onder ons gezegd en gezwegenAjax is geen bliksem en Smit is nog de minste van al. Uw liefhebbende zoon Piet. P.S. Smit heeft er dit jaar zes! ballen doorgelaten P. Aldus luiden letterlijk de beide brieven, waar van ik het origineel achter glas heb gezet. G. A. W. E 't Hijgend haert der jacht ontkomen, Kon niet lammer zijn dan ik, Toen ik klevend van de slik, Met een nijdig potverdome, En helaas nog erger vloeken, Naar een krummel zeep moest zoeken. Een Amsterd,amsche putjesschepper, Vraagt veertig gülden in de week, Ik, „op dit gebied een leek Dacht zoo'n kerel gek dan gekker, Maar nu ik weet wat modder is. Vind ik zoo'n salaris niks. Van de klei die op m'n kleeren En m'n bloote boddy zat, Ga 'k, ik knutsel wel eens wat, Het beeld van Captain Jan boetseeren, Wel doortimmerd, hecht en sterk, Oudheusden, 't wordt een Meesterwerk. TRIG TRAC.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1919 | | pagina 7