r~ De laatste loodjes J\ 28 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX onafscheidelijk bestanddeel is, kan men maar niet zóo een twee drie «érsetzen» Met deze opmerkingen bedoelen wij vanzelf sprekend geen desappreciatie van Goosen, die goed zijn best deed,'doch tegen 'n geroutineer- den voetbalrot als Hörbürger kwaad vechten had. Hetzelfde geldt trouwens voor Maasen. In de voorhoede werd de Natris sterk bewaakt, wat niet wegnam dat hij diverse malen de V.O.C.- verdediging in de luiertjes legde en de ballen voor den doelmond bracht. Met de ingezonden «kogels» waren wij niet dver-gelukkig. Haan had nog het meeste succes. De eerste goal was zoo'n surprise van hem. 'n Absoluut houdbaar scliot, doch plots a la Sinterklaas, ingezonden 1 Terwijl Brokmann b v. in samenwerking met binnen- of buitenspelers in tal van variaties, de aanvallen tot in de finesses had voorbereid, om in laatste instantie steeds'de kans te zien verloren gaan. H'et tweede doelpunt (befde kwamen even voor halftime, 'n paar minuten na elkander) ont stond uit 'n algemeen opdringen, waarbij de Natris voorzette en Frans de Haan zijn scheiding onder het balletje zette. Mét den 2 O stand ging de rust in. Het ontbrak ook na de thee niet aan «leven digheid». Vooral niet toen V. O. C een tegenpunt maakte, hetgeen volkomen verdiend was. Dejongens- bent kwinkeleerde op helsche wijze natuurlijk! Drie minuten later plaatste de Natris een voor zet van Maasen in het net! (3 1). Vol-animo is tot het laatste moment gespeeld. V. O. C. liet zich heusch niet onbetuigd. De laatste tien minuten waren echter geheel voor ons Resumeerende een aardige wedstrijd, het aan zien meer dan waard, met 'n uitslag waarmede wij ons heel gelukkig kunnen rekenen. Zondag 23 Maart 1919. AJAX—HAARLEM 3-2 Is het niet het meest juiste, wanneer wij deze beschouwingen openen- met 'n complimentje aan de Roodbroeken? Ons dunkt van wel! Want ongetwijfeld hebben zij aan onze Kam pioenen de ^armste" uurtjes bezorgd, zoowel in Haarlem, als in de Meer! En dat is 'n com pliment waard! Het publiek heeft genoten van een in alle op zichten puiken wedstrijd. Het is niet omdat de indrukken van deze ontmoeting nog zoo versch in het geheugen liggen, dat wij zonder ons te bedenken, neerschrijven, dat deze krachtsmeting met de roodblauwe Spaarnebroeders qua spel de beste van de elf thuiswedstrijden is geworden. Want inderdaad heeft de enorme tegenstand, dien Ajax in deze match ondervond, het spel tot zeer hoog peil opgevoerd. De snelle Haarlem- aanval heeft onze achterhoede, met name in de eerste helft, duchtig aan het werk gezet, én niet dati met groote inspanning kon onze verdediging zich handhaven. Dat de minste onbedachtzaamheid noodlottig zou worden bleek uit het eerste doelpunt, toen Couton gepasseerd werd en Smit het leer on houdbaar langs zich zag vliegen. Dat gaf vreugde onder het„niet' rood witte contingent, dat in sterke mate vertegenwoordigd bleek. Doch het feit, dat Haarlem de leiding nam, kon ons niet van de wijs brengen en het vertrouwen, dat wij in onze ploeg stelden, de zekerheid, dat slechts 'n prikkeling noodig is om de heeren tot 'n onweerstaanbaar krachts-ontplooien aan tezettèn, heeft ons ook dit keer niet mis doen tasten. Daarbij was er van 'n Haarlem-overwicht abso luut geen sprake. Integendeel de Haarlemsche doelman had reeds 'n paar bizonder benauwde momenten beleefd en zijn lot was beslist, toen uit 'n schitterend opbrengen van de Natris en 'n voorzet van dezen aan den vrijstaanden Theo, deze laatste langs de goede zijde van de paal schoot en de partijen op gelijken voet bracht. (1 1). Een schitterend staaltje voetbal! De Ajax-vreugde steeg natuurlijk tot het kook punt, toen v. Dort al heel spoedig den stand op 2 1 in ons voordeel bracht. Wij willen maar zeggen, dat de roodwitten alles behalve de minderen waren, integendeel hun on stuimig spel ging op '11 gegeven oogenblik glad boven de roodblauwe prestaties uit, hoe enorm handig de Haarlemmers hunne aanvallen op Smit ook in elkaar zetten. Zelfs toen een strafschop Haarlem 't buitenkansje bezorgde van den 2 2 stand, maakte de Ajaxploeg 'n allesbehalven ge deprimeerden indruk.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1919 | | pagina 4