r I Van Week tot Week. I I Zondag 16 Maart 1919. De achttiende victorie. CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 2 7 De verschillende voorstellen, zooals deze ter Bondsconferentie zijn aangenomen, worden be sproken Na uitvoerig debat wordt besloten deze voorstellen te steunen. Op voorstel van den penningmeester worden de toegangsprijzen voor de Kampioenswedstrijden als volgt vastgesteld: Tribunef2.bij voorverk. f 2.05 Open Tribune 1.25 1.30 Staanpl. langs het veld «O.75 «0.78 achter de doelen 0.40 O 43 Jongensplaatsen <010 o. 11 Dezelfde spreker stelt voor den kdsp. leden uit A, welke vrij zeker kampioen zullen worden in hunne afdeeling, een kampioensmedaille te ver strekken, welk voorstel geen bestrijding ondervindt. Voor den aanvang en in de pauze van eenige Kampioenswedstrijden zal marsch-muziek. ten ge- hoore gebracht worden. Inzake de Noorsche toer wordt beslpten onze gastheeren in den arm te nemen bij het bespreken van hotels, daar de firma Lissone óp groote moeilijkheden schijnt te stuiten. Wij zijn thans zoo ver dat én de vereeniging in Kopenhagen én in Stockholm ons willen ontvangen. Den secretaris wordt opgedragen een en ander verder te regelen. Een verzoek van den heer H. J. Bon, leider der schóolwedstrijden, om onze Middenweg-ter reinen te gebruiken op verschillende dagen kan zeer moeilijk ingewilligd worden, allerminst op Goede Vrijdag, daar op dezen datum Ajax-Wil- lem II, Gouden Meerbeker-wedstrijd, zal plaats vinden. Verder stuiten wij op het bezwaar des Zaterdags, velden af te staan, waarop Zondags competitie-wedstrijden gespeeld moeten wordeu. Een verzoek van den heer F. Gehrels om zijn bedanken als van onwaarde te beschouwen wordt goedgekeurd. De voorzitter sluit dan wegens het vergevorderd uur (bij twaalven) de vergadering. V. O. C.Ajax 1-3. Onophoudelijk wordt de clubredacteur voor de «eentonige» taak gesteld de zege der roodwitte kleuren te bezingen. Het toch al ondankbare werkje van «wedstrijden verslaan» (ondankbaar, omdat je het den heeren toch niet allen naar den zin kunt maken) wordt met eiken regelmatig gewonnen wedstrijd lastiger en zoo zitten we, bij onze achttiende overwinning, tamelijk verlegen met onze «stof». Dit wil natuurlijk niet zeggen, dat wij geen kilometers lang verslag- in elkaar zouden kunnen draaien. Als het daarom ging, dan was de zaak eenvoudig genoeg. Maar in het verslag iets nieuws, iets «anders» te zeggen. We geven het U te doen! Als niet te stuiten overwinningscycloon gaat het Ajaxwedstrijd- leven aan onze oogen voorbij. Het is elke week weer hetzelfde, volledig of onvolledig, uit of thuis/niet óf zonder pech, hoe het ook zij, het eind van het liedje is: winnen. En blijmoedig aanvaarden wij voor de achttiende maal in dit seizoen de taak iets te vertellen van de overwinning van onze kampioenen. De gebroeders Pruts en Co. vormen 'n stuk V. O. C.-geschiedenis. In eiken wedstrijd schitteren deze merkwaardige dubbelgangers, Arnold en Anton, de eeuwige mystificatie. Ook dezen middag hebben de Hörburgers een grooten rol gespeeld, Zij bleken dikwijls 'n onoverkoomlijk| struik^- blok. Er waren prachtige duels de Natris-Hörburger, Pelser-Hörburger etc., waarbij de roodzwarte speler heel dikwijls de meerdere bleef, natuurlijk tot groot vermaak van het Rotterdamsche schreeuwers- gilde, dat zijn waardeering (1) voor de kampioenen weer in rouwe, toonaarden wist te verklanken. Dé eerste helft van den wedstrijd was bepaald interessant. Ons elftal waarin André Maassen, Frans de Haan en Jan Goosen als «reserves» verdienstelijk fungeeerden, was in collectieven zin, niet zoo gevechtsklaar als in gewone opstelling* Met name bleek het 'h ondankbare taak Henk Hordijk te vervangen. Wat deze speler voor de ruggegraat van ons elftal beteekent, komt pas duidelijk uit bij zijn absentie. Het tot ongekende hoogte opgevoerde «voedings systeem» van Hordijk, die onverbreekbaar verband houdt met den aanval, daarvan als 't ware een

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1919 | | pagina 3