r Aan den vooravond van het „Reserve" Kampioenschap. Liefdes-verklaring aan CLUBNIEUWS DER A, F. C. AJAX =^l I I van tien a .twaalf clubs over het geheele land, waarbij dus de kafttpioenscompetitie vervalt en de programma's blijven tot hoogstens twintig wedstrijden per seizoen beperkt. Hetgeen meer dan genoeg is. Nu wordt het weer Junien gaan we straks weer sputteren over zomervoetbal, zweet-spel en wat dies meer zij L'histoire qui se répète We hooren het onzen Secretaris nog zeggen, op de Algemeene Vergadering aan het einde van het voorgaande seizoen, toen onze Reserves ten gevolge van de door den N.V.B. getroffen bij zondere maatregel, zonder dat zij de ieder-jaar- noodlottige-promotiewedstrijden behoefden te spelen, als het ware in de Eerste Klasse (reserve) gerold" waren, (een naproefje toch van ons Eerste Elftal, dat ook al zoo onverdiend in 1-A beland was, destijds) n.l. ,,dat hij (onze Secretaris) vertrouwde, dat de reserves, in deze afdeeling van betere-kracht-meting, onze kleuren in het komende jaar met succes zullen verdedigen". En we zijn nu al, op J/4 na, aan het einde van dat komende jaar", en met welk resultaat, daarbij niet uit het oog verliezend, dat het Tweede Elftal zelfs nog niet eenen wedstrijd „au grand complet" gespeeld heeft! Onze geachte Secretaris had bij het uitspreken zijner bovenaangehaalde woorden voorzeker niet gedacht, dat de Reserves het aanstekelijke voor beeld van het Eerste Elftal zoo zouden copiëeren, resp. om na „bij Gods gratie" in de hoogere sferen toegelaten (sic) te zijn, onmiddellijk de oude „Goden" het nakijken te geven, en, of er geen philantropie en goede manieren meer bestaan, de allures aan te nemen van Heer en Meester te zijn in de nieuwe Woning. Want zoo is het toch, we zaten nog niet goed en wel in het Heilige Huisje der Eerste Klasse (reserve), of we kenden geen medelijden met de oude favorieten en 75 °/0 der competitie wedstrijden zijn al weer achter den rug, zonder daarbij één veer verloren te hebben. Zeker, over pech hadden wij ditmaal niet te klagen, ook sléchte wedstrijden zijn door ons gespeeld, doch men vergete daarbij niet dat wij ook iederen wedstrijd door één of meerdere invallers uit de lagere elftallen zijn geassisteerd In de big match b.v. te Haarlem, tegen de Roodbroeken, waar wij het zonder Haantje en Piet Maassen moesten stellen, en André de Kruyf even na half time geblesseerd werd, terwijl de Haarlemmers immer fanatieker werden, toen bleek alweer duidelijk tijdens het geweldige roode offensief, dat onze jongens door hun wil om te winnen tenslotte zegevierdenhetgeen de Haarlemsche pers tot de kenmerkende pntboezeming voerde, „dat Ajax dezen wedstrijd beslist met 2-0 had behooren te verliezen, i. p. v. winnen, doch dat met dit al Haarlem's kansen op het kampioenschap danig verkeken, en die van Ajax zeer bevorderd waren". Waarmede ik maar zeggen wil, dat wij ondanks, of dank zij de assistentie van de lagere elftalspelers, op gelijke wijze als het Eerste Elftal, door den wil om te winnen in de allereerste plaats, het zoo ver gebracht hebben, als we nü zijn; en op onze manier, in ons milieutje van voetballertjes niet onder wenschten te doen voor onzeEerste-Elftal- Technici. Resten ons nog vier competitie wedstrijden te spelen, resp. nog 2V2 om definitief Kampioen onzer Reserve-afdeeling te zijn. Dat onze Reserves vooral de eerstkomende 3 matches zullen bewijzen, dat bovenstaande be weringen van „te-willen-winnen" inderdaad op waarheid berusten, is de welgemeende wensch van velen, en niet in het minst van PÉPÉ. P.S. Mind the finishing touch, boys! j Varia. I M'n hart dat klopt alleen voor jou, Jij bent en blijft m'n keuze, Geef ik je soms een oplawaai, Ach Engel, sei nicht böse, Je bent m'n liefste Apetoet, En Spring in 't veld, onthoud dit goed, Straf is m'n been, Maar lieflijk m'n gemoed.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1919 | | pagina 3