j\ Jaarverslag van öe Amst. F. C. Ajax. Seizoen 1917/1918. Ajax 3 behoorde ook al tot de matadors, die zich met ijver er op toelegden Ajax een kampioen schap te bezorgen. Wij speelden in de Afd. E. der Reserve tweede kl. N.V B. Slechts Blauw-Wit 3, dat met ons derde tweemaal gelijk speelde aan het einde van het seizoen kwam nog boven ons. Deze ontmoetingen eindigden in i-i, waarbij niet onvermeld mag blijven dat de Stadionmenschen het niet zoo nauw met hun elftal hadden geno men en o.a. Piet v. d. Broecke een plaats in het teapi hadden ingeruimd. Eén struikeling in Wor- merveer, een nederlaag tegen W.F.C. met i-o, werd ons echter noodlottig, waardoor wij ons met de tweede plaats tevreden moesten stellen en de bronzen medaille van den N.V.B. ons ontging. Ajax 2, zooals zooveel jaren het geval is, on geslagen het kamp. behaalde In de Res. 2de Kl. D van den N.V.B. was feitelijk geen elftal dat ons met kans op een overwinning bestrijden kon. Het werd de gebruikelijke walk-over, met 2 snoeken die wij sloegen tegen Spartaan 2, n.l. i-i op een onbespeelbaar terrein in den Polder en de reeds hierboven bij Ajax4 aangehaalde ontmoeting O—O. Tegen Z.V.V. 2 kwamen wij in de dubbele cijfers io2 en voor de rest schoten wij tal van gaten in de netten der verschillende tegenpartijen, al was de score niet zoo hoog als het vorige seizoen. In de competitie, als nummer I eindigende, was het slotrésumé: i6o CLUBNIEUWS DER A. F C. AJAX Al moest ik er om stelen, Ik moet m'n team zien spelen, Ik vraag m'n ouwe heer een sjoof, En neem dan gauw de kuiten, Tippel dan daar buiten, Het Ajaxlied te fluiten, Deponeer m'n geld, En vraag een zitplaats langs het veld. Refrein. In de Meer in de Meer, Daar laat iedre club een veer, Daar ligt Ajax een elk in de luren, En het edele span, Dat is absoluut van plan, Op een nieuw Kampioenschap aan te sturen. Om twee uur is het tjokke vol, Er kan geen mensch meer in-en, De spelers komen binnen, De wedstrijd gaat beginnen, De bal wordt midden uit getrapt, En het combineeren, Het plaatsen en jongleeren, En de „reuze peeren", 'n Aanval vlug en kwiek, Boeien het joelende publiek. Brokman heeft de bal nu weer, Hij centert schuin naar Heintje, En Heintje geeft een kleintje, Naar Gupfert langs het lijntje, Die is er als de kippen bij, En snel er mee verdwenen, Met z'n goochel beenen, Spurt hij door alles henen, Geeft de bal een zeen, Onhoudbaar langs de keeper heen. Ajaxiden opgepast, De helft is reeds gewonnen, Nu rustig en bezonnen, De andere helft begonnen, Dan laten we aan 't eind van 't jaar, De kampioensvlag waaien, Staan in lichtelaaie, Met ons hoed te zwaaien, 't Is een pracht seizoen, Zijn ongeslagen kampioen. TRIC-TRAC. VI. Wij hopen echter, dat onze A. V. B.-'ers het komende seizoen met frisschen moed aan den slag zullen gaan om het verloren terrein te herwinnen en de secr. van Ajax bij het uitbrengen van het volgende jaarverslag zal kunnen schrijven over een reeks van behaalde overwinningen in de A. V. B. wedstrijden. Gesp. Gew Gel. Verl. Goals v t 10 ,6 3. 1 23 7 Het is feitelijk overbodig hier nog neer te schrij ven dat Gesp. 14 Gew. 12 Gel. 2 Verl O Goals v. 47 t. 9. (Wordt vervolgd).

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1919 | | pagina 8