IV, Kersttoerindrukken. Tribune liedje. CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 159 maar haar voorhoede weet het nooit verder te brengen dan Couton en Pelser, die er weer ge heel in zijn en geen krimp geven. Wanneer Eymers tijd fluit, boeken wij een stevige victorie en heeft Ajax haar suprematie over de voetballers van Maas en Rotte opnieuw bevestigd. J. W. LUCAS in het huwelijksbootje. Het is ons een genoegen in ons clubblad melding te maken van het voorgenomen huwelijk van JAN WILLEM LUCAS en JOHANNA CHRISTINE CURIëRE en het bruidspaar daarmede namens onze vereeniging geluk te wenschen. Lucas heeft vele vrienden en hij is een trouw clubgenoot, die in de donkere jaren toen het zijn thans glorierijke club minder naar den vleeze ging, te hulp is gekomen. Als zoodanig wordt hij dan ook in den kring der Ajacieden gewaardeerd en ongetwijfeld zullen de blijken van belangstelling bij zijn huwelijk op 9 Jan. a.s. vele en hartelijke zijn. Naar Meppel en Apeldoorn. Aan den oorspronkelijk voor Ajax II vastgestelden Kersttoer naar Meppel en Apeldoorn werd slechts door 'n viertal tweede elftallers deelgenomen, daar de overigen de Ajax-kleuren te Enschede moesten helpen verdedigen. Een meevallertje voor eenige lagere elftalspelers, die nu ook eens ,,'n toer" met de daaraan verbonden genoegens konden medemaken. Aan gezelligheid heeft het ook ditmaal niet ontbroken en least not least zijn de speelresultateneen 4-0 overwinning op de Noordelijke le klasser Alcides en een 3-0 nederlaag tegen Robur et Velocitas nog al meegevallen. De toercombinatie vertrok le Kerstdag onder leiding van onzen ouden doelwachter Ziegler naar Meppel. Tot Amersfoort hield het „surrogaat" le elftal ons gezelschap. Hier scheidden zich onze wegen en namen wij hartroerend afscheid. Alle leed was echter spoedig vergeten, dank zij Panny Bill, die als pleister op de wonde een Edammer kaas te voorschijn haalde. Na een vroolijke reis arriveerden wij te Meppel, waar de ontvangst bizonder hartelijk was. Nietwaar toermakkers? Je zult je allen de stevige handdrukken van de Meppeler kluiten nog wel her inneren! Het was weldra tijd om naar het veld te gaan, dat er behoudens eenige modderige plekken nog zoo slecht niet uit zag. Spoedig gekiekt (de fotograaf had slechts één kwartier noodig) en wij konden beginnen. Wij kwamen uit met: Andriesse Levendig Wesseling Martens ten Herkei Goossen Lus Vos Staal Dubois v. Busbach. Een gedetailleerd verslag van dezen wedstrijd zou te ver voeren. Busbach maakte via den Alcides back het eerste doel punt, terwijl Staal, die een stevig doorzettende midvoor blijkt te zijn, na de rust met een prachtschot nummer twee in het net keide. Busbach maakte na goed werk op den vleugel van Lus en Vos een derde goal, terwijl Manus even voor het einde de score tot 4-0 verhoogde. Een heel goed resultaat voor onze toercombinatie, daar Alcides slechts één invaller telde Als wij de kwaliteit van het Noordelijke le klasse voetbal naar het door Alcides vertoonde spel zouden moeten beoor- deelen, dan spijt liet ons te moeten zeggen, dat wij daarvan geen al te goeden indruk hebben medegenomen. De Alcides- voorhoede had tegen het solide verdedigen van Levendig. Goosen, Herkei en Wesseling al heel weinig in te brengen en de 40 overwinning is vólkomen verdiend. Na afloop van het diner, dat in den letterlijken zin des woords in een tafeldans eindigde, vertrokken wij naar Zwolle, waar wij te 8 uur arriveerden. Daar de doorreis dienzelfden avond naar Apeldoorn onmogelijk bleek, besloten wij te Zwolle te overnachten, zagen echter tot onzen groöten schrik, dat wij den volgendén morgen reeds om half zeven moesten vertrekken om tijdig op het Robur-veld te kunnen verschijnen. Nevermind, Ziegler en de Langstaart zorgden er voor dat de jongelui vroegtijdig onder de wol kwamen. 's Morgens om 5 uur was het reveille. Een uur later begaven wij ons op weg naar het station en menige beslaapmutste Blauwvinger zal zich met verwondering de slaperige oogen uit gewreven hebben, toen hij in het nachtelijk uur door dè Rood en Witte nummers van hét Ajax-ensemble uit zijn provinciale nachtrust werd opgeschrikt. Zelfs de stationsbeambten die be grijpelijkerwijze bij lange na niet zoo goed gehumeurd waren als de Ajaxbent, konden een glimlach niet onderdrukken toen de „Rood-Witte schare" onder aanvoering van Manus, die zich voor deze speciale gelegenheid met een Meppeler stroohoed, model 1908, getooid had, het Zwolsche station ,s morgens om half zeven in volslagen duisternis binnenrukte. Om de 40 kilometer naar Apeldoorn af te leggen had de "bloc-trein" niet minder dan twee uur noodig; bij ieder hon denhok werd gestopt. Met een clown als Panny Bill worden de uren echter minuten en iu de vroolijkstë stemming arriveerden wij in het nog sluimerende Apeldoorn. Hier ontmoetten wij André de Kruijff en den kleinen Kooge, die ons elftal dien dag tegen Robur zouden versterken. Tot een overwinning hebben wij het echter niet kunnen brengen. De vermoeienis van het urenlange reizen deed zich gelden en op den effectvollen heidegrond, die de Apeldoornsche club tegenwoordig tot speelterrein heeft, voelden onze, aan de vette kleiterreinen gewende spelers zich niet thuis. Daarbij speelde Robur een uitstekenden wedstrijd en wij kregen een verdiende 30 nederlaag te slikken, waarmede de Roburianen met de traditie braken steeds van een Ajax-toerelftal te moeten verliezen. Na een uiterst gezellig samenzijn werden wij door de Roburspelers naar den trein gebracht. Sympathieke lui, die Roburmenschen! Het zal ons werkelijk genoegen doen Feith a.s. Nieuwjaarsdag in Mokum te ontmoeten, om hem in de Meersche klei revanche te kunnen geven. Aan Ziegler een woord van dank voor zijn leiding. Het is heusch niet iedereen gegeven, gedurende twee dagen als hoofd van een gedeelte van de Ajax-familie te fungeeren en het daarbij ieder naar den zin te maken. Rolmops. Wijze: ln het Bosch enz. Als m'n club een thuisstrijd speelt, Dan kan hét me niks schelen, J\

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1919 | | pagina 7