f Tegen Sparta. 158 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX genoeg maken. En dan de wedstrijden tegen de Zwartjes Geenszins behoeft daarom te worden veronder steld, dat het verder zoo gemakkelijk zal zijn de kampioenstrophee te veroveren, al geven wij graag toe, dat het zwaarste werk verricht is. De dertiende wedstrijd, de elfde overwinning. Qnder storm en regen, die geen beletselen bleken te zijn voor 'n record-belangstelling, hebben Jo Pelser en zijn mannen, Brokman en Gupffert, (vervangen door Haan en Maasen) aan de favo rieten van de Maasstadhunne meerderheid te verstaan gegeven. Het was 'n bizonder interessante strijd, rijk aan spanning en spelqualitatief van 'n zeer goed gehalte Het veld was in uitstekende conditie (onder de gegeven omstandigheden wèl het vermelden waard, daar zoq goed als alle. terreinen werden afgekeurd). Aanvankelijk is Sparta, gesteund door het stormpje, in de meerderheid en Smit moet red dend optreden. Het wil allesbehalve vlotten in onze achterhoede en de Rotterdammers belagen onophoudelijk ons doel. Eerst na een half uur spelens weten de Pelserianen het spel te ver plaatsen en de wing Maasen-Haan (in puike con ditie) brengt het leer eenige malen voor Schudi's heiligdom. Het gelukt echter niet den bal in het net te plaatsen. Fortuna is daarbij allesbehalve op onze hand. Rust komt met blanke score. Inmiddels druipt het overtollige hemelwater bij stralen naar beneden, wat echter noch aan de animo, noch aan het spel afbreuk doet. Ajax heeft het beste van het spel; de Natris, die voor rust weinig te doen heeft gehad, komt herhaaldelijk in actie, doch Sparta is taai in haar verdedigen, met name de Korver en Martin breken vele malen den aanval. Het keerpunt van den wedstrijd komt, als na ca. 25 minuten spelens Delsen een kei inzendt, die Schudi verrastde bal rolt uit zijn handen en het is I —O. Geweldige emotie in het rood witte kamp. Geen vijf minuten later weet Henk Hordijk van vrij grooten afstand no. 2 langs den onthutsten Rotterdamschen keeper le zenden 2-0. Sparta speelt een verloren spel. De pressie, die thans op haar doel wordt uitgeoefend, neemt den vorm aan van een belegering. Het is ten slotte de Haan, die een prachtgoaltje maakt en daarmede de score op 3O stelt. Dan volgen nog een paar uitvallen van Sparta, 'n lesje nemen bij. Maasen en Reynolds. Onze corpulente Reynolds, (wiens hechte eonstructie in voetbaltenue eerst recht tot uiting komt!) had vooral 'n verdienstelijke start. Hij zond het eerste kwartier 'n paar balletjes naar het midden om te zoenen 1 Dankbaar werd een en ander echter genegeerd We zullen ons wel wachten wat aangaat het spel onzer diverse Kerstvoetballers in details te treden. Hoofdzaak is, dat er prettig en genoegelijk is geschopt en dat de beide goaltjes, die het T. E. maakte, dubbel en dwars zijn verdiend. Vooral de kopbal van Meyer die uit 'n corner het eerste punt maakte, was subliem. De Twentsche Commissie was bar in haar schik met de 2-0, doch had gelooven we, liever met 2-0 verloren van een volledig Ajax. De provinciale jovialiteit vierde inmiddels hoogtij. Scheidsrechter Wolf is 'n beminnelijk man, die ons fluks 't een en ander vertelde van het wel varende Enschede. De Twentsche jeugd klom in onze brikjes en vermaakte ons met hun Achter- hoeksch dialect In het hotel ging het geagiteerd toe; tijd om 't diner op gebruikelijke wijze voor te bereiden was er niet, alles moest haast-je-rep-je gebeuren, want onze trein vertrok 6.13 uur. Allergezelligst was de reis huis-toe. Er zijn zoo van die gebeurtenissen waarover de reporter in alle talen zwijgtofschoon hij er clubbladen mee zou kunnen vullen. Genoeg zij het te releveeren, dat wij in Mokum terug waren eer we het wisten, dat dit kersttoertje veel aangenaams had, en ten slotte dat in onze coupé Frans van der Lee zat, die een net man is 25-XII-'i8. VLOKKIE.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1919 | | pagina 6