(r~ 1 Januari 1919! De ankers los, met vollen stoom vooruit. Van Week tot Week. De tiende overwinning. I Feuilleton. Hercules—Ajax 0—0. 156 CLUBNIEUWS DER A. F. C. A]AX voorjaar zal het trotsche zeekasteel ongerept aan 't voorloopig einddoel van zijn reis aangeland zijn. Dan zal de bemanning weer aan land gaan en zij zal weer geëerd en gehuldigd worden. Een voorspoedige reis! NEVOH. Zondag 15 December 1918. Ajax— Quick 6 0. Veel hoekschoppen, weinig fraais en 'n half 'dozijn doelpunten, resp. van No i. van Dort, No 2. Gupfïfert, No 3. van Delsen, No 4. van Dort, No 5. van Delseu, No 6 de Natris. Over het algemeen viel de tegenstand, dien de gehavende Hanenburgers boden, nog mede. Met name Kruys, de doelverdediger, speelde een iv.. 'n Paar uur in den Achterhoek! De sterren vonkend in den zwarten Kerst morgen, ijsschotsen over het stoepvuil, de plassen bevrozen, 'n gurige tocht, die den slaperigen bol wakker woei Zóó gingen wij den eersten Kerstdag vóór dag en dauw Enschede-waarts. Droomerig en traag pingelden de eerste vroege trams door de straten, 'n matineuze melkboer duwde zijn knarsend vrachtje moeizaam voor zich uit. Aan het station warachtig de heele Ajax-familie al present! Henk Reyenga met de biljetjes voor Twente en het Noorden, zijn eeuwigen lach, en zijn officiers- rottinkie Onze secretaris, vol vaderlijke teeder- heid de spelers tellend, diverse dames in hulst- dosch de Kerstmiststemming was er! Het traject uitstekenden wedstrijd. In de eerste helft wist de Haagsche ploeg zich vrij goed te handhaven. Hoewel onze mannen zich dra toelegden op 'n belegering van het vijandelijke doel, bleek het allesbehalve eenvoudig daarin de gewenschte gaten te schieten, dank zij het hardnekkige verdédigen van Voerman, Kruys etc. Daarbij hadden onze orwards bijster weinig veine met hunne schoten. Daarentegen had de Quick-aanval; die door ver-op dringen bijna doorloopend in buiten-spel positie stond weinig kans tegen onze soiiede verdedigers. Ook de tweede helft bracht 'n constant over wicht der onzen. Henk Hordijk zorgde met 'n paar staaltjes vermakelijk-handig voetbal voor de noodige variatie Resumeerende 'n voor Quick wellicht niet onverdienstelijk partijtje, doch dat ons toch maar matig heeft kunnen bekoren. Zondag 22 December 1918. Wij zijn geëindigd zooals we begonnen zijn n.l. O-O. Deze cijfers illustreeren zeer juist de zwakte van beide voorhoedelinies, welke slechts spora disch een goed doorgevoerd samenspel ontplooi den. Beide combinaties kwamen in deze ontmoe ting met vier reserves uit en ons team vooral Amsterdam-Enschede was 'n wipje. Kerstzang, kerstkransjes, kerstlectuur, kerstkout verkortten den tijd en klokke twaalf lagen we in de armen van de Twentsche Elftalcommissie, waarvan ,,de dokter' de ziel en het leven bleek te zijn. In 'u intiem zaaltje van den schouwburg wachtte ons 'n puike lunch met veel kabeljauw en pudding a la Marasquin en 'n hartelijke speech van de Com missie. Waarop Jan Grootmeijer, wiens welsprekend heid met den dag welsprekender schijnt te worden, 'n gloedvol betoog hield, waarvan de quintessence het spijtige was over de onvolledigheid onzer ploeg Daarna hebben we in janplezieren n plezierrit gehouden. Bij de Duitsche grens werd Reynolds onrustig. De Germaansche lucht deed zijn boezem feller slaan. Haan, die een open oog heeft voor natuurschoon, zocht gedurende deze tocht naarstig naar Enchedésch moois! -Vj

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1919 | | pagina 4