7~ Leden. Hierboven schreven wij reeds, dat het aantal w. en o.l. zich wedeiom uitbreidde. Vooral de laatste categorie, daar niet minder dan 136 nieuwe o.L ingeschreven moesten worden. Deze enorme toeloop bracht ons Bestuur op het denk beeld een nieuwe regeling te treffen, n.l. om het komende seizoen terreinkaarten uit te geven, waarover U eveneens straks nadere bijzonderheden zullen medegedeeld worden. Jn verband met dit voorloopig besluit werd voor eenige weken de in schrijving van candidaat o.l. stopgezet. Tevens werd de Enquête Commissie verzocht een leeftijds grens te stellen voor nieuwe w.l. en slechts bij uitzondering oudere candidaten aan te nemen. Traden als o 1. 136 nieuwe leden toe, het aantal nieuwe w.l. bedroeg 58. Als Adspirant lid werden 26 leden bijgeschreven. Het aantal w.l. dat be dankte was 16, als o.l. 53, en als adsp.-l 2 leden. Geroyeerd werden 5 w.l. „BESPREKING DER ELFTALLEN". 144 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX voorstellen doen, ten dienste van het publiek, ons terrein verder uit te breiden. O.a. is het dringend noodig, dat de overdekte tribune uitgebouwd wordt. Thans loopen wij het gevaar de betere standen te vervreemden van het Ajax-voetbal en waar wij vorige seizoenen ons er op toelegden de populaire rangen uit te breiden is het o.i. hoog tijd eveneens de accomodatie voor de beter-gesitu- eerden te verbeteren. Onze vereeniging bestaat thans uit 283 w.l. 460 o.l. 46 adspirantleden alzoo een vermeerdering van 146 personen. 24 Adsp. gaan het komende seizoen tot w.l. over. Met leedwezen herdenken wij het overlijden van de Heeren J. M. G. Lustig, en F. Schaap in leven o 1. der vereeniging Het nieuw aangevangen seizoen werd ook al niet gelukkig ingezet, daar wij thans reeds het treurig heengaan hebben te herdenken van de Heeren A. de Haan en A. de Ruijter eveneens o.l. van Ajax. De verstandhouding tusschen de leden onderling was wederom een uitstekende. Ook de verstandhouding tusschen Bestuur en Leden viel te roemen. Schorsingen of dergelijke onverkwikkelijke zaken kwamen niet aan de orde. Eenige zeer netelige kwesties werden ten genoege van partijen op de Bestuursvergade ringen geregeld en bijgelegd. Gezellige clubtochten, zooals wij het vorige seizoen organiseerden bleven ditmaal helaas uit. Een met Kerstmis van het vorige jaar met moeite opgezette toer voor 2 combinaties, succ. naar Assen en Zwolle, en naar Arnhem en Tiel ging wegens enormen sneeuwval niet door, daar alle gastheeren des Zaterdags afseinden. Op onze verschillende reizen met eerste en lagere elftallen heerschte meestal een uitnemende geest en getuigden deze reisjes van een opgewekt clubleven, dat niet weinig er toe heeft bijgedragen het succes volkomen te maken. Na afloop van hèt seizoen vierde de Ajax-familie een groot feest ter eere van het door het eerste elftal behaalde kampioenschap van Nederland. Op de vorige Jaarvergadering was een Commissie benoemd, welke buiten bezwaar van de schatkist van Ajax een feest zou organisecren wegens het behaalde iste Klasseschap. Het Bestuur noodigde bedoelde Commissie uit een Feest te organiseeren toen Ajax I het Kampioenschap gewonnen had en trok daarvoor een bedrag uit. Inderdaad er is feest gevierdEen receptie, een soirée, waarop het eerste elftal gehuldigd werd, een souper, een ge- costumeerde voetbalwedstrijd, een muziekuitvoering in Artis vormden achtereenvolgens het lijvige feest programma. Eenige honderden malen is die dagen uitgeschreeuwd dat rood en wit nooit verloren gaat. Deze twee dagen van echte jolijt, die alle Ajax-menschen bij elkaar brachten was het resultaat van de prachtprestaties van het eerste elftal en van de organisatie-talenten van den leider van het feest, den Heer Geerlings, welke alles tot in de kleinste bijzonderheden had voorbereid. Wij hadden reeds eerder het genoegen den voorzitter der Feestcommissie dank te zeggen doch wenschen dit in het verslag nog eens te herhalen. Gaan wij thans over U in korte trekken weer te geven wat onze verschillende elftallen het afge- loopen seizoen binnen de lijnen bereikt hebben bij de De veteranen zijn het afgeloopen seizoen slechts eenige malen in het veld geweest, veel te weinig om de stijve beenen en scharnieren los te trappen. Wordt vervolgd). -7F Corresponöentie. j j Veteraan en anderen: Tot ons leedwezen wegens overvloed van copy geen plaats. J

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 8