142 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX weinig of niet bekend, maar nooit is er eenige club van elders in 't Zuiden van ons land zóó uiterst populair geweest als Ajax. De Heer Hans moest de Ajax-elf b v. eens vergezellen op een tocht naar den Bosch en als tenminste Sparta dan niet de tegenstander der Amsterdammers is, dan geloof ik dat hem de oogep geopend zouden worden en hij zich tenslotte schamen zou voor de ophitsende woorden. Ik zou hem ook willen toe voegen: ,,kom eens een kijkje nemen in Amsterdam maar vrees dat dit den kieschen beoordeelaar slecht zou bekomen. Wellicht klonk hem dan niet uit één mond doch uit duizenden kelen tegemoet het scheldwoord, wat van de publieke tribune der Tweede Kamer den leider der Nederlandsche socialisten toegeroepen werd: lafaard!" Hans viel mij aan naar aanleiding van mijn critiek in Het Sportblad over 't spel van de Korver en Feith en meende te moeten antwoorden en mijn critiek op de spelprestaties van deze vroeger zoo enorme spelers te kunnen wreken, door niet zoozeer het spel, doch de persoonlijke eigenschappen te moeten veroordeelen van de spelers van Ajax I. Zulk soort critiek mag dan veel stof opwekken, zij verdient niettemin de af keuring van elk eerlijk sportman. Waar mijn vorig artikel geschreven was naar aanleiding van de bescheiden opmerkingen van Interviewer over het ,,onsimpathieke" in het spel van Ajax, daar is deze bijdrage meer te be schouwen als repliek op enkele passages in des Heeren Hans' artikel ,,De Amsterdamsche geest Ik hoop voor hem dat 't niet noodig zal zijn, in deze kolommen ten derde male te getuigen van den waren Amsterdamschen geest. NEVOH I I Van week tot week i j Zondag 24 November 1918. AJAX V.O.C. 3 0 Voort op het pad der overwinning! Dat schijnt de leuze vau ons eerste elftal, dat zijn reeks overwinningen onafgebroken voortzet en heden de roodzwarte Rotterdammers, ofschoon met zeer veel moeite, '11 3— o nederlaag toebracht. Het was, dank zij het gladde, hoogst onbe speelbare veld eenerzijds, en het gemis van Theo Brokmann anderzijds, qualitatief de minste wed strijd, dien wij tot heden van onze mannen zagen. Behalve de doelpunten en eenige kordate staaltjes goalkeepen van Smit, die na lange afwezigheid eindelijk weer eens onder de lat verscheen, was er weinig fraais te genieten. De aanvalslinie faalde volkomen, lag uit haar verband. Individueel enkele goede dingen maar overigens misten we het impulsief doorzetten, het gezamen lijk slaan" van de vijandelijke achterhoede. V. O. C. heeft flink partij gegeven, taai ver dedigd en enkele zeer goede kansen om te scoren verprutst. Tot acht minuten voor het einde bleef de stand 1o, met V.O.C. zoo nu en dan in een hevig offensiefI Duchtig roerden zich de keeltjes van de verwende toeschouwers. Waar bleven toch de goaltjesAnders regent het doelpuntjes en nu Wij zeiden het reeds: de goals waren puik. Nummer één kort vóór rust was 'n juweeltje, 'n Flying shot van Jan de Natris na een geza menlijk opbrengen met Delsen. De tweede kwam van den voet van onzen topscorer, v. Dort. Kooge zette keurig voor en Jan knalde het monsterding onhoudbaar in het net. De laatste w<ns 't besluit van zoo'n bekende de Natris-ren. Zoo schuin op het doel af, 'n dof geluid en 't is gebeurd. Met 3—0 voelden de Pelserianen zich binnen! Maar Boerdam, die keurig werkte en ons de beste kracht van V.O.C. leek, zette z'n mannetjes nog eens aan 't werk. Schitterend werkte Smit al vallend en krabbelend '11 inzet uit 't hoekje Telkens weer probeerden de Horburgers nog de eer te redden. Maar als Eijmers bij vallende duisternis einde tokkelt, is Smits heiligdom ongerept en boeken wij een vrij geflatteerde overwinning. O/ a Val it i. De gehaklmachine. 't Vrouwtje zit aan haar werkmandje. Pa ver zwelgt het wereldnieuws. De huiselijke barometer staat noch op storm achtig, noch op on weder of iets van dien aard. Ventje?" klinkt lief-melodieus het stemmetje van t vrouwtje

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 6