r I Inörukken. j Cursussen. Redactioneele Nootjes, j Verslag Ajax III Bl.-Wit III. Banden 2e jaargang Ajax-CIubnieuws. Bewaart Uwe afleveringen zorgvuldig. Voor den tweeden jaargang zullen weder bandjes worden geleverd. CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 136 „Zondebok" bij het tweede te fungeeren. Hij voelde zich als geknipt voor die rol Hij wenschte echter nimmer door een „auteur" verdedigd te worden, 't Staat zoo kinderachtig zoo hulpeloos 1 En bovendien onge vraagde diensten zijn „überhaupt" zelden aange naam. Waarvan nota s v.p. 1 En met eene kleine variatie op den slotzin van Vlinder's „Typen II" eindig ik mijn realistische schets met de woorden Auteurs worden niet gemaakt wél geboren 1 ELZORRO. .-■■■■■■.■■■11.- Nu zullen we 't hebben 1 Nou wordt-ie fijn We worden lid van Ajax lid van onze dier bare voetbalvereeniging om., talen teleeren! Je wordt donateur ziet ie klas wedstrijden (want een klein beetje voetballen we toch nog?!) en op den koop toe volg je alle mogelijke cursussen en zwam je in de debatclub tot in 't oneindige! Beste brave Holst Je voorstel is schitterend als Ajax met z'n aanhang ergens op de Mookerheide zat of om bij „het groote wereldgebeuren" te blijven door een der oorlogvoerende partijen was geinterneerd in een afgelegen kamp bijv. in de Sahara... Maar helaas! Ajax is een hoofdstedelijke vereeniging, Ajax is een Amsterdamsche club! Ajax zit niet op de heide Ajax kampeert niet hier of daar in de woestijn. En in ons goede Mokum leeren we de moderne talen voor een prikje. De Volksuniversiteit houdt lezingen op allerlei gebied. Vraag het prospectus eens aan van het Bureau tot publici teit van Wetenschappelijk Nieuws Wordt lid van 't Nut! Lezingen en cursussen den geheelen winter door voor een schijntje. Heusch Holst om wat te leeren om te studeeren hebben de Ajacieden warêmpel hun voetbalclub niet noodig. Laten we daar toch alstjeblieft voetballen goed voetballen trainen 1 Is het misschien de bedoeling, z g. stoomcur sussen op te richten a la Schoevërs? met eigen uitgegeven kantoordiploma's?Stenografie in twee maal 24 uur Twee maanden een Ajax-spoedcursus gevolgd en met December een volleerd pennelikker Maar „m'p pen gaat Stotteren" en dat is altijd gevaarlijk» niet waar Holst? W. 9-11-T8. VLINDER. Wij hebben naar aanleiding van het stukje „Cur sussen" in ons vorig nummer nog enkele brieven en ingezonden stukken0 a. een zeer bezadigd artikel van den Heer C. P. Schoordijkw. I. onzer vereeniging, ontvangen; zonder onderscheid wordt het voorstel Holst verworpen en wij vonden dan ook geen aan leiding onze kolommen voor verdere bespreking open te stellen. Red. Wegens opneming van uitgebreide wedstrijdversla gen over Ajax I en II in dit blad. moest het begin van een uitvoerig artikel over onze lagere elftallen blijven overstaan tot het volgend nummer. In bedoel de bijdrage zullen tevens de standen onzer elftallen in hunne respectieve competitie-afdeelingen worden gepubliceerd. Aau Veteraan: Uw verslagje over den grandi- ozen wedstrijd tegen de Artisten-Sportclub, zullen wij, inclusief Uw smeekbede om wat „gehamsterde" petroleum in een volgende editie gaarne op nemen. Voor dit nummer kwam het te laat in ons bezit. A. L. Wegens overvloed van copy moet het verslag van dezen wedstrijd blijven over staan tot het volgend nummer. T ric.trac: Uw liedje kon helaas ook in dit nummer niet worden opgenomen; in het volgend nummer stellig! Geven kennis van de geboorte van hun Zoon: MARIUS JAN. M. J. Koolhaas. Dora Koolhaas-v. d Broek.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 8