Zondag 10 November 1918. 'n Goede dag voor ons tweede. V 134 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX toe en keit den bal hoog in het net. Levendig protest van de zijde der A.F.C.-ers en terecht de Heer Hollander had hier wel degelijk strafschop moeten geven. Hij besliste echter anders en wees onverbiddelijk naar het midden. Er zijn dan nog slechts 5 minuten te spelen Weer is het Haan die doorbreekt. Hij besluit zijn ren met een ge weldig hard schot. De bal vliegt van den borst van den A.F.C.-keeper in het veld terug en dan maakt Kooge op onberispelijke wijze met een tweede doelpunt de overwinning een voldongen feit. Direct hierna is het tijd en zijn de Ajacieden nog ongeslagen. Hoe lang echter nog? Met 'n spel zooals tegen A.F..C. werd vertoond voorspel ik de heeren a.s.Zon dag. tegen Blauw-Wit II een nederlaag Vooral de voorhoede, en speciaal Vos had een off-day Nu moet gezegd worden dat 't onze jongens meeliep.... Ik wil dus geen zondebokken maken persoonlijke kritiek zou de betreffende spelers as. Zondag misschien in een nerveuze stemming brengen. Laat ik het minder goede spel in hoofdzaak aan de door de afwezigheid van Zwarte Piet noodzakelijk gemaakte wijziging in de opstelling en aan de drie weken gedwongen rust toeschrijven. Zondag a.s. de ,,big match" tegen Blauw-Wit II. Jongens neemt revanche. ik reken op jelui 1 ELZORRO. Blauw Wit Il-Ajax II 1-3 Zondagmorgen had onze vriendelijke medewerker „Elzorro' nauwelijks onze tegenwoordigheid in het stadion ontdekt, of hij liet even doorschemeren, dat hij ditmaal geen tijd had voor een verslag!! De grappenmaker! Geconstateerd moet worden, dat het ons zeer zeker een ge noegen is enkele indrukken van het tweede elftal neer te schrijven. Onze reserves beschikken over een uitstekend elftal en zooals wij de ploeg tegen Blauw Wit zagen spelen, is de veronderstelling gerechtigd, dat zij voor de Reserve le klasse een aanwinst is. Er zit „dash" in en het spel is van een ge zond enthusiasme. Andriesse's prestaties zijn genoegzaam bekend. Deze bescheiden doelman heeft de verwachtingen van de Elftal-Commissie niet teleurgesteld. Hij moet echter alle aan dacht wijden aan het „wegwerken van den bah'. Busbach en Prins vormen een stevig backstel. Busbach had vandaag wel zijn „jour' hij zuiverde met 'n pittig élan zijn veld. In de middenlinie zagen we „Panny Bill" en „Manusje" als invallers. De eerste, uit het vierde elftal, rechtvaardigde volkomen zijn opneming in het elftal. Van Bieshaar hadden we hooger verwachtingen, hoewel dit niet wegneemt, dat hij zijn aandeel had in de victorie. De •voorhoede vereenigt vele goede elementen. De linkerwing lijkt .ons het beste deel ervan. Haantje het deed ons goed Frans in dit milieu met even veel toewijding en enthusiasme te zien werken als in de eerste klas brengt in figuurlijken en letter lijken zin „schot" in den aanval. Kooge is de uiterst handige virtuoos. Doch ook de andere heeren van het aanvalsquintet hebben hunne verdiensten en de wing Vos-Knol b.v. kan heel wat presteeren, indien ze er in slaagt het samenspel'te per- fectionneeren. Noode misten wij Piet Maassen op den linker vleugel. Dobbe vermocht niet onzen snellen linksbuiten te vervangen. Wij hopen ons tweedeelftal nog eens geheel volledig te zien spelen; het moet de moeite waard zijn. Misschien Zondag a.s, tegen A. F. C. II Met Jan Goosen, die nu de vlaghanteerde en met André de Kruyff en Piet Maassen, welke dan naar wij hopen weer geheel hersteld zullen zijn. Thans nog een paar woorden over den wedstrijd. Het spel was van uitstekend gehalte en het tempo deed waarlijk niet onder voor het „gangetje", dat er bij een goeden eerste-klas-wedstrijd in zit. Dit houdt vanzelf reeds een heel complimentje in. En dat hebben de spelers ttn slotte verdiénd. Ajax speelde aanvankelijk met den wind in den rug eri is vrijwel in de meerderheid. De blauw-witte verdediging heeft het hard te verantwoorden, doch zij blijkt taai en hecht. De opmerking, dat over het algemeen de stijl van de reserves van Blauw Wit in vele opzichten een copie is van de speeltrant der eerste-elftallers is zeker niet misplaatst. Het is meer in overrompeling en hevig „sjouwen" dan in tactiek, dat de spelers heil zoeken. Intusschen lijden de Ajax-aanvallen voortdurend schipbreuk. Knol mist eens door treuzelen 'n bepaald opgelegde kans, doch hij is niet de eenige wien de „finishing touch" de noodige moeilijkheden biedt. Herhaaldelijk bewonderen we pittig en aardig spel. Al blijken er hiaten te zijn tusschen de middenlinie en den aanval, toch vlot het spel voldoende en als Kooge, die 'n paar prachtschoten inzond, slechts 'n tikje geluk had gehad Eindelijk kornt kort voor rust het lang verwachte en volkomen verdiende doelpunt; na 'n stormaanval door Haan en Kooge geleid, volgt 'n onberispelijke voorzet en de bal wordt on houdbaar ingekogeld. Rust komt met den 1-0 stand. In de tweede helft schijnen' de bordjes verhangen. Blauw Wit heeft nu het briesje mee en keer op kèer leidt Garritseh zijn wapenbroeders in de richting van Andriesse, die 't minder rustig krijgt dan vóóp de surrogaat-thee. Wij, met ons hart vol optimisme, beginnen zelfs te vreezen Moeizaam trachten Prins Busbach Andriesse den druk op ons doel te bezweren en na een half uur lukt het. We zien Kooge openingen maken, hij schiet er al „dribblend" tusschen door. Wij zijn allen verrast als een scherp voor doel geplaatsten free kick, genomen nabij den cornervlag, onder de crossbar verdwijnt. 2—0. Toen zijn we opgestapt öm koffie te drinken. En hoorden later, dat we nog heel wat gemist hadden. Het is 3—1 geworden! Bravo, Ajax II. Kranig gewerkt! Hierbij onze gelukwenschert en Zondag komen we naar de volgende overwinning kijken.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 6