=^1 I Ons tweeöe elftal. Zondag 3 November 19i8. CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 133 Wij zullen in een der volgende nummers eens'n paar beschou wingen wijden aan het competitieverloop in 1 A. Vooralsnog schijnen Haarlem, Sparta H.V.V. en Blauw-Wit de mededingen- den naar den eeretitel, en wij gelooven, dat vooral H.V.V. een zware concurrent zal blijken. De Wedstrijd. Er ontwikkelt zich in het eerste half uur een subliem spel, met zeldzaam fraaie momenten. Behoudens enkele uitvallen van U. V. V. is het een onafgebroken belegering van v. Rhijn, die m onplezierigen middag beleefde. Hij heeft overigens uitstekend gewerkt, en in de eerste helft niet zonder geluk. Meteenig fortuin had de score retds in de eerste helft gemakkelijk 5—0 of 60 kunnen zijn. Onze voorhoede had er geweldig plezier in, Broekman bracht steeds schitterend op, hij scheerde als een zwaluw door de U. V. V. gelederen. Delsen speelde voor rust zijn besten wedstrijd van het seizoen. V/ij zagen hem nog niet in dezen vorm spelen; aan een benijdenswaardige meesterschap ovei den bal paarde hij een groote snelheid. Echter alle spelers verdienen een woord van hulde voor het goede spel, dat zij vertoond hebben. Het was onder deze omstandigheden slechts een: hoeveel goals De score werd met 'n listig schot van Delsen geopend (1-0). Van Rhijn, niet vrij van zenuwen, maakte kort daarop een fout door een hoogen bal van v. Dort over zich heen in het net te laten verdwijnen (2-0). Hoewel de. Ajax-voorhoede niet van het vijandelijk doel was af te slaan, vermocht zij toch niet de score op te voeren en U.V.V. mag nu van geluk spreken, dat de rust met 2-0 stand kwam. Wij kregen daarna het windje mee en opnieuw begon een bombardement van de U.V.V.-veste. Het was v. Dort, die een van den paal terugketsenden bal in het net deponeerde (3-0). Buitenweg c.s. probeerden zoo nu en dan eens een uitval maar het is alles te vergeefs. Ons aanvalsquintet voerl successievelijk de score op (door Jan de Natris no. 4 uit een solo-ren en no. 5 uit een opbrengen van Wim Gupfert) tot 5-0. Het spel zakt dan merkbaar. Wel brengt 'n plotselinge be vlieging in de Utrechtsche gelederen wat variatie, maar als Bisselinck tijd fluit is de stand onveranderd en boekt Ajax haar zevende victorie. IV.. A. F. C. II AJAX II 0—2 Dc vierde overwinning in successie! Achttien goals voor, drie tegen! 't Is kranig hoor! M'n vrouw heeft een onverklaarbare voorliefde voor het tweede. Zij dweept b v. met den kleinen Kooge, die sinds zijn debuut in het eerste de lieveling der dames" schijnt te zijn. Als het eerste buiten speelt is zij resp. wij, want waar m'n betere helft gaat, ga ik ook steeds bij de wedstrijden van de reserves te vinden en zij volgt hunne verrichtingen met de grootste belangstel ling. ,.'t Is merkwaardig", zei ze tegen mij, toen wij na afloop van den wedstrijd het A.F.C.-veld ver lieten, ,,'t is merkwaardig, dat dit elftal, dat na genoeg nog steeds uit dezelfde spelers bestaat, vijf seizoenen achtereen geen kans zag, zich in de Res. ie Klasse te werken. En nu eenmaal gepromoveerd, winnen zij, evenals vroeger jaren in de Res. 2e Klasse, den eenen wedstrijd na den andere". Zij heeft gelijk 't is merkwaardigi Met het succes van het elftal houdt de publieke belangstelling gelijken tred en heel wat toeschou wers woonden den wedstrijd tegen de A.F.C. reserves bij. André de Kruyff en Piet Maassen zijn ,,begriept" en daar Bieshaar door het eerste was opgeeischt, kwam Ajax uit met Andriesse Prins Busbach Roodenburg ten Herckel Goosen De Vos Knol Lucas Kooge de Haan. Ook de A.F.C.-ers hadden echter eenige invallers. Reeds direct na het begin is de Ajaxvoorhoede zeer gevaarlijk en de A.P C.-keeper krijgt gelegen heid zijn talenten, die werkelijk niet gering zijn, te toonen. In deze periode verdient vermelding een schot van Knol, dat van den paal in het veld terugsprong. De A.F.C.-achterhoede weet het spel dan geleidelijk te verplaatsen. De rood- hemden brengen eenige malen goed op, maar daar geen hunner over een goed schot beschikt, krijgt Andriesse weinig te doen. Rust komt met blanco stand. Na de hervatting wordt van beide zijden hard om de^ leiding gewerkt, maar de verdedigingen blijven de baas. Als er nog slechts een kwartier te spelen is, begint het publiek ongeduldig te worden en schreeuwt om 'n goaltje. Een vrije schop, even buiten het strafschopgebied goed door Manus genomen, ketst van den bovenlat terug. Steeds onstuimiger komt de Ajax-voorhoede opzetten. Van den linker-vleugel moet het dit maal komen, want Vos en Knol schijnen het samen al heel slecht te kunnen vinden Zij krijgen trouwens heel weinig te doen. En eindelijk ge beurt het dan. Een voorzet van Haantje wordt door een der A.F.C. backs in het strafschopge bied met de hand onderschept, de scheidsrechter fluit voor strafschop, maar gelijktijdig snelt Kippie -A

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 5