I Van Week tot Week. I 132 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX voetbalgebied in de hoofdstad, door energiek wer. ken is bereikt? Maar hoe kan dat ook? Ze spelen immers onsimpathiek 1 De felheid van zijn hetzij gaarne erkend welgekozen woord doet soms aan jeugdige kracht denken, in werkelijkheid echter is het de oude^ vermoeide man, die z'n lezers wekelijks deelge noot tracht te maken van de pijnen zijner ouder domskwalen. Onsimpathiek is dat niet, 't is erger! NEVOH. m« ai ■■■««««vu na ia i miiaia i»Mii Zondag, 3 November 1918. D. F. C. I.—Ajax I, O—4* Ondanks het feit dat de groote spoorwegbrug bij Feijenoord ondersteboven lag en wij te Rot terdam van Station D P. naar Feijenoord moesten trammen, arriveerde onze ploeg klokke halftwee op het D. F. C. terrein, dus juist tijdig genoeg. Eenige D. F. C.'ers ontbraken echter op het appel, n.l. zij welke uit den Haag kwamen. Toen de 3 afwezige spelers om half drie nog niet gearri veerd waren, werd besloten te beginnen. Bij ons ontbrak Henk Hordijk, die door Bieshaar werd vervangen. D. F. C. vulde het elftal met eenige reserves aan. Het D. F. C. terrein heeft de minder aange name eigenschap vettig te zijn en ook nu bleek het allesbehalve droog. Onze licht-gewicht menschen profiteerden hier geducht van en het pijlsnelle spel van onze voorhoede bracht aanstonds het D. F. C. doel in gevaar. Tot de pauze, behield onze ploeg een behoorlijk overwicht met een 3 O voorsprong als resultaat. Van Dort schoot driemaal den bal in het net; dat long-shot was een juweel, Jan! Even na de pauze arriveerde de auto met de 3 eerste-elftallers van D. F. C., doch waar Joop overeengekomen was, dat de laatkomers tot de pauze invallen mochten, waren zij juist te laat om nog mede te spelen. Na rust bleek al dra dat verschillende D. F. C'ers hun kruit verschoten hadden Kleijn de center-half en Koopman links binnen bleken n 1. vrijwel uitgespeeld. Smit kreeg slechts enkele pillen te houden, hetgeen hem met de gewone handigheid afding. Onze voorhoede spande zich niet bijster meer in. Slechts eenmaal, na een fraaie voorzet van de Natris, doelpuntte Delsen met een klinker" en eindigde deze wed strijd in een 4o overwinning, op gemakkelijke wijze behaald. D. F. C. bleek stukken zwakker dan het vorige seizoen, terwijl onze jongens daar entegen beduidend beter hebben gespeeld. Bies haar in de middenlinie pastte zich zoo goed mogelijk bij de overigen aan. Hij had anders geen gemakkelijke taak Hordijk op afdoende wijze te vervangen. Als middenspeler draalde hij met zijn tegenstanders aan te vallen. Dit is juist de groote kracht die van Hordijk uitgaat. Speciaal nog de vermelding dat van Dort langzamerhand de goal- getter van het team wordt. Vergissen wij ons niet dan scoorde deze stevige veteraan van het elftal heden een twaalfde doelpunt in de compe titie. Overigens valt van de ontmoeting weinig meer te vertellen, trouwens 't wordt vervelend iedere keer te herhalen dat Jan, Piet of Klaas zoo deksels goed gespeeld heeft en uw verslag gever ziet met verlangen den wedstrijd tegemoet dat hij weer eens iemand kan afkammen. Zoo is het baantje te eentoonig! Zondag 10 November 1918 Ajax U.V.V. 5—0 Onze hoofdploeg zet haar zegetocht voort. Ajax heeft thans één derde van het competitie programma achter den rug en dat geeft ons aanleiding aan het wedstrijd verslag van Ajax—U.V.V. een paar woorden te doen voorafgaan. Uit de pen van Meerum vloeide enkele weken terug de getuigenis, dat Ajax als 't ware een klasse op zich zelf vormt. Dit is kras gezegd en vele onzer zusterverenigingen in de eerste klasse zullen van deze uiting niet zonder bitterheid hebben kennis genomen. Wij onzerzijds zullen ook niet zoo pretentieus zijn deze meening geheel tot de onze te maken, maar constateeren toch het feit, dat de spelvorm van de Ajaxploeg momenteel een zoo danige is, dat er niet te twijfelen valt aan een besliste super- toriteit over de 1 A collega's. Wij hebben overigens direct het gevaar gezien van de hierboven geciteerde verheerlijking van het Ajax-spel. Onze jongens zullen dan ook goed doen, zich vooral niet te laten verblinden door deze loftuitingen, hoe waar- deerend of wij er ook tegenover kunnen staan. Het spel van Ajax is inderdaad attractioneel en bekorend. Het verwondert ons heusch niet, dat het publiek niet ophoudt in grooten getale aanwezig te zijn, al zou de eentonigheid van een onafgebroken overwinningenreeks doen vermoeden, dat veel van de aantrekkelijkheid wordt ingeboet. Soanning is op het Ajax-veld een rariteit, doch waarachtig speelgenot is er schering en inslag. En zoo goed alsiniederen wedstrijd geeft het Ajax-elftal prima spel te genieten en feitelijk komen de menschen dan ook slechts zien „hoe" de tegenstan ders het er af brengen, resp. met hoeveel goals ze verliezen. Het resultaat is bij voorbaat niet twijfelachtig.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 4