Suikerzoete elftallen. De 13e. Redactioneele Nootjes. Oude Doos 120 CLUBNIEUWS Dan de ontknooping, de verlossing uit deze benauwenis, het einde van de helsche onzekerheid. Een sierlijke 3 zegt dat Ajax op Spangen zege vierde Er gaat 'n stormpje op, 'n lief stormpje van enthusiasme. Maar de vreugde is niet onver deeld Het zijn niet alle Ajax-mannen, die 'n voetbalhart dragen 1 „Sparta is afgetakeld" meent 't mannetje, dat voetbal door 'n specifiek blauw-witte bril pleegt te bezien. iR A. F. C. AJAX Vermelding verdient ook het feit, dat de compe titie van den heer Goedhuijs allerminst aan ballen- nood lijdt. Een groote hoeveelheid bruine mohster- tjes liggen opgestapeld in de onmiddelijke nabij heid van het speelterrein Men ga zelf zien en bewonderen 1 Wat ons betreft, wij kunnen slechts hulde brengen aan den heer Goedhuijs voor de prima uitvoering van dit vredig (en appetijtelijk!) chocolade-voetbal wereldje 1 „Sa-je-sien, dat jullies lui van Sparta op derlui smoel kraage meent heel oprecht de rood-witte ziel. ,,Had je-me-maar, schele krompoot, sou-je don ders graag wille, hè, nei goosser, 't sal uiet goan repliceert de andere sport-enthusiast ,,Ik vurspel je", aldus de toegesprokene, „dat Aojaks fain kampjoen wordt en daar kanne jullie lekker fain, geen flikker an doen Haurl Eet sel Aju Gedag, Kluft 1 En de roodwitte helft verdwijnt van de confe rentietafel en lacht uit de verte nog eens gemeen- sarcastisch naar den Stadion-bewonderaar „Prefete die broodfrete kankert deze terug. Dan wordt ingerukt voor het diner 1 VLOKKIE. Dit is geen getuigenis van Hylkema over N. V. B.-elftallen, die zoo bizonder gedweetjes en zoetjes zich regelen naar de ordonnantiën des N. V. B.'s! Maar dit is eene kwalificatie voor de heerlijkheden, die de banketbakker en chocolatier, de heer W. Goedhuijs Jr., Utrechtschestraat 7, alhier, week aan week in zijn etalage exposeert. De heer Goedhuijs is feitelijk een tweede Hylkema. Ook hij organiseert een competitie, stelt scheidsrechters aan kortom leidt, als de Haagsche voetbaldictator, het voetbalbedrijf. (passez-le mot!) Deze week is het Ajax-Haarlem. Te oordeelen naar de vriendelijk figuur van den scheidsrechter, is het Eymers die dit keer de chocolade-fluit betokkelt. „Jovel", meende 'n knaapje, dat gelijk met ons de keurige mise-en-scène, de aanlokkelijkheid van deze delicate spelersgroep bewonderde. En hij had gelijk. 't Is Zondagmorgen de 13e October als ik m'n oogen uitwrijf, vandaagSPARTA—AJAX!m'n eerste gedachte. En met een nog slaperig gezicht trek ik het „Zaterdagblaadje" van de kalender. Op 't zelfde oogenblik sta ik als aan de grond ge nageld, de 13e! Daar zal je het hebben 't óngeluksnummer, en SPARTA—AJAXeen beklemd gevoel wil me den geheelen morgen niet verlaten. Om een uur had ik gegeten en weer moest ik even naar het ongeluksnummer kijken, om dan m'n troost te gaan zoeken bij het tweede in de Kruislaan. Onderweg herinner ik me plots 't gebeurde na de 13e goal in de kampioenscompetitie Toen zag ik 't tweede aan het werk, die hadden hun dag, maar daar ginds in Rotterdam? Dan op m'n dooie gemak terug en stad in en op de uitslag gewacht. Eindelijk komt hetSPARTA—AJAX 1—3. Terug naar huis en dan onwillekeurig weer naar die kalender gekeken, thans schijnt hij me toe te grijnzen, èn warempel, of mijn oogen opengaan! Daar stond niet 13, maar 1-31! Voor Zondag as. voorspelt de zelfde kalender 2-0 hè, net een thuiswedstrijd, zou ie gelijk hebben? Jongens, H.F.C. is in conditie, maar Ajax ook! En mm kalender liegt niet.... LOUDIX. In ons vorig nummer spraken we van expansie. n Dik woord! Maar toch zullen onze clubgenooten bij het doorlezen van dit nummer moeten getuigen, dat er flinke vooruitgang is. Behalve het nieuwe kleedjewaarin het. orgaan is gestoken, zien we verder de geopend! Dat is nu iets voor Dade, onzén Kris, de Schoe- vaarts, de van der Lee's, om maar enkele van het oudere geslacht te noemen. Het zal ons benieuwen, wat Holst ons in het volgende nummer voor moois uit de oudheid zal openbaren. Wij noodigden hem n.l. uit voor een vol gende historische pennekrabbel en zijn er zeker van, dat hij iets interessants, a l'ancienne modezal op- disschen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 8