I Mixed Pickles. j Varia. i CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX ■li 9 ■iiiiiMMiiMiMiaaiMiMiiiiiiaiiaiMialMiiiaiiaiiMiiiaiiitfliiiiiiMaaiiiMiiaiaiiiiaiaiiiaiiMiiiiaiiii XV. Troonrede I Edele Penneridders, saluut 1 Begeerig en halsreikend hebben wij uitgezien naar Uwe komst en doen dat nu naar de rijkelijk gevulde blocnote-vellen, welke zooals wij hopen, Uw rappe schrijvershanden binnenkort kwistiger dan ooit over ons redactiebureau zullen uitstorten; Van Uwe talenten zal ook in het komende seizoen weder buitengewoon veel worden gevergd Dringende verzoeken, ons Uw sappig proza en verkwikkende poezij in overvloed te doen toe- stroomen, zullen U onafgebroken en tot vervelens toe bereiken; Plannen tot verbetering en veredeling van het ons dierbare orgaan zullen moeten worden uitge broed, bij welk proces de cellen van U aller geestelijk brein tot de hevigst mogelijke activiteit zullen dienen te worden geprikkeld Het feit, dat wij in blijheid en vrijheid te samen wonen en geen „heibel'' den familiehemel ver donkert, doet ons droomen van den schoonsten en ideaalsten toestand, in den vorm van gezellig- vette, mollige clubbladen, waarop in deze be labberde, schrale tijden onze lezersschaar zich met 'n soort van woeste gretigheid zal werpen; Met onze naburen is het koek en ei. Dies zullen wij in onze epistels over hen den lankmoedigsten en vriendelijksten toon blijven bewaren, en passant door de kracht onzer zeggenschap alle vijftien Ajax-elftallen, vanaf de zuigelingen-teams tot de ploeg der aftandsche antiquiteiten'', inspireerend tot kampioensdaden; Zoodat de sportvrienden buiten het Ajax-grens- gebied zooveel mogelijk op hun huid krijgen; Als de bekende paal boven het bekende water staat het, dat al Uw vernuft en geest te hulp zullen worden geroepen om de komende clubblad edities tot 'n sieraad te doen zijn van het Ajax- museum, dat vermoedelijk in de 2lste eeuw zal worden gesticht en waarin Uw exquise manus cripten als zoovele heilige reliquien zullen worden bewonderd door Uw achter-achter-kleinkinderen en nog ver daarachter; Pennehelden, saluut! Aanschouwt het leven en streven der Ajacieden, grijpt naar Uwe vederen, vereeuwigt de groote daden die weder staan te komen (of niet natuurlijk) en zingt met mij uit de toekomstige internationale opera „Ajax" Ajax, je t'aime Et t'aimerai toujoufs Amen De profeten.... Het is Zondagavond, 'n Schare voetbaljochies en groote slungels, de handen diep in de zakken verzonken, staat voor een bekende sigarenwinkel op den Overtoom te beraadslagen, 't Zijn de meer en meer gebruikelijke Zondagavond-confe renties, die de gemoederen tot verhittens toe plegen te beroeren. Als de winkeleigenaar, die zich in deze fanatieke belangstelling van de garde voetbal-heethoofden mag verheugen, zich ter telefoon rept om 'n nieuwen uitslag te hooren, dringen de jongens zich plat en rekken de snuiten als zwanen in de richting van het winkelglas. Dan zien ze 'n lach op het ronde gelaat des winkeliers „Verdomd" zegt er een en zijn mond spert open tot zijn gehoor-organen „Se hebbe gewonne 1 'k Sal-de-pest kraage as ut niet soo is „Kraag dan de pest!" merkt droog een collega- enthusiast op, wiens sympathiën sterk afwijkend gekleurd schijnen te zijn. Er volgt een moment van hevige spanhing! De winkelier loopt van zijn telefoon naar het uitslagen-schilderij, dat als'n Rembrandt den heelen avond wordt bewonderd en aangestaard. Deze wandeling van drie seconden duurt een eeuwigheid. De jongens dringen zich dood. Er flitsen ver wijtingen en vloekwoorden De winkelier schrijfti- Jeesis, één kool foor Sparta. 'nSchaantje! Smit seker weer verrekt seef! -J)

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 7